Skocz do zawartości
Nilbul

Ślimak? Tylko jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj w nocy z pod skały wyszło takie coś. W świetle lampki zaraz się schował. Trochę to spore i widzę pierwszy raz. To co było widać miało z 4 cm. 

Pewnie ślimak tylko jaki? Może ktoś wie?

Z góry dzięki bo boję się teraz ręki włożyć.

20180309_090622.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo dużo wyjaśnia. Dzieki wielkie. 100 % to ten gagatek bo turbo myślałem że tak krótko żyją. Niby są, ale tu muszla tam muszla. 

Tylko jak ja to złapie jak siedzi pod największym kawałkiem skały.

Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też to mam ale nie mogę wyczaić w nocy. U mnie bezpieczne są tylko ślimaki które chodzą po szybach a te co wejdą na skałę giną i zostaje muszla heh Ponoć można go złapać na pułapkę z butelki i jakąś padlinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu, wieczorem płaziniec zrobil sobie fight club z moim krabem.

Wierni kibice i padlinożercy, wieloszczety w kółku czekały na resztki :lol: szczęśliwie udało mi się płazińca złapać szczypcami bez rozrywania go.

Weź muszelke, zwiąż ja dobrze żyłką, napchaj do niej padliny i wieczorem umieśc w akwarium. Czekaj na okazje i obserwuj czy jakiś inny chętny nie zabiera się za pułapkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszle za małe. Ten cudak  duży jest. Pułapkę zrobię, a raczej ze 3. Myślę że strzykawki 10,20 ml będą ok. I krewetka na wabia. Do ręki tego nie wezmę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2018 o 10:49, Nilbul napisał:

Muszle za małe. Ten cudak  duży jest. Pułapkę zrobię, a raczej ze 3. Myślę że strzykawki 10,20 ml będą ok. I krewetka na wabia. Do ręki tego nie wezmę ;-)

Odświeżę temat .

Jakieś dwa tygodnie temu przypadkiem zauważyłem takiego płazińca u siebie ,niestety nie zdążyłem go złapać ręcznie,schował się pod skałami i od tego czasu się nie pojawia,

sprawdzam w nocy przy okazji ale nie mogę go złapać na spacerze .

Nilbul udało ci się złapać to świństwo ? 

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

On wyjdzie w nocy jak poczuje "mięcho" do skonsumowania. Jak go uszkodziłeś to się podzieli i będą 2 sztuki :P ja go wytargałem z wody jak był daleko od skały na piasku. Jak go widzisz w skale w zakamarkach to nie masz w ogóle co zaczynać go łapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pułapki nie działają. Dałem sobie spokój. Gdzieś czytałem że jak zje wszystko to z głodu padnie. Dopadł chyba ze dwie krewetki bo nie ma. Na pewno to nie szarpałem tego a widziałem niedawno małego dziada w sumie. 

Plan jest taki że mam czas.

Edytowane przez Nilbul (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem jednego. Trochę mały ale i tak się cieszę. Dłubałem trochę w akwarium podnoszę szczepkę a tu ten dziad. Poszedł ładnie pęsetą delikatnie do góry i do kubecza pod wodą. Teraz będę się mścił....

20190201_193946.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiem. Udało mi się złapać jednego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo:) wcale nie taki mały, powodzenia w dalszym polowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.