Skocz do zawartości
Sebaw

Alternatywny wybór falownika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szlachte morszczaków.Mam mały dylemat w sprawie wyboru folowników do swojego baniaka 100x40x50 ,głównie miękkie i lps-y.Myślałem nad marką Jebao i serią rw 1x8 czy może 2x rw4 ewentualnie taką alternatywą Macro Aqua CrossFlow S (4000-9000l/h) - pompa cyrkulacyjna. Proszę o pomoc w wyborze wariantu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co zakładasz drugi temat po pół godziny?

Tematów o cyrkulatorach jest tysiące, wystarczy poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Jebao to jest już od jakiegoś czasu nowsza wersja OW https://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Jebao-OW-pompa-cyrkulacyjna-z-kontrolerem/7111. Możesz też pomyśleć o Tunze są mniej awaryjne np. 6020, 6025 lub sterowalna 6040. Po dwie takie lub miks pod miękkie i LPS powinny starczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast odchodzę od Jebao z powodu rozpuszczania się gumy od magnesu oraz awaryjności..Zakupiłem Aqua Medic Eco Drift 8.1 i po trzech tygodniach muszę ocenić na plus porównując do Jebao. Poza tym firma jest Polska (raczej PL-DE) i mam nadzieję że w razie problemów kontakt będzie lepszy.Także polecam.


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1 sztuka Jebao RW-4 chodzi bez problemów  ponad rok, do tego 2 sztuki Aqua Nova RWM 4000 (a to przecież to samo co Jebao) również bez problemów.

Co do ilości cyrkulatorów - czy jeden mocniejszy, czy dwa słabsze, wszystko zależy od układu skały. Osobiście szedł bym w 2 x RW-4 lub innej fimy o podobnej wydajności.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, dark75 napisał:

Ja natomiast odchodzę od Jebao z powodu rozpuszczania się gumy od magnesu oraz awaryjności..Zakupiłem Aqua Medic Eco Drift 8.1 i po trzech tygodniach muszę ocenić na plus porównując do Jebao. Poza tym firma jest Polska (raczej PL-DE) i mam nadzieję że w razie problemów kontakt będzie lepszy.Także polecam.

jak widzę kupiłeś na takiej samej gumie, ale to fakt te gumki powinni dawac na wymianę zapasowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, elespero napisał:

A po co zakładasz drugi temat po pół godziny?

Tematów o cyrkulatorach jest tysiące, wystarczy poczytać.

Przepraszam za to.Podczas zakładania temetu padł mi internet i wydawało mi się że temat nie został założony.Poproszę moderatorów o usunięcie wcześniejszego tematu.Chyba że można go jakoś samemu usunąć .

15 godzin temu, MaciekZ napisał:

U mnie 1 sztuka Jebao RW-4 chodzi bez problemów  ponad rok, do tego 2 sztuki Aqua Nova RWM 4000 (a to przecież to samo co Jebao) również bez problemów.

Co do ilości cyrkulatorów - czy jeden mocniejszy, czy dwa słabsze, wszystko zależy od układu skały. Osobiście szedł bym w 2 x RW-4 lub innej fimy o podobnej wydajności.

Dzięki za odpowiedz.Wydaje mi się ze o pcja z dwoma RW,OW-4 będzie odpowiednia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sebaw napisał:

Przepraszam za to.Podczas zakładania temetu padł mi internet i wydawało mi się że temat nie został założony.Poproszę moderatorów o usunięcie wcześniejszego tematu.Chyba że można go jakoś samemu usunąć .

Dzięki za odpowiedz.Wydaje mi się ze o pcja z dwoma RW,OW-4 będzie odpowiednia

Lepiej dać kilka słabszych niż jeden mocny.

Łatwiej ustawić i zróżnicować prąd wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 jebao rw4 i nie polecam dokupiłem do nich podwójny panel kontroli i po 3 miesiącach jeden falownik przestał mi działać kiedy przełączę na prace pulsacyjną . Kiedy działa w pracy ciągłej po ręcznym obróceniu wirnika zaskoczy on i falownik działa . Można naszczescie dokupić tanio sam falownik bez panelu kontrolnego z Chin . Poza tym są głośne 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Hoom napisał:

Ja mam 2 jebao rw4 i nie polecam dokupiłem do nich podwójny panel kontroli i po 3 miesiącach jeden falownik przestał mi działać kiedy przełączę na prace pulsacyjną . Kiedy działa w pracy ciągłej po ręcznym obróceniu wirnika zaskoczy on i falownik działa . Można naszczescie dokupić tanio sam falownik bez panelu kontrolnego z Chin . Poza tym są głośne 

Nie wiem po co do jebao jakiś panel kontrolny jak je się łączy bezprzewodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, elespero napisał:

Nie wiem po co do jebao jakiś panel kontrolny jak je się łączy bezprzewodowo.

Dokładnie. Wybierasz sobie tryb pracy (Master, Slave ) i wszystko śmiga aż miło. Co do poziomu hałasu to uważam, że dramatu nie ma. 

W tej cenie chyba nic lepszego się nie znajdzie. 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma taki i on nie działa bez przewodowo . Bez panelu kontrolnego nie podłączysz zasilania https://www.amazon.com/Jebao-RW-4-Wavemaker-Controller/dp/B00MVI3BLO

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Hoom napisał:

Ja ma taki i on nie działa bez przewodowo . Bez panelu kontrolnego nie podłączysz zasilania https://www.amazon.com/Jebao-RW-4-Wavemaker-Controller/dp/B00MVI3BLO

Nie rozumiem problemu. Jeżeli masz falowniki jak w linku to jeden ustawiasz jako mastera, a drugi jako slave. Falowniki komunikują się bezprzewodowo ze sobą. Wszystkie funkcje masz w kontrolerze falownika nic nie trzeba dokupywać.  U mnie 2 falowniki działają w trybie naprzemiennym. Dodatkowo jeden to Jebao, a drugi Aqua nova. 

Edytowane przez MaciekZ (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego,  ja polecam bo oba w pracy pulsacyjnej dmuchają w tym samym czasie 


 

Sent from my iPhone

 

B4912408-10BC-45B1-988F-BB8409D947A4.jpeg

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb pracy 1 i efekt ten sam. 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bo jak są podłączone do dwóch oddzielnych to nigdy synchronizacji nie będzie . Po drugie zawsze to jeden panel a nie dwa mniej miejsca zajmuje , jeden zasilacz , mniej kabli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma może ktoś doświadczenie z tym sprzętem Macro Aqua CrossFlow S (4000-9000l/h) ?tańsza alternatywa drożych odpowiedników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Sebaw napisał:

A ma może ktoś doświadczenie z tym sprzętem Macro Aqua CrossFlow S (4000-9000l/h) ?tańsza alternatywa drożych odpowiedników

Ja bym wiele nie kombinował na początku. Na forum jest masę postów na temat cyrkulacji. Poczytaj tam, ale tak jak pisałem wcześniej ustawienie i dobór sprzętu to indywidualna sprawa zależąca  od np. umiejscowienia komina, rozłożenia skały. 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sebaw napisał:

A ma może ktoś doświadczenie z tym sprzętem Macro Aqua CrossFlow S (4000-9000l/h) ?tańsza alternatywa drożych odpowiedników

W tym temacie jeden kolega ma i coś tam opisał

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1x jebao ow25


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej będzie dać dwa mniejsze falowniki niż jeden większy. Zwłaszcza że zbiornik długi i ciężko będzie zapewnić w nim jedną pompą prawidłowy ruch wody. Ja mam prawie kostkę 70x60x50 i dwa rw4 nie dają rady. Będę dokładał prawdopodobnie crossflow L. W tym tygodniu jadę na testy i zobaczymy co z tego wyjdzie. Wychodzę z założenia że lepiej więcej pomp na mniejszej mocy niż jedna na maksa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kręcą dwa rw-8 i daja rade,i chodza na 4 biegu akwarium 100x55x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczne wymiary akwarium i mam 1 x rw8 i 1 x tunze 6040 spokojnie wystarcza weź rw8 i rw4 będziesz zadowolony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.