Skocz do zawartości
lapsiak84

Moja Łapsiakowa namiastka rafy w Białymstoku - 510l + 140l

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe ja mam chyba identyczny patent, siatka 1 cm oka dla Pana na trytytki do stelaża z kątownikow pcv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe ja mam chyba identyczny patent, siatka 1 cm oka dla Pana na trytytki do stelaża z kątownikow pcv


Dokładnie. Mi akurat pod rekę wpadł ćwierćwałek pcv


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=23929]lapsiak84[/mention] Czy coś żywego dodawałeś oprócz bakterii podczas startu zbiornika czy może te spaghetti wormy i Staurocladia to wybryk suchej natury? default_wink.png


Tak jak pisałem kilka postów wyżej.
Do swojego suchego piachu na którym startowałem dodałem tak na oko około kilograma piachu z działających już od dawna systemów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sprawuje się lampa? Nie myślałeś, żeby dać ją wyżej?


Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony. Akwarium oświetlone wszędzie ładnie.

Oczywiście na tę chwilę pewnie nie wykorzystuję jej możliwości bo na razie jadę na programie PAR „Bali” więc nie kombinowałem sam nic.

Co do wysokości zawieszenia lampy to na razie jest tak z dwóch powodów. Wysokość zbiornika. Więc chcę aby wszystko do dna było dobrze doświetlone, a druga rzecz to nie chcę aby po oczach dawała za bardzo.

No i nie wiem do końca jaka jest optymalna odległosć lampy od lustra wody przy mojej wysokości akwarium.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony. Akwarium oświetlone wszędzie ładnie.

Oczywiście na tę chwilę pewnie nie wykorzystuję jej możliwości bo na razie jadę na programie PAR „Bali” więc nie kombinowałem sam nic.

Co do wysokości zawieszenia lampy to na razie jest tak z dwóch powodów. Wysokość zbiornika. Więc chcę aby wszystko do dna było dobrze doświetlone, a druga rzecz to nie chcę aby po oczach dawała za bardzo.

No i nie wiem do końca jaka jest optymalna odległosć lampy od lustra wody przy mojej wysokości akwarium.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Myśle ze ważne aby wszystkie kanały się dobrze mieszały. Myślałem nad zakupem ale wydawało mi się, ze musi wisieć wyżej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa i pół tygodnia lampy uv i woda czyściutka. Trochę tylko piasek pływa bo babeczki kopią.

586c814d5b303df528db47fe01b5f013.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lapsiak84 napisał:

Dwa i pół tygodnia lampy uv i woda czyściutka. Trochę tylko piasek pływa bo babeczki kopią.

586c814d5b303df528db47fe01b5f013.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Widzę że skała już nie jest taka bielutka :) 

Fajnie to wszystko wygląda. Ile piasku wsypałeś?

Możesz dać zdjęcie sumpa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasku w sumie wyszlo 25kg

 

Zdjecie sumpa jest w pierwszym poscie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, ale może słabo. Jesli juz pisałeś to sorki, ale z czego i jak zrobiłeś tę "koronkę"?  ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukałem, ale może słabo. Jesli juz pisałeś to sorki, ale z czego i jak zrobiłeś tę "koronkę"?  [emoji6]

 

 

Chyba nie pisałem. Koronka a właściwie opaska maskująca bo nie robiłem jej wysokiej jest zrobiona z białego PCV twardego (połysku) grubości 2mm naklejone na akwarium na silikon.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Ta3d15e420338bed057d22fc5dc42b12a1.jpgpatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba chyba trafił mi się ten krab:

https://pl.reeflex.net/tiere/4871_Cyclodius_ungulatus.htm

Wczoraj wylowilem jednego o którego istnieniu wiedziałem bo zakatrupił mi doktorka a dziś namierzyłem innego. Na reflexie to tylko ten mi pasuje.

Jakoś muszę go usunąć. Czy faktycznie może być taki trujący? Czy jest niebezpieczny dla rafy? Sorry ale z moim angielskim slabo. Może ktoś doczyta i coś mi podpowie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie ma za bardzo co aktualizować. Akwarium kreci się spokojnie do przodu.

Glony zielone słały się gęsto ale już zostały tylko niewielkie kępki. Same obumarły i odpadły.

Na piasku było trochę dino ale już w odwrocie.

Nie polecam posiadania dobranej parki babek ( w moim wypadku v. Puellaris) nie kopią tylko romansują i domki zmieniają.

Doszło trochę skały. Więc gruzowisko większe.

Jakieś pojedyncze szczepki LPSow rosną, pompują się i polipują.

Na chwilę obecną zapadła decyzja o zmianie mieszkania na większe więc nie rozwijam akwarium bo ze względów logistycznych najprawdopodobniej skończy się restartem. Chociaż bede bardzo nad tym ubolewał bo życia mam tyle w piachu, na piachu w skałach i na skałach, ze już mógłbym myśleć nad mandarynami.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zakonczony. Działanie akwarium zawieszone. Powrót mam nadzieje zaraz po nowym roku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wracaj szybko z nowym pomysłem,a o forum nie zapomnij:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomne. Studiowałem forum przez prawie dwa lata zanim posoliłem swoja pierwsza wodę i bede studiował nadal.

Niestety decyzja o zmianie mieszkania przyszła dwa miesiące za późno.

Gdybyśmy się zdecydowali wcześniej to nawet bym nie zmieniał akwarium na większe.

Z końcem roku odbieram nowe mieszkanie więc liczę, że do wiosny się wprowadzę.

Sprzęt jest szkło jest. Tylko zostanie mi wodę jeszcze raz posolić.

Nie wyobrażam już sobie funkcjonowania bez solniczki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.