Skocz do zawartości
lapsiak84

Moja Łapsiakowa namiastka rafy w Białymstoku - 510l + 140l

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wszystko rozumiem. Ale aby przedawkować fito trzeba je dolewać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku raz w tygodniu leje 20ml special blenda na nieco ponad 200L; kilkukrotnie miewałem takie mleko przez 2 -3 dni na drugi dzień od podania, zawsze w końcu samo znika, czasami pływały nawet gluty bakteryjne po 2 cm, które wyłowiłem; bym się tym nie przejmował;

Chciałem jeszcze zwrócić na wątek UV; zasadniczo bakterie nitryfikacyjne (np. special blend) żyją na czymś.. (jak wszystkie bakterie) w przypadku akwarium, na skałach, piasku, siporaxie... a w wodzie raczej tylko się niepotrzebnie unoszą i robią mleko; tak więc zastosowanie lampy UV sterylizuje tylko kolumnę wody i to w środku lampy; zatem z logicznego punktu widzenia, bakterie żyjące na skale i innych elementach będą miały się dobrze. Nieuzasadnione są zatem obawy lamy UV jako czegoś zabójczego. Ktoś napisał, że może nieco za mało skały... dzisiaj się odchodzi od przesadnych gruzowisk więc samej skały pewnie jest ok, ale może właśnie bakterii jest o kilka ml za dużo...

Co do efektów działania lampy, jeśli ich nie widać, to może trzeba zmniejszyć przepływ, aby woda płynąc wolnej, była dłużej wystawiona na działanie UV. Zbyt szybki przepływ wody przez lampę, nie da żadnego efektu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przeplywu zastosowalem pompe 650l/h. Mniejsza nie dala rade przepchnac wode przez lampe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650 l/h to i dużo i nie dużo; jest tutaj wątek o tym; właśnie wyszukałem i przeczytałem; ktoś miał przepływ 300l/h przy lampie 36W i napisał że dopiero wówczas był widoczny efekt...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zapalilo sie swiatlo i widze ze jednak poprawia sie woda. Pomalu ale sie poprawia. Dzis juz widze to czego jeszcze wczoraj kompletnie nie widzialem.

Jak dalem pompe 300l/h to nie podnioslo slupa wody ponad a jak jizej dalem lampe to woda sie saczyla moze w tempie 10l/h


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni, woda pewnie będzie ok, nawet i bez lampy UV. 

Fajny baniak będziesz miał. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za kilka dni, woda pewnie będzie ok, nawet i bez lampy UV. 
Fajny baniak będziesz miał. Pozdrawiam.


Bez lampy cos nie chcialo nawet drgnac. Ale na szczescie juz cos drga w dobra strone.

Zanim sie swiatlo nie zapalilo tk wydawalo sie bez zmian.

Dzieki. Mam nadzieje ze kiedys bedzie fajnym baniaczkiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może podpowiedzieć jak przy lampie uv powinien być ustawiony odpieniacz? Czy to ma jakieś znaczenie.

No dziś już po 30 godzinach widzę, że jednak jest znacząca poprawa. Zaczynam widzieć skałę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakwit pomału znika. Woda robi się coraz ładniejsza. Jeszcze z tydzień i bedzie kryształ. Tymczasem pojawili się nowi mieszkańcy.

0eba709319e92cc0b0c1ac186003d34a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2018 o 10:00, Pawel_Q napisał:

Odpieniacz ustawiaj normalnie, lampa nie ma tu nic do rzeczy.

Ładna parka :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Lechu. Ale normalnie tzn. Na mokro czy normalnie to na sucho?

[emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz, na mokro szybciej wywali, ale tez więcej pożytecznych rzeczy. Ja bym ustawił na sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiały te małe białe kropki z 5 nóżkami. Mam ich na szybie w głównym jak i w sumpi setki.

To w zasadzie dobrze czy nie? One są potrzebne czy to plaga?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Zawsze mnie zastanawiały te małe białe kropki z 5 nóżkami. Mam ich na szybie w głównym jak i w sumpi setki.

To w zasadzie dobrze czy nie? One są potrzebne czy to plaga?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To są pewnie meduzy które występują przy dojrzewaniu zbiornika. Z reguły ustępują do 2 miesięcy. Nie są groźne i nie są szkodliwe.


Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To są pewnie meduzy które występują przy dojrzewaniu zbiornika. Z reguły ustępują do 2 miesięcy. Nie są groźne i nie są szkodliwe.


Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka



Nie sadze aby to było to. Te na filmie fajnie się poruszają. A te moje są jakby do szyby przyklejone i nie wykonują takich ruchów. Raczej bardzo wolno się przemieszczają.

Poza tym moje kropki mają jak dobrze liczę tylko 5 odnóży. Ale są fakt bardzo podobne do tych z filmu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek


Nie sadze aby to było to. Te na filmie fajnie się poruszają. A te moje są jakby do szyby przyklejone i nie wykonują takich ruchów. Raczej bardzo wolno się przemieszczają.

Poza tym moje kropki mają jak dobrze liczę tylko 5 odnóży. Ale są fakt bardzo podobne do tych z filmu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiem o jakie chodzi, tylko nie jestem w domu i na szybko nie mogę znaleźć. Pewnie masz takie jak mój kolega miał. Też z meduz i tylko podczad dojrzewania. W każdym bądź razie nie są szkodliwe.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no to ok. To najważniejsze. Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Dominiko. A najbliżej jakby są te co na zdjęciu koło asteriny. Inne mają jakby więcej nóżek. Ale może to wynika z dużego powiększenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2018 o 16:39, lapsiak84 napisał:

Zakwit pomału znika. Woda robi się coraz ładniejsza. Jeszcze z tydzień i bedzie kryształ. Tymczasem pojawili się nowi mieszkańcy.

0eba709319e92cc0b0c1ac186003d34a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jak się mają pierwsze ryby. To ryby które przekopują piach i jakieś 70% pożywienia właśnie z niego pobierają. Ty masz świeże akwarium co za tym idzie brak pożywienia w podłożu. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby maja sie bardzo dobrze. Brzuszki okrąglutki i bynajmniej nie z głodu jak u dzieci w Etiopii :)

Cegiełkę też niezła potrafią postawić. Piach był zasilany na starcie piaskiem z działających zbiorników. Jest w nim dużo życia. W szczególności spaghetti wormsow.

Poza tym bardzo ładnie jedzą mrożonki :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że akwarium przykryte lub wysoka korona jest bo ja parę takich sztuk straciłem. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że akwarium przykryte lub wysoka korona jest bo ja parę takich sztuk straciłem. 

051410f80ecab1cf20acbe1081902c58.jpg54832c512d6665615f1f4efc7427d127.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na zdjęciu to masz małe ryby, a one jak dobrze wycelują to przez te duże oczka w siatce mogą wyskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak widać na zdjęciu to masz małe ryby, a one jak dobrze wycelują to przez te duże oczka w siatce mogą wyskoczyć.


Babki nie przejdą. A błazenki raczej nie są takie chętne do skakania. Wiem, że potrafią natomiast nigdy mi sie nie zdażyło.

Nie będę już tak uszczelniał baniaka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.