Skocz do zawartości
Maciekelkk

AZOO ACTIVE FILTER 4in1 1L

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie , który już raz był lecz niestety nie rozwiną się wiec ponawiam temat czy ktoś używa tego wkładu podaję link do opisu https://www.akwarystyczny24.pl/azoo-active-filter-4in1-1l--biologiczny-wklad-do-filtra-w-akwarium-o-szerokim-spektrum-dzialania-p-2606.html

i jaka opinie na na ten temat z góry dziękuje 

 Pozdrawiam Maciej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Maciekelkk napisał:

jak w temacie , który już raz był lecz niestety nie rozwiną się wiec ponawiam temat czy ktoś używa tego wkładu podaję link do opisu https://www.akwarystyczny24.pl/azoo-active-filter-4in1-1l--biologiczny-wklad-do-filtra-w-akwarium-o-szerokim-spektrum-dzialania-p-2606.html

i jaka opinie na na ten temat z góry dziękuje 

 Pozdrawiam Maciej 

Ciekawy ma skład chemiczny według danych na stronie , dla akwarystyki morskiej jak znalazł ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ciekawe. Opis jest dość  obszerny, ale  niektórych szczegółów nie rozumiem, są dla mnie niejasne. Zdecydowanie potrzebny jakiś fizyk. że mają super dużą powierzchnię muszę uwierzyć bo sprawdzić nie mam jak. Chociaż 400x wydaje mi się dość naciągane bo w porównaniu z czym konkretnym?    No to kto potrafi mi wyjaśnić  chociaż jeden punkt?

  1. składniki  P2O5, Al2O3  // Fosforany i aluminium? chyba ostrzeżenie,że są tylko w jakiej ilości?
  2. zmniejsza wielkość cząsteczek wody  // tego nie rozumiem
  3. poziom promieniowania podczerwonego: Do 85% na odległość 4 ˜ 12 µm  // też nie rozumiem, wkład jest czarny więc może trzyma ciepło? 
  4. oczyszcza z toksyn wolne rodniki,  // zupełnie nie rozumiem, zawsze myślałam,że wolne rodniki to zło, no a oczyszczanie ich z toksyn brzmi dziwnie
  5. efekt promieniowania minerału anion osiągalny jest przy 6500~7500 anionów na ml   // totalnie nie wiem o co chodzi, kojarzy mi się granit  ma promieniowanie większe od tła 
  6. rozkłada materię organiczną, szkodliwy amoniak(NH4), azotyny(NO2)  // teoretycznie mozna rożłozyć  do wolnego azotu i i wodoru lub tlenu ale  jakies to dziwne

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TMK napisał:

 Ciekawe. Opis jest dość  obszerny, ale  niektórych szczegółów nie rozumiem, są dla mnie niejasne. Zdecydowanie potrzebny jakiś fizyk. że mają super dużą powierzchnię muszę uwierzyć bo sprawdzić nie mam jak. Chociaż 400x wydaje mi się dość naciągane bo w porównaniu z czym konkretnym?    No to kto potrafi mi wyjaśnić  chociaż jeden punkt?

  1. składniki  P2O5, Al2O3  // Fosforany i aluminium? chyba ostrzeżenie,że są tylko w jakiej ilości?
  2. zmniejsza wielkość cząsteczek wody  // tego nie rozumiem
  3. poziom promieniowania podczerwonego: Do 85% na odległość 4 ˜ 12 µm  // też nie rozumiem, wkład jest czarny więc może trzyma ciepło? 
  4. oczyszcza z toksyn wolne rodniki,  // zupełnie nie rozumiem, zawsze myślałam,że wolne rodniki to zło, no a oczyszczanie ich z toksyn brzmi dziwnie
  5. efekt promieniowania minerału anion osiągalny jest przy 6500~7500 anionów na ml   // totalnie nie wiem o co chodzi, kojarzy mi się granit  ma promieniowanie większe od tła 
  6. rozkłada materię organiczną, szkodliwy amoniak(NH4), azotyny(NO2)  // teoretycznie mozna rożłozyć  do wolnego azotu i i wodoru lub tlenu ale  jakies to dziwne

Dużo tekstu ;-) 

powiem tak, 45 zł za litr? to w tej cenie jest chyba pensja tego co pisał ten elaborat na temat tego produktu ;-) 

a tak poważnie , producenci prześcigają się w wymyślnych opisach co to za cudo a tak naprawdę to tylko złoże do zasiedlenia przez bakterie , równie dobrze można go zastąpić np suchą skałą pokruszoną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze takiego brednio bełkotu pseudo naukowego to dawno nie widziałem :)

nie ma szans na zmniejszenie cząsteczek wody.

Jedno jest pewne tlenki glinu rozgrzewają się po zalaniu wodą :) gotują wodę ale tylko na chwilę - dla tego przy zalewaniu pochłaniaczy na bazie glinu woda RODI buzuje - ale tą wodę wylewamy - płukanie wkładu.

Wolne rodniki to z tego co pamiętam z biolchemu to związki chemiczne których cząsteczki są silnie reaktywne - utleniające, przez co utleniają co popadnie byle by zapchać sobie elektron z wolnym wiązaniem - oczyszczanie ich z toksyn ? jakaś niezła baja.

punktu 5 to nawet nie mam siły komentować bo ręce opadają 

6.) to fakt każde złoże gdzie osiedlą się bakterie usunie nam amoniak i azotyny 

a ten związek P2O5 to musiałem sprawdzić bo totalnie nie kojarzę, dekatlenek tertafosforu - w połączeniu z wodą daje kwas ortofosforowy - to czym kochane firmy od napoju typu Cola regulują kwasowość swoich napojów - po prostu jakiś regulator pH w zbiorniku - ale jak robią że się rozpuszcza powoli a nie na raz to ich tajemnica, tylko po co regulować skoro jest tam sam tlenek glinu - on raczej nie zmienia pH.

Jest inna kwestia nie używam pochłaniaczy na bazie glinu bo boje się jego wypłukiwania, może być tak że w wysokim pH następuje wypłukiwanie glinu, i oni dają profilaktycznie ten dektatlenek tetrafosforu by temu zapobiec, ale jak ktoś będzie miał niskie pH to mu spadnie jeszcze bardziej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ura napisał:

6.) to fakt każde złoże gdzie osiedlą się bakterie usunie nam amoniak i azotyny 

 

 Jak napisałeś usunie.   A nie rozłoży.

W pierwszej chwili chciałam kupić, ale po przeczytaniu opisu, zaczełam sie bać, że produkcja i produkt może być równie profesjonalny jak opis. 

 Trochę podejrzewam, że moze być to wina polskiego tłumacza, dostał jakąs kartę z badaniami, certyfikatem dopuszczenia itp i tak niechlujnie przetłumaczył nie mając zielonego pojecia o  chemii i  fizyce.  Myślę,że jeżeli ktoś dobrze zna angielski i zobaczy opis oryginalny to może się wyjaśni.

 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, TMK napisał:

 Jak napisałeś usunie.   A nie rozłoży.

W pierwszej chwili chciałam kupić, ale po przeczytaniu opisu, zaczełam sie bać, że produkcja i produkt może być równie profesjonalny jak opis. 

 Trochę podejrzewam, że moze być to wina polskiego tłumacza, dostał jakąs kartę z badaniami, certyfikatem dopuszczenia itp i tak niechlujnie przetłumaczył nie mając zielonego pojecia o  chemii i  fizyce.  Myślę,że jeżeli ktoś dobrze zna angielski i zobaczy opis oryginalny to może się wyjaśni.

 

W sumie to fakt bakterie nam rozłożą amoniak na No2 a No2 na No3 - ale to się dzieje nawet na węglu aktywowanym, nie trzeba super ekstra wkładu.

Trzeba by przeczytać co jest napisane w oryginalnej instrukcji, ja używałem pochłaniaczy Po4 na bazie glinu, i na bazie żelaza oba maja tą wadę że trzeba stosować małe ilości i bardzo często zmieniać, inaczej po zapchaniu się złoża następuje gwałtowny skok Po4, perfidnie zaraz przed wymianą na nową partię - korale tego nie lubią, więc trzeba często wymieniać - a to kosztuje. 

 

EDIT: czytam teraz na stronce ten opis to tam jest też srebro - które jest toksyczne dla organizmów wodnych, oraz bakteriobójcze - nano srebro, magnez, Ca - słowem wszystko - nie trzyma się to kupy i wg mnie jest to marketingowy bełkot, te wszystkie kulki granulki to to samo spieniona krzemionka jak siporax tylko z wielkimi otworami, pomalowana na różne kolory barwnikiem (barwione w masie) . Hobbystycznie zajmuje się ceramiką i trochę szkłem i widzę co widzę a to że dodali Ca czy Mg ..  węglan wapnia jest topnikiem w procesach produkcyjnych szkła  SLS ( silica lime soda ) czyli krzemionka, węglan wapnia, soda oczyszczona, no i mamy szkło spieniają je czymś i gotowe. 

te wszystkie bio wkłady syntetyczne są podobne na bazie szkła spienionego, kilka jest na bazie naturalnego pumeksu, a tak to różnią się sposobem spieniania i uzyskanych porów i tyle. 

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ura napisał:

,może być tak że w wysokim pH następuje wypłukiwanie glinu,

a nie na odwrót ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem ten wkład 3 miesiące w poprzednim zbiorniku. Tylko taki krótki okres bo szybko zapychał się detrytusem i zmieniłem na najmniejsze krążki sera siporax. A z drugiej strony jak właśnie wtedy przeczytałem opis tego produktu to się złapałem za głowę i pomyślałem że może bezpieczniej będzie to wymienić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, VDR napisał:

a nie na odwrót ?

 właśnie nie pamiętam, dawno czytałem o tych pochłaniaczach, po czym zdecydowałem że nie będę tego używał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio kupowałem szczepki u pewnego starszego akwarysty który miał akwarium w ścianie około 120l wewnątrz tylko odpieniacz tunze 9004 i mały filterek z dwoma kubeczkami w jednym troche gruzu z żywej skały a w drugim właśnie azoo. Możecie nie wierzyć ale to był najładniejszy i najczystszy zbiornik jaki widziałem a wystartowały był jak twierdzi właściciel 8 lat temu. Przyjechałem po jedną szczepkę ale jak zobaczyłem w jakiej kondycji były koralowce wyszedłem z sześcioma:)nikogo nie namawiam ale ja niedługo startuje z drugim zbiornikiem i myślę że w sumpie azoo wyląduje z innymi mediami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten wkład w kubełku w słodkowodnym i po 1/2 roku wymieniłem go na eheima substrat pro.

Teraz w morskim też mam kubełek a w nim sachem matrix. I jestem zadowolony


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.