Jump to content
anx

Pytania - nowe akwarium 300l Uchwyt czujnika dolewki

Recommended Posts

Witam wszystkich!

W związku z tym, że w tym tygodniu planuję rozpocząć zalewanie nowego akwarium, mam kilka pytań. Dziękuję za każdą pomocną odpowiedź :)

1. Posiadam automatyczną dolewkę Aquatrend z czujnikiem widocznym na zdjeciu poniżej. I mam pytanie - jak go zamontować w sumpie, aby był na odpowiedniej wysokości?

I zastanawiam się nad dodatkowym czujnikiem - czy ten, bądź co bądź podwójny czujnik, ktory mam jest wystarczającym zabezpieczeniem przedprzelaniem? (W zeszłym tygodniu kupiłam nowe meble więc straty byłyby w takim przypadku podwójne :( )

2. Odnośnie hydrauliki - czy wystarczy dokręcenie ręczne?

3. Wieszanie lampy - na zdjęciu. Z lewej strony trzyma się pięknie, jednak z prawej wychodzi ze ściany... Czy może mi ktoś doradzić, co mam zrobić, żeby porządnie się trzymało?

(zdjęcia za momencik ;))

28053430_1736473889737168_1964508522_n.jpg

28054277_1736473799737177_151440007_n.jpg

Edited by anx (see edit history)

Ad.1  Ustal daną wysokość w przegrodzie pompy i przyklej silikonem akwarystycznym.

Ad.2 Hydraulikę się klei, co chcesz dokręcać? I jeżeli są uszczelki to wystarczy dokręcić ręcznie.

Ad.3 Albo kawałek drewienka(tanio i na szybko) albo wyciągnąć kołek wcisnąć kleju do betonu i na nowo wcisnąć kołek i przykręcić.

3. Albo delikatnie rozwiercić i dać większy kółek, o większej średnicy.

holder.jpg

tyle że mało pewne bo przyssawki lubią się odklejać

można też wymienić śrubki w tym

UCHWTY1e.jpg

http://cosmogate.pl/product_info.php/products_id/422

https://magma.sklep.pl/product-pol-4063-Uchwyt-do-czujnika-poziomu-cieczy-plywak-wody-podwojny.html

i pewno paru innych sklepach

Na magnesy od pomp, zeby byla regulacja wysokosci. Poza tym, czujniki czasami warto wyjac i umyc, wiec przyklejanie jest "takie sobie".:rolleyes:

Ewentualnie przyklej kawałek korytka kablowego na stałe w sumpie a do tej części nakładanej przymocuj pływak...można regulować poziom, można wyjąć do czyszczenia. Tanio a dobrze...mam tak już rok i nigdy nic się nie stało...

1 godzinę temu, Stani napisał:

Na magnesy od pomp,

czujnik magnetyczny - magnesami ?

Ad. 3 Co do wypadających kołków, to zastosuj większe po prostu, albo dłuższe albo o większej średnicy tej samej długości co masz. Tutaj nic nie wymyślisz, a bawienie się w piany, kleje, etc, chyba nie ma sensu, bo to takie trochę doraźne.

Guest

Co do kołków zastosowałeś odpowiednie do rodzaju ściany?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Dziękuję bardzo za tak duży odzew! :D Spróbuję z tym większym kołkiem pokombinować, a jeżeli uda mi się oddzielić pływaki od tej płytki, to te uchwyty wydają się dobrym rozwiązaniem, chociaż są dość drogie... Ale jak samemu nie umie się zrobić to nie ma rady ;) 

Edit. Tak sobie pomyślałam.. A może by tak za pomocą legendarnych trytytek (a nawet jednej) przymocować czujnik do rury powrotu? Czy to ma sens? 

Edited by anx (see edit history)

Silvia,

wszystkie moje czujniki jakie dotychczas mialem, montowane byly na magnesy :D. Wydaje mi sie, ze zaklocenia mialem jedynie raz, gdy czujnik byl zawieszony za blisko pompy.

Dnia 15.02.2018 o 08:37, silvia napisał:

czujnik magnetyczny - magnesami ?

Te pływakowe to zazwyczaj kontaktronowe a nie indukcyjne czy pojemnościowe. Jak magnes dasz na wysokości kontaktronu to wtedy w zależności od siły magnesu może faktycznie namieszać - jak dasz go powyżej np. patrząc na foto w tym wątku,  na wysokości tej przezroczystej pleksy to marne szanse by kontaktron zadziałał.  

Dnia 14.02.2018 o 23:20, silvia napisał:

holder.jpg

tyle że mało pewne bo przyssawki lubią się odklejać

można też wymienić śrubki w tym

UCHWTY1e.jpg

http://cosmogate.pl/product_info.php/products_id/422

https://magma.sklep.pl/product-pol-4063-Uchwyt-do-czujnika-poziomu-cieczy-plywak-wody-podwojny.html

i pewno paru innych sklepach

Uchwyt zdecydowanie pewniejszy, ja taki sobie skleiłem sam z kliku formatek (odpadków) plexi i kleju acryfix, który też mi został...