Skocz do zawartości
jar2789

Glony marnieją w reakrorze

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z glonami w reaktorze na glony. Przez pierwsze dwa tygodnie rosły super a przez następne cztery słaby przyrost i mizerny wygląd...Czym to może być spowodowane? Reaktor ten największy Twistman  a świecę od 23 do 11 rano

Edytowane przez jar2789 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dolewasz jakieś mikroelementy? Bez całego zestawu pierwiastków potrzebnych do fotosyntezy wzrostu nie będzie. Jak zaczniesz dolewać fito hodowane na f2 to glony będą rosły. Bez tego makroglony na początku rosną, zużywają "paliwo" a potem zdychają i tak w kółko. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie dolewam żadnych mikroelementów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz glony? U mnie "spaghetti" rosną jak szalone. Świece paskiem led (5czerwonych, 1 niebieska) od 8,30 do 22.30. Do akwa daje AF komponenty A B C , witaminy, raz w tygodniu karmię korale mrożonkami. Mam reaktor ok 2,6 l , po ok 5 tygodniach glonów jest dużo.  Wywalam wiadro 10l. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Cheatomorpha potrafi zrobić się przezroczysta i całkiem się rozpuścić jak zabraknie jej "paliwa". Bez mikroelementów nie może zachodzić fotosynteza.

Wystarczy, że sobie zrobisz roztwór zawierający mikroelementy - taki jak do F2 i będziesz go dozował. Tylko trzeba uważać żeby nie przesadzić. 


Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz no3 po4 wykrywalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nanokaczor napisał:

 

Wystarczy, że sobie zrobisz roztwór zawierający mikroelementy - taki jak do F2 i będziesz go dozował. Tylko trzeba uważać żeby nie przesadzić. 

 

 

Możesz więcej o tym..

44 minuty temu, boo12 napisał:

a masz no3 po4 wykrywalne ?

Mam to i to bardzo wysokie właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Makroglony rosną lepiej jak są niskie NO3 i PO4 - nie muszą wtedy konkurować z bruzdnicami albo cyjanobakteriami. 

Z doświadczenia wiem, że lepiej lać fitoplankton hodowany na f2 a nie same mikroelementy. Więc choć teoretycznie można lać tylko mikroelementy i ja próbowałem tak zrobić ale jednak nie wyszło na to samo. Może dlatego że przedozowałem - nie wiem. 

W każdym razie ja wszędzie tam gdzie mam glony to dolewam fito - samoczynnie się dolewa. Dzięki temu rosną glony. W zasadzie wszystkie makroglony, które hoduję da się utrzymać w ten sposób. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że leję też vsv. Nie to ma wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.