Skocz do zawartości
malythc

śmierdzi wam woda

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to można wrzucić.....

Jak świeże akwarium to i skała żywa to śmierdzi bo nie wyplukaleś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem już 2 akwarium stosując od początku Microbe-Lift Aqua Balancer i woda nie ma zapachu :rolleyes:


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad miesiąc czasu na poczatku nie smierdziala a jak skończyły sie plagi to zaczęła siedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmierdzi "słoną wodą", zdechłą rybą, zgnilizną... troszkę opisz ten zapach ;).

U mniej jak się nachylę nad taflę to czuć lekki zapach ... ale taki typowy słonej wody - taki morski. Ale to tylko nad samą taflą wody ... stojąc 5 cm od akwa nic nie czuć. 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Powinna pachnieć jak morze. Jeśli śmierdzi stęchlizną to zapewne w zbiorniku jest masakra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, malythc napisał:

Ponad miesiąc czasu na poczatku nie smierdziala a jak skończyły sie plagi to zaczęła siedzieć

Zrób pomiary dla cyklu azotowego i po4. Podaj wyniki i daj zdjęcie zbiornika. To tak na początek oczywiście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal stosujesz filtr RO bez żywicy?
Prowadzisz system bez odpieniacza białek?
Jakie życie wprowadziłeś?
Robiłeś już jakieś podmiany?

Pokaż aktualne zdjęcie zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie nie dawno jak tydz temu byl temat u Ciebie o wodzie Ro i  odpieniaczu a teraz woda śmierdzi,coś masz złych doradców:-)test Nh3/Nh4 zrób:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to nie kwestia doradców tylko niedojrzałości zbiornika ...
Inna kwestia jak pachnie dino, cyjano, odciek z kubka odpieniacza, podrażniony koralowiec... Nie zawsze czuć bryzą oceanu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W osobnym temacie autor zadal pytanie o odpieniacz,teraz twierdzi że za głośny i go wyłącza na noc..wszystko to trzeba pozbierać  do kupy to może uda się pomóc.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Szkoda że nie można przez internet wysyłać zapachów. Czasem po samym zapachu można się domyślić  co jest nie tak. Akwarium powinno mieć morski zapaszek. Jak go nie ma to coś jest nie tak. Nawet brak jodu czuć po zapachu. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, alexw200 napisał:

Beti, to die my powinniśmy to pozbierać do kupy tylko autor :P   

No wiem..ale doklada nowe tematy nie potrzebnie,kupuje odpieniacz który jest za słaby jeszcze w nocy nie pracuje,ehh-_- szkoda wiesz nie jestem z tych osob które są obojetne staram się zawsze pomagac choc w życiu tej pomocy za dużo nie doznałem,każdy zaczynał kiedyś swoja historię z morskim,nie każdemu wszystko sie wpaja od razu:-)

Zmam osoby ktore przy zakupie doradza a są sklepy co byle towar zszedł z półek.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, @Beti napisał:

No wiem..ale doklada nowe tematy nie potrzebnie,kupuje odpieniacz który jest za słaby jeszcze w nocy nie pracuje,ehh-_- szkoda wiesz nie jestem z tych osob które są obojetne staram się zawsze pomagac choc w życiu tej pomocy za dużo nie doznałem,każdy zaczynał kiedyś swoja historię z morskim,nie każdemu wszystko sie wpaja od razu:-)

Zmam osoby ktore przy zakupie doradza a są sklepy co byle towar zszedł z półek.

To akurat prawda że są różne sklepy ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby autor zebrał te kilka wątków (bo tylu się doliczyłem) w jeden i przynajmniej będzie łatwiej to jakoś ogarnąć. 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, alexw200 napisał:

To akurat prawda że są różne sklepy ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby autor zebrał te kilka wątków (bo tylu się doliczyłem) w jeden i przynajmniej będzie łatwiej to jakoś ogarnąć. 

No dokladmie tak:D tylko autor milczy cisza przed burzą

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zaraz walnie piorunem i napisze 10 000 słów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam akwarium, które było prowadzone jak należy z dobrym sprzętem. W czasie dojrzewania nie było żadnych zapachów ale po około 6 miesiącach pojawił się smrodek. Czuć go było w całym mieszkaniu, nie był jakiś bardzo ohydny ale był. Parametry książkowe, wszystko rosło i tetniło życiem. A jednak coś zaszło co spowodowało taki stan rzeczy. Problem zniknął po wycofaniu z systemu biopalet, nadmienię, że mieszaly się jak należy. Najlepsze jest to że potem wykorzystałem je u siebie i nic nie smierdzialo. Wg mnie czasem mogą zajść w systemie procesy, których wypadkowa może spowodować takie efekty, niekoniecznie rozwiązanie jest proste. Ja szukałbym rozwiązania problemu poprzez dobór odpowiedniego sprzętu, zmianę bakterii, może pójść w stronę probiotyki, ale wtedy konieczny jest odpieniacz i to o odpowiedniej mocy, zwiększyć cyrkulację, zastosować węgiel i np chemipure. Ale podstawa to doprowadzić parametry w akwarium do porządku.

Wysłane z mojego SM-T285 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, @Beti napisał:

A właśnie nie dawno jak tydz temu byl temat u Ciebie o wodzie Ro i  odpieniaczu a teraz woda śmierdzi,coś masz złych doradców:-)test Nh3/Nh4 zrób:-)

Co ma wspólnego brak odpieniacza i wody di ze śmierdzącą wodą, bo ja twierdzę że nic. Gdyby tak było to miałbym w sypialni biotop gujańskiego bagna, a jest wręcz przeciwnie, pachnie morską bryzą. 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@volf bo rozumowanie jest takie, że skoro wali z kubka odpieniacza to musi walić z akwarium. Malo kto pamięta, że odpieniacz w pierwotnej formie nazywał się odpieniaczem białek, mało kto pamięta, że odpieniacz wywala z akwarium nie tylko białka ale wszelaką inną nazwijmy to w skrócie "materię" - ta materia wraz z białkami w kubku zaczyna się psuć, rozpadać, gnić - krótko mówiąc śmierdzieć. To naturalne.

A jak wali kubkiem od odpieniacza z baniaka głównego znaczy się, że coś w tym akwarium nie funkcjonuje tak jak należy. Gdzieś zachodzą jakieś silne procesy gnilne i im podobne.

Inna sprawa - że tzw zapach oceanu nie wszystkim może się podobać i też subiektywnie można odebrać to jako smród ;)  @malythc powinien wpierw określić do czego ten smród jest podobny ;)

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik najprawdopodobniej nie jest dojrzały, skała nie była przepłukana, proces gnilny musi się zakończyć.
Odpieniacz nie wyrabia więc pozostałości których część wywala pozostają również w formie rozpuszczonej w wodzie.

Do kompletu można dołożyć dino, cyjano i naprawdopodobniej zielone glony które również posiadają swój aromat.
Węgiel mógłby pomóc w pozbyciu się części zapachów ale podobnie jak odpieniacz zabierze również to co dobre - jednak na starcie systemu bym się tego nie obawiał.

Pytanie zasadnicze wali woda czy wali powietrze w niewietrzonym pokoju w którym to po wstawieniu akwarium zwiększyła się liczba zarodników pleśni i grzybów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, volf napisał:

Co ma wspólnego brak odpieniacza i wody di ze śmierdzącą wodą, bo ja twierdzę że nic. Gdyby tak było to miałbym w sypialni biotop gujańskiego bagna, a jest wręcz przeciwnie, pachnie morską bryzą. 

 

h

 

@volfpo pierwsze nie napisałam że jest brak odpieniacza,bo posiada tylko nie wydala, i do tego wyłącza go na noc, a dwa to ja nie będę z Tobą polemizować o wodzie RO/DI bo mamy różna zdania o tym;-) ja mam swoje Ty masz swoje;-)resztę @chwialek  dopisał..


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tu się rozpisywać każdy mądry a nie doradzi.Na początku mu woda nie śmierdziała bo był zbiornik zalany świeżą wodą a teraz po miesiącu zaczął się proces dojrzewania akwarium i to jest normalne.Będą mówić o odpieniaczach że nie wyrabia i tam takie.Szkoda słów i zbieranie wszystkiego w jedną całość tak żeby mu nie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.