Skocz do zawartości
anx

Pytania - nowe akwarium 300l Uchwyt czujnika dolewki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

W związku z tym, że w tym tygodniu planuję rozpocząć zalewanie nowego akwarium, mam kilka pytań. Dziękuję za każdą pomocną odpowiedź :)

1. Posiadam automatyczną dolewkę Aquatrend z czujnikiem widocznym na zdjeciu poniżej. I mam pytanie - jak go zamontować w sumpie, aby był na odpowiedniej wysokości?

I zastanawiam się nad dodatkowym czujnikiem - czy ten, bądź co bądź podwójny czujnik, ktory mam jest wystarczającym zabezpieczeniem przedprzelaniem? (W zeszłym tygodniu kupiłam nowe meble więc straty byłyby w takim przypadku podwójne :( )

2. Odnośnie hydrauliki - czy wystarczy dokręcenie ręczne?

3. Wieszanie lampy - na zdjęciu. Z lewej strony trzyma się pięknie, jednak z prawej wychodzi ze ściany... Czy może mi ktoś doradzić, co mam zrobić, żeby porządnie się trzymało?

(zdjęcia za momencik ;))

28053430_1736473889737168_1964508522_n.jpg

28054277_1736473799737177_151440007_n.jpg

Edytowane przez anx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1  Ustal daną wysokość w przegrodzie pompy i przyklej silikonem akwarystycznym.

Ad.2 Hydraulikę się klei, co chcesz dokręcać? I jeżeli są uszczelki to wystarczy dokręcić ręcznie.

Ad.3 Albo kawałek drewienka(tanio i na szybko) albo wyciągnąć kołek wcisnąć kleju do betonu i na nowo wcisnąć kołek i przykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ryzykowałbym przyklejania uchwytu dolewki zrób coś co można powieść na szybie albo kup gotowe najlepiej żeby miało żeby miało możliwość regulacji

https://jadwigamorska.pl/uchwyt-akrylowy-czujnika-poziomu-cieczy-autodolewki-ucp-2-wysylka-24h.html

pojedyncze są tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Albo delikatnie rozwiercić i dać większy kółek, o większej średnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na magnesy od pomp, zeby byla regulacja wysokosci. Poza tym, czujniki czasami warto wyjac i umyc, wiec przyklejanie jest "takie sobie".:rolleyes:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie przyklej kawałek korytka kablowego na stałe w sumpie a do tej części nakładanej przymocuj pływak...można regulować poziom, można wyjąć do czyszczenia. Tanio a dobrze...mam tak już rok i nigdy nic się nie stało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Stani napisał:

Na magnesy od pomp,

czujnik magnetyczny - magnesami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 3 Co do wypadających kołków, to zastosuj większe po prostu, albo dłuższe albo o większej średnicy tej samej długości co masz. Tutaj nic nie wymyślisz, a bawienie się w piany, kleje, etc, chyba nie ma sensu, bo to takie trochę doraźne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do kołków zastosowałeś odpowiednie do rodzaju ściany?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za tak duży odzew! :D Spróbuję z tym większym kołkiem pokombinować, a jeżeli uda mi się oddzielić pływaki od tej płytki, to te uchwyty wydają się dobrym rozwiązaniem, chociaż są dość drogie... Ale jak samemu nie umie się zrobić to nie ma rady ;) 

Edit. Tak sobie pomyślałam.. A może by tak za pomocą legendarnych trytytek (a nawet jednej) przymocować czujnik do rury powrotu? Czy to ma sens? 

Edytowane przez anx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia,

wszystkie moje czujniki jakie dotychczas mialem, montowane byly na magnesy :D. Wydaje mi sie, ze zaklocenia mialem jedynie raz, gdy czujnik byl zawieszony za blisko pompy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2018 o 08:37, silvia napisał:

czujnik magnetyczny - magnesami ?

Te pływakowe to zazwyczaj kontaktronowe a nie indukcyjne czy pojemnościowe. Jak magnes dasz na wysokości kontaktronu to wtedy w zależności od siły magnesu może faktycznie namieszać - jak dasz go powyżej np. patrząc na foto w tym wątku,  na wysokości tej przezroczystej pleksy to marne szanse by kontaktron zadziałał.  


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2018 o 23:20, silvia napisał:

holder.jpg

tyle że mało pewne bo przyssawki lubią się odklejać

można też wymienić śrubki w tym

UCHWTY1e.jpg

http://cosmogate.pl/product_info.php/products_id/422

https://magma.sklep.pl/product-pol-4063-Uchwyt-do-czujnika-poziomu-cieczy-plywak-wody-podwojny.html

i pewno paru innych sklepach

Uchwyt zdecydowanie pewniejszy, ja taki sobie skleiłem sam z kliku formatek (odpadków) plexi i kleju acryfix, który też mi został...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.