Skocz do zawartości
FREY

Maxspect Nano-Tech - Media filtracyjne najnowszej generacji

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku jest brak jakiejkolwiek reakcji. A to co Ty Kuba piszesz nie jest jeszcze dowodem, że działa, bez bloków mógłby być taki sam efekt.  Właśnie sprawdzam, czy działa, wsadziłem bloki do stabilnego systemu i po czterech tygodniach nie ma zmiany. Może być tak, że jak by nie było tej cudownej technologii to nutrienty by się podwyższyły.   Żeby sprawdzić moją hipotezę poczekam jeszcze dwa tygodnie i wciągnę bloki, zobaczę, czy system zareaguje.  Jeżeli nie zajdą zmiany, to znaczy, że jest to placebo i potwierdzi to moją hipotezę.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, norbi2222 napisał:

Jeżeli nie zajdą zmiany, to znaczy, że jest to placebo i potwierdzi to moją hipotezę

Czekam na relacje :animier:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zobaczyć i się chwilę zastanowić nim wyda się tak jednoznaczne stwierdzenia:

 

Edytowane przez rmatysiak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2019 o 15:20, norbi2222 napisał:

Cztery tygodnie temu wrzuciłem do sumpa dwa bloki, żeby dojrzały do nowego akwarium. Przy okazji chciałem zobaczyć, czy to "cudo" technologii działa. Dwa bloki na 360 l netto, wydawało mi się dużo, więc staram się regularnie obserwować parametry nutrientów, z obawy przed wypraniem wody. Ku mojemu zaskoczeniu mimo dodania dwóch bloków do sytemu i żadnych innych zmian (karmienie), nie zaobserwowałem nawet znikomej  różnicy w poziomie nutrientów. Znowu nabrałem się, na marketingowy bełkot:banghead

Jedyną, ale ważną rewolucją Nano-Tech jest minimalizacja powierzchni zewnętrznej przy maksymalizacji powierzchni wewnętrznej, na materiale obojętnym dla rafy. 

Same bloki, czy kulki nic tutaj nie zdziałają, a są tylko i aż ogromną bazą do namnażania bakterii nitryfikacyjnych. Bez PO4 nie zbijemy NO3 i odwrotnie bo tak działa biologia. Nano-Tech nie jest adsorbentem lecz cennym narzędziem do wspierania natury w minimalnie świadomy sposób: zależność NO3/PO4, czym żywią się bakterie nitryfikacyjne. Uświadomienie sobie tych tematów jest kluczem do sukcesu.

mam nadzieję, że choć trochę pomogłem

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, luft napisał:

Jedyną, ale ważną rewolucją Nano-Tech jest minimalizacja powierzchni zewnętrznej przy maksymalizacji powierzchni wewnętrznej, na materiale obojętnym dla rafy. 

Same bloki, czy kulki nic tutaj nie zdziałają, a są tylko i aż ogromną bazą do namnażania bakterii nitryfikacyjnych. Bez PO4 nie zbijemy NO3 i odwrotnie bo tak działa biologia. Nano-Tech nie jest adsorbentem lecz cennym narzędziem do wspierania natury w minimalnie świadomy sposób: zależność NO3/PO4, czym żywią się bakterie nitryfikacyjne. Uświadomienie sobie tych tematów jest kluczem do sukcesu.

mam nadzieję, że choć trochę pomogłem

pozdrawiam

luft

Dzięki luft za "uświadomienie" mienie. Problem polega na tym, że to,  co piszesz jest oczywistą oczywistością, która nie wnosi nic do tego co napisałem. Test trwa, w warunkach, w których nie ma czynnika limitującego, czyli zarówno jest no3 jak i po4. Przyszłym tygodniu wyjmę te bloki z sumpa i w kilka tygodni sprawdzę co są one warte. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten produkt wydziela do wody aluminium? Siporax i xport tak i to sporo, czy to też?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, norbi2222 napisał:

Dzięki luft za "uświadomienie" mienie. Problem polega na tym, że to,  co piszesz jest oczywistą oczywistością, która nie wnosi nic do tego co napisałem. Test trwa, w warunkach, w których nie ma czynnika limitującego, czyli zarówno jest no3 jak i po4. Przyszłym tygodniu wyjmę te bloki z sumpa i w kilka tygodni sprawdzę co są one warte. 

cieszę się, że jest to dla Ciebie oczywistość, bo dla wielu hobbystów to wciąż czarna magia... rzeczywistością są dysproporcje po4 do no3 lub bakteriom brak węgla we wzorze do szczęścia by mogły sobie "pojeść" :)

36 minut temu, lukas_gr napisał:

czy ten produkt wydziela do wody aluminium? Siporax i xport tak i to sporo, czy to też?

 

nie oddaje


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lukas_gr napisał:

czy ten produkt wydziela do wody aluminium? Siporax i xport tak i to sporo, czy to też?

 

Jest gdzieś to napisane - jakieś badania czy co kolwiek ???

Chodzi o Siporax że wydziela aluminium . 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, lukas_gr napisał:

czy ten produkt wydziela do wody aluminium? Siporax i xport tak i to sporo, czy to też?

 

Miałem siporax 2 lata 3l w zbiorniku 100l i na icp nigdy nie było alu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na temat siporaxu to tylko słyszałem, że wydziela alu, jeśli chodzi o xport to sprawdziłem na własnym baniaku- wydziela i to dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2019 o 08:20, dla syna napisał:

Miałem siporax 2 lata 3l w zbiorniku 100l i na icp nigdy nie było alu. 

Siporax i AL? hmmmm, myślałem, że to spiek szkła, który tylko i aż oddaje PO4 (sól techniczna w procesie tworzenia pustych bąbli). Jakoś mi to aluminium/glin nie pasuje do siporaxu


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2019 o 12:12, lukas_gr napisał:

na temat siporaxu to tylko słyszałem, że wydziela alu, jeśli chodzi o xport to sprawdziłem na własnym baniaku- wydziela i to dużo

 Skąd masz pewność że to xport ?


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2019 o 22:07, norbi2222 napisał:

Dzięki luft za "uświadomienie" mienie. Problem polega na tym, że to,  co piszesz jest oczywistą oczywistością, która nie wnosi nic do tego co napisałem. Test trwa, w warunkach, w których nie ma czynnika limitującego, czyli zarówno jest no3 jak i po4. Przyszłym tygodniu wyjmę te bloki z sumpa i w kilka tygodni sprawdzę co są one warte. 

Cześć sporo czasu minęło od testu czy może kolega wyrazić opinie na temat sprawności opisywanego produktu ?


d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego co wyczytałem gdzieś to tak jakby tego w ogóle do akwarium nie włożył, czyli bez zmian :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, =Fresz= napisał:

Z tego co wyczytałem gdzieś to tak jakby tego w ogóle do akwarium nie włożył, czyli bez zmian :P 

yyyyyyyyyyyyyyyyyyy ehe :) lubie Cie za ten błysk w postach :D może zamiast "gdzieś" warto zapytać kogoś, kto prowadzi np hodowle ryb etc.... a sporo jest użytkowników profesjonalnych, jest więc kogo zapytać z Nazwiskiem, bez ryzyka pomówienia go o interes w "reklamowaniu".

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, luft napisał:

yyyyyyyyyyyyyyyyyyy ehe :) lubie Cie za ten błysk w postach :D może zamiast "gdzieś" warto zapytać kogoś, kto prowadzi np hodowle ryb etc.... a sporo jest użytkowników profesjonalnych, jest więc kogo zapytać z Nazwiskiem, bez ryzyka pomówienia go o interes w "reklamowaniu".

pozdro

Wywołany do tablicy norbi2222 na pewno się odezwie :P tak więc spokojnie bez nerwacji hehe

A pisząc gdzieś miałem na myśli czatboxa który niestety nie jestem w stanie zacytować z wiadomego powodu :P

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Sorry, że tutaj. Nie ma sensu zakładać kolejnego tematu, bo mam konkretnie pytanie odnośnie tych kulek.

Drugie opakowanie kulek do mojego sumpa dołożyłem dokładnie 13.04.2019 r. Od tego czasu nic tam nie robiłem. Zrobił się syf jak na załączonym niżej obrazku. Ostatnio mi zabrakło skali na NO3 w Colombo. W najbliższy weekend chcę to posprzątać. Co powinienem zrobić? (w sumie łącznie są 2 opakowania kulek Maxspext; 3L Sera Siporax oraz 4L jakiejś podróbki Bacto Rings; Jak to technicznie przeprowadzić, aby czasem ponownego dojżewania nie było?

1. Czy mogę dać wszystko do wiader wyciągając to rękoma z wody, czy lepiej kubkiem nabierać razem z wodą? Co się stanie z bakteriami jak ja wyciągne na powietrze?

2. Mogę to wszystko wyczyścić za jednym razem, czy rozłożyć to na "raty"?

3. Wyrzucić te Bacto Rings i tą Serę całkowicie i dołożyć więcej kulek?

Co Wy byście z tym zrobili?

@luft Poradź coś... z góry dziękuję.

syf w sumpie.jpg

Edytowane przez human_87
poprawione literówki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście wywalił bym wszystko oprócz kulek maxspecta, posprzątał detrytus ,dołożył kulek i zastosował regularne podmiany wody w najbliższym czasie plus bakterie-cos dobrego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Marcin

Zdjęcie dotyka o temat detrytusu, którego masz dużo, dzięki czemu cieszą się rurówki porastające media filtracyjne. 

Jeśli masz to wszystko w jednej wydzielonej komorze sumpa - to wyłączyłbym system, odciął poziomem wody tą komorę i całą bym wyczyścił mechanicznie z tego "syfu" łącznie z szybami, zdejmując rurówki, odsysając całą wodę z komory. W odstanej zlanej solance w wiadrze wytrząsnąć media. Następnie Biospheres włożył dla wygody do siatki (była w zestawie) lub przeciągnąć przez oczka żyłkę (rada od Tolka z Oceanius), by łatwiej było co jakiś czas otrząsać media z detrytusu przy co którejś podmianie (podmiany służą także odsysaniu niechcianej organiki jak ta). Następnie uzupełnić system świeżą solanką, wlewając ją w komorę sumpa, w której jest woda obiegowa. Co do innych mediów to jesli np siporax, który trudniej się czyści, a ma ze 2 lata to można go usuwać z systemu. Wynik testu NO3 powinien się znacznie poprawić. O tym jak dalej zbijać NO3 powie Ci stosunek NO3 do PO4, by móc pożywką bakteryjną zbijać te parametry. 

pozdro

 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak myślę, aby wywalić... ale czy za jednym razem? 6 litrów ringów za jednym razem? to chyba nierozsądne... na końcu się okaże, że będzie gorzej jak było. Test Colobo jest do 6.. tylko! wiec nawet jak NO3 jest u mnie 20... to nic się jeszcze nie dzieje (tak uważam); podmiany robie co tydzień 5% - 20L.. na więcej nie mam siły; bakterie co sobotę 50L Special Blend i raz w miesiacu ambułka Biodigest.

a ten detrytus... to obwiniam jebałkę, bo ma rok, a coraz wolniej wodę pompuje, nie wspominajac jej skokach (myślę że jej moc spadła około 50%) i przepływ jest za mały.- jej dni są u mnie policzone.

@luft Dzięki. W sobotę się zabieram do roboty. Zrobie zdjecia i wkleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz po4? Jaki masz odpieniacz na te 360L? O powierzchnię dla bakterii w zaktywowanych od kwietnia kulkach nano tech jestem spokojny.  Pompę obiegową też bym przeczyścił przy podmianie i rozpisał sobie cotygodniowy rytuał podmiankowy (co w danym tygodniu będziesz czyścić :) )


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, luft napisał:

jakie masz po4? Jaki masz odpieniacz na te 360L?

Nie mam niestety Hanki. Colombo sie nie zabarwia. Odpieniacz Deltec 600i.  Faktem jest, że sobie pofolgowałem latem (ogród, oczko wode, grille i te sprawy); jednak trzymam same miękasy i raptem kilka LPSów. Zwierzaki dadzą sobie radę.

Zrobiłem niechcący offtop. Sorry. Chciałem tylko znać procedurę czyszczenia kulek. Czy mogę je wyciągnąć do płukania z wody, czy muszą być cały czas zanurzone aby nie uśmiercic tych bakteri?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij z wody śmiało kulki i można zadziałać dalej jak napisałem wyżej


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby osoby używające kulki Maxspect od dłuższego czasu wypowiedziały się ma ich temat. Producent informuje iz z ich pomocą zasiedlimy bakterie z pomocą których bedziemy skutecznie zwalczać np No3. I teraz do sedna, fajnie by było aby wypowiedziały sie osoby które np mając no3 na poziomie np20 po wprowadzeniu kulek obniżyły ich wartość, może zauważyły poprawę warunków. Interesuje mnie również czy przy dłuższym używaniu owy produkt nie oddaje do wody czegoś co nie chcieli byśmy aby znalazło się w akwarium. Z góry dziekuje za odpowiedzi 


d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, CzipuS napisał:

Cześć sporo czasu minęło od testu czy może kolega wyrazić opinie na temat sprawności opisywanego produktu ?

Mimo tego, że te media są w nowym akwarium i parametry są zerowe to nadal nie jestem przekonany, że to ich zasługa. Jak pisałem, media wyjąłem z kostki, najpierw dwa bloki i wrzuciłem do beczki, w której zbierałem wodę z podmianek. W kostce nie było reakcji, w sierpniu wyjąłem kolejne dwa bloki i przerzuciłem do nowego i również nie było reakcji. Na początku września wyjąłem z kostki  kilogram kulek i przerzuciłem do nowego i również brak reakcji. Jednak we wrześniu w  kostce  było znacznie mniej ryb, bo pływały w nowym. Nie twierdze, że nie działają, jednak...W nowym akwarium mam cztery bloki i trzy kilogramy kulek. Kulki i bloki umieszczone są w przegrodach, żeby był spory przepływ. Problem jaki zaobserwowałem teraz to bardzo mocno te media łapią detrytus - czyściłem kulki jakieś półtora tygodnia temu i dzisiaj znów musiałem to robić, bo zalazły detrytusem. I płukanie tu nie wystarcza, trzeba mocno je pocierać, żeby detrytus zszedł, a wewnątrz jest to prawie  niemożliwe, albo bardzo pracochłonne. Na razie te media są w sumpie, bo wydałem kilka okrągłych stów i szkoda je wyrzucić, a nuż działają tak jak opisuje producent/dystrybutor, a moje akwarium jest dziwne i w nim nie działają. Jednak jak przygotuje się porcja skały to ją wrzucę, a kulki pewne wylecą, bo co tydzień nie chce mi się ich czyścić, a syfu nie lubię.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.