Skocz do zawartości
volf

drzewołazy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  czy jest ktoś z okolicy kto oprócz akwarystyki hoduje drzewołazy , ew. inny gatunek bezogonowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedy vittatusy, zamierzam jeszcze kiedyś mieć bo są superowe. Teraz ceny poszły ostro w dół bo jest dużo nowych gatunków, chciałem zawsze azureus te niebieskie piękne są :) A ty masz jakieś?

Dnia 22.02.2018 o 23:37, volf napisał:

Cześć,  czy jest ktoś z okolicy kto oprócz akwarystyki hoduje drzewołazy , ew. inny gatunek bezogonowych.

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, a raczej miałem jeszcze kilka dni temu malarza dendrobates tinctorius . Córka zrzuciła terra rurą od odkurzacza i tyle go widzieli, cały pokój przeszukany i kamień w wodę. Kupiłem nowe terra i się zastanawiam czy się nie przerzucić na kumaki, koszty utrzymania nieporównywalnie mniejsze.

Jak byś chciał lazurowe to musisz się bryknąć do Krakowa 

http://www.gady-gady.pl/shop/index.php/pl/plazy/frogs?page=shop.product_details&flypage=eny_fly_default.tpl&product_id=330&category_id=29

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, volf napisał:

Mam, a raczej miałem jeszcze kilka dni temu malarza dendrobates tinctorius . Córka zrzuciła terra rurą od odkurzacza i tyle go widzieli, cały pokój przeszukany i kamień w wodę. Kupiłem nowe terra i się zastanawiam czy się nie przerzucić na kumaki, koszty utrzymania nieporównywalnie mniejsze.

Jak byś chciał lazurowe to musisz się bryknąć do Krakowa 

http://www.gady-gady.pl/shop/index.php/pl/plazy/frogs?page=shop.product_details&flypage=eny_fly_default.tpl&product_id=330&category_id=29

180 w sklepie kiedyś patrzyłem to były po 360zł.

Pewnie kupuj kumaki a i słone wywal i kup gupiki, mówię ci koszty nieporównywalnie mniejsze ;P

edit : 360 u hodowcy w sklepie było spooro więcej

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

No ja mam gotową całą hodowlę karmówki - 2 gatunki tropikalnych stonóg plus muchy plus skoczogonki. Od tego zacząłem. Do tego mam 2 zbiorniki na teraria, sterownik do podlewania, pompę membranową, rurki itp też mam. Nic tylko podłączyć, zasypać, obsadzić i wpuścić żaby. 

Roślin też mam trochę, tyle że to głównie są to sadzonki. W każdym razie u mnie nad rafą będą sobie rosły rośliny. Światło odbite powinno im wystarczyć. 

Od dłuższego czasu hoduję też karaczany i żuki. Miałem już chyba wszystkie dostępne na rynku karaczany ale w sumie tylko karaczany zielone mi się podobają i tylko je zamierzam dalej hodować. 

W sumie ekosystem lasu deszczowego jest podobny do rafy koralowej. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moljzesz, jakoś spalanie 250 wat na dobę żeby wyciągnąć kolor z jednej żaby i popatrzeć na nią pięć minut w biegu już mi się nie uśmiecha. Niestety kompletny brak czasu. 

A co do akwa to właśnie wyprzedaje i zmniejszam do minimalnego minimum.

nanokaczor, to bazę do hodowli już masz, i spokojną glowe bo nie wszystkie chcą jeść suszone. Za skoczogonkami i małymi konikami to trza się było nalatać żeby dostac ,na szczęście obsługa żaby była na głowie córki. Teraz ze dwa kumaki dalekowschodnie żeby było na czym oko zawiesić i święty spokój, zjedzą wszystko przy naturalnym świetle. 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, volf napisał:

Moljzesz, jakoś spalanie 250 wat na dobę żeby wyciągnąć kolor z jednej żaby i popatrzeć na nią pięć minut w biegu już mi się nie uśmiecha. Niestety kompletny brak czasu. 

A co do akwa to właśnie wyprzedaje i zmniejszam do minimalnego minimum.

nanokaczor, to bazę do hodowli już masz, i spokojną glowe bo nie wszystkie chcą jeść suszone. Za skoczogonkami i małymi konikami to trza się było nalatać żeby dostac ,na szczęście obsługa żaby była na głowie córki. Teraz ze dwa kumaki dalekowschodnie żeby było na czym oko zawiesić i święty spokój, zjedzą wszystko przy naturalnym świetle. 

 

 

 

 

 

250W ?! Pogrzało Cię?

Moje terrarium z drzewołazami, działało ponad 3 lata pod świetlówką 24W albo dwie tam były nie pamiętam już teraz

70a4452a8a215ee1.jpg

 

Silniczek od spryskiwaczy łady robił za zraszanie..

Widzisz jesteśmy na dwóch przeciwnych kierunkach bo ja nie dawno zmieniłem na większe akwarium a i jeszcze większe bym chciał bo to jednak za małe jest..

A drzewołazy sobie sprawię tylko na większym mieszkaniu. Karmiłem zawsze muszkami, które od czasu do czasu miały kąpiel w wapnie dla gadów i/lub vibowicie ;)

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też grzało, lampa dzienna uvb2 100W +  żarnik podczerwieni nocny 100W +  filtr do wody + grzałka + pompką do fontanny + parownik = powyżej 200 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, volf napisał:

Mnie też grzało, lampa dzienna uvb2 100W +  żarnik podczerwieni nocny 100W +  filtr do wody + grzałka + pompką do fontanny + parownik = powyżej 200 

Wariat :P

Pokaż to terra co tak żere ten prąd

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecie pisałem że się stłukło, teraz kombinuje z nowym mniejszym.

Jak urządze po nowemu to pokaże, teraz męczę się z mawiercaniem i łączeniem nowych skal kompozytowych. W marcu skocze na wystawę do Rybnika i dopiero się okaże co przywiozę. Narazie nie jestem zdecydowany.

A spryskiwaczy nie lubię, wole generator mgły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, volf napisał:

Przecie pisałem że się stłukło, teraz kombinuje z nowym mniejszym.

Jak urządze po nowemu to pokaże, teraz męczę się z mawiercaniem i łączeniem nowych skal kompozytowych. W marcu skocze na wystawę do Rybnika i dopiero się okaże co przywiozę. Narazie nie jestem zdecydowany.

A spryskiwaczy nie lubię, wole generator mgły. 

Generator też miałem z lampki nocnej, która się stłukła.

Tu masz moją skałę kompozytową ;P

01a68a0f549037a1.jpg

88e29d23b73cf6ef.jpg

9f30067c067ae685.jpg

09000a4cfeb18b2f.jpg

9751f99bdcc48433.jpg

 

I żadnej fotki nie masz?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś pojechał z tą skałą :D a ja głupi wczoraj parę stówek wywaliłem na kawal malowanego plastiku.

Spytam jutro córkę o zdjecia bo ja się tym nie interesowalem, pewnie jakieś są to wrzucę. 

A akwa z 160 zmniejszylem do 100 a jutro upcham do 60.

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, volf napisał:

To żeś pojechał z tą skałą :D a ja głupi wczoraj parę stówek wywaliłem na kawal malowanego plastiku.

Spytam jutro córkę o zdjecia bo ja się tym nie interesowalem, pewnie jakieś są to wrzucę. 

A akwa z 160 zmniejszylem do 100 a jutro upcham do 60.

Ładnie a ja styropian miałem gratis ;)

Tam był też ciek wodny ( filtr kubełkowy go napędzał) i na dole mały stawek, w którym pływały krewetki, no i żabcie od czasu do czasu brały kąpiel.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem skałę z kompozytu bo jest lekka, teraz miałem cztery duże otoczki i kilka małych, wody jakieś 7L i kilka trzykrotek  i jak to pizdło z komody to myślałem że się strop wali, a z terra zostały tylko powyginane ramki i kupe szkła. A tło robiłem z piany budowlanej, teraz mam mały wymiar 30/30/45 to kupię gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, volf napisał:

Kupiłem skałę z kompozytu bo jest lekka, teraz miałem cztery duże otoczki i kilka małych, wody jakieś 7L i kilka trzykrotek  i jak to pizdło z komody to myślałem że się strop wali, a z terra zostały tylko powyginane ramki i kupe szkła. A tło robiłem z piany budowlanej, teraz mam mały wymiar 30/30/45 to kupię gotowe.

Aha, tamto terrarium miało bodajże 60x40x40 jak dobrze pamiętam, wszystko spokojnie dało się dzwignąć razem z szafką w jednego osobnika


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem drzewołazy, ale z powodu jednak trochę uciążliwej wielkości karnówki i jej dostępności, postanowiłem wrócić do rzekotek. więc zostało mi terrarium 45x45x60

a poniżej jeszcze przymiarki do powrotu do kameleonów i agama brodata znaleziona nad jeziorem.

terra.thumb.jpg.2bf6cc78f92d20eb7d3b5ad25eaf8056.jpg

5a96b29a55e5e_terra2.thumb.jpg.5e223992dea04200bf27c3f9e50f5c17.jpg

5a96b2a773ed8_agamtre.thumb.jpg.7b4d7346b69531889a40036233238c0a.jpg

 


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rumcajs8  jaki masz żarnik w tej lampie na siatce, ja założę teraz pięćdziesiąt nocny a w dzień doswietle ledami i zobaczę czy utrzyma temperaturę.  Miałem mało czasu ale pobawiłem się trochę swoim, zainstalowałem skałę  i upchalem jakoś graty, jeszcze struktura na tył, rosliny ,oświetlenie i coś z tego będzie. Jutro jak czas pozwoli wezmę na warsztat terra córki.

Narazie tak na surowo 

 

 

 

20180228_183428.jpg

 

 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie żarnik :) to 2x24W świetlówki T5 Arcadii, swoja droga robią mega dobre światła do terrarystyki. Do płazów daję słabe oświetlenie z lub bez emisji uvB 2-5% UVB ale częściej 5 Exoterry ,ale to porównują do placebo dlatego 5 nie zaszkodziła moim nigdy. Zależy jeszcze oczywiście jakie płazy,ale rzekotki lubią się opalać bezpośrednio na słońcu , a i kumaki tez nie gardzą światłem. Tło zawsze robisz ze styropianu ?  mi się lepiej pracuje na piance niskoprężnej.


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostanę jednak przy 2% dla spokoju, 5 i 10 to już bardziej pod pustynię. 

W styropianie to Moljzesz rzezbi bo lubi jak mu fruwa snieg po mieszkaniu :D Ja bawię się pianą,  wczoraj zrobiłem formę 70/25 do drugiego wiekszego gęsto obsadzonego roslinami  (w mniejszym skalniaku będą tylko rośliny podwodne i nawodne) Po 2 godz skrobania zrobiłem tło na połowę szyby z trzema ukośnymi otworami na doniczki. reszte roślin obsadze wokół fontanny . Jestem zadowolony z mojej roboty.

20180301_134956.jpg

20180301_135006.jpg

 

 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styropianie to się rozpuszczalnikiem rzeźbi, tylko trochę śmierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem wene twórczą i wymodziłem piękne cieniowane otoczaki do małego. Tym razem lutownicą w styropianie, efekt bardziej niż zadowalajacy ale smierdziało jak zdechły skunks.

 

20180302_174013.jpg

 

20180302_174229.jpg

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana koncepcji. Kumaki zamieszkają w większym ale dopiero za jakiś czas, za to do małego zawitały już  pierwsze maluchy jeszcze nie wybarwione.20180307_184612.jpg.e05ee2a8911e56246a76b5dd2d955554.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kumak to to nie jest sory, to hyla cinerea porównaj budowę kumaka a rzekotki , bo jak ktoś Ci to sprzedał jako kumaka to trafi do terrarystycznego piekła ...

Edytowane przez Rumcajs8 (wyświetl historię edycji)

 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie piękności 

eec721e57af0aa07.jpg


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Rumcajs8 napisał:

no kumak to to nie jest sory, to hyla cinerea porównaj budowę kumaka a rzekotki , bo jak ktoś Ci to sprzedał jako kumaka to trafi do terrarystycznego piekła ...

Rumcajs8  No przecie pisałem wyżej że kumaki będą w późniejszym terminie. Teraz są małe rzekotki.

Moljzesz, drzewołazy mam w głowie ale jak sobie pomyślę o owocówkach to mi się odechciewa. 

20180308_175823.jpg

20180308_175805.jpg

received_1883948415010802.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.