Skocz do zawartości
FREY

Maxspect Nano-Tech - Media filtracyjne najnowszej generacji

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, norbi2222 napisał:

Mimo tego, że te media są w nowym akwarium i parametry są zerowe to nadal nie jestem przekonany, że to ich zasługa. Jak pisałem, media wyjąłem z kostki, najpierw dwa bloki i wrzuciłem do beczki, w której zbierałem wodę z podmianek. W kostce nie było reakcji, w sierpniu wyjąłem kolejne dwa bloki i przerzuciłem do nowego i również nie było reakcji. Na początku września wyjąłem z kostki  kilogram kulek i przerzuciłem do nowego i również brak reakcji. Jednak we wrześniu w  kostce  było znacznie mniej ryb, bo pływały w nowym. Nie twierdze, że nie działają, jednak...W nowym akwarium mam cztery bloki i trzy kilogramy kulek. Kulki i bloki umieszczone są w przegrodach, żeby był spory przepływ. Problem jaki zaobserwowałem teraz to bardzo mocno te media łapią detrytus - czyściłem kulki jakieś półtora tygodnia temu i dzisiaj znów musiałem to robić, bo zalazły detrytusem. I płukanie tu nie wystarcza, trzeba mocno je pocierać, żeby detrytus zszedł, a wewnątrz jest to prawie  niemożliwe, albo bardzo pracochłonne. Na razie te media są w sumpie, bo wydałem kilka okrągłych stów i szkoda je wyrzucić, a nuż działają tak jak opisuje producent/dystrybutor, a moje akwarium jest dziwne i w nim nie działają. Jednak jak przygotuje się porcja skały to ją wrzucę, a kulki pewne wylecą, bo co tydzień nie chce mi się ich czyścić, a syfu nie lubię.

Zastosuj wate albo skarpete jakos przed kulkami. U mnie sa rok czasu i czyste jak pupa niemowlaka. Przed kulkami mam wate w przegrodzie


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mihow1979 napisał:

Zastosuj wate albo skarpete jakos przed kulkami. U mnie sa rok czasu i czyste jak pupa niemowlaka. Przed kulkami mam wate w przegrodzie

Jest wata, zmieniana codziennie, żeby nie było. Jak już pisałem, moje akwarium jest dziwne...;)

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do końca nie rozumiem tej dyskusji i kierunku w jakim ona podąża, dodatkowo w sytuacji, gdy wypowiada się tu wielu doświadczonych forumowiczów. Dlaczego nikt nie zwróci uwagi na to, że te kulki/bloki to po prostu kolejne medium do osiedlania się bakterii i że bez dodatkowej pożywki dla bakterii (źródło węgla organicznego) same cudów nie zdziałają i nie zbiją parametrów. Tylko i aż tyle. Dołóżcie do tego jakąś wódkę, nopoxa, zeostart albo mega karmienie np. suchym  i wtedy oceniajcie. To nie jest kompletny i zamknięty system np. w stylu pelletek, a jedynie narzędzie, które można wykorzystać przy wielu metodach prowadzenia akwa. Kolejna rzecz to dywagacje nad detrytusem zbierającym się na miedium - warto przypomnieć sobie dobry zwyczaj przepływu od dołu na wszystkich mediach w stylu ceramiki - z pewnością kulki pozostaną dłużej czyste. Na koniec: jak ktoś ma kilkadziesiąt kg dobrej porowatej skały to kulki pewnie ani mu nie zaszkodzą ani nie pomogą więc nic dziwnego, że nie będzie widział różnicy.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, brawos napisał:

Ja do końca nie rozumiem tej dyskusji i kierunku w jakim ona podąża, dodatkowo w sytuacji, gdy wypowiada się tu wielu doświadczonych forumowiczów. Dlaczego nikt nie zwróci uwagi na to, że te kulki/bloki to po prostu kolejne medium do osiedlania się bakterii i że bez dodatkowej pożywki dla bakterii (źródło węgla organicznego) same cudów nie zdziałają i nie zbiją parametrów. Tylko i aż tyle. Dołóżcie do tego jakąś wódkę, nopoxa, zeostart albo mega karmienie np. suchym  i wtedy oceniajcie. To nie jest kompletny i zamknięty system np. w stylu pelletek, a jedynie narzędzie, które można wykorzystać przy wielu metodach prowadzenia akwa. Kolejna rzecz to dywagacje nad detrytusem zbierającym się na miedium - warto przypomnieć sobie dobry zwyczaj przepływu od dołu na wszystkich mediach w stylu ceramiki - z pewnością kulki pozostaną dłużej czyste. Na koniec: jak ktoś ma kilkadziesiąt kg dobrej porowatej skały to kulki pewnie ani mu nie zaszkodzą ani nie pomogą więc nic dziwnego, że nie będzie widział różnicy.

Cześć 

Tak oczywiście wiemy do czego są te kulki, wiemy ze to medium do osiedlania bakterii i zachodzi pytanie czy te bakterie aby na pewno się zasiedlają w tych kulkach, czy opis 1kg skaly to 1 kulka jest rzeczywisty czy to tylko piękna reklama. Dlatego osoby używające to medium od dłuższego czasu mają wyrobione zdanie na ten temat i takiego tu oczekuje ja i pewnie spora grupa innych osób. 
Pozdrawiam


d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie rozumiesz. Dalej zastanawiasz się, czy bakterie się osiedlą i w jakiej ilości. Tak, osiedlą się. Tak samo jak na skale, pumeksie, ceramice, podłożu, czy na szybie. Ile ich będzie uzależnione jest od tego, czy będą miały co jeść i nie tylko nutrienty, ale głównie C. Skąd się bierze zakwit bakteryjny? Proponuję wrzucić 2 kg pelletek do filtra bez recyrkulacji i puścić to pełną parą na akwarium 100 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.