Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, dadario napisał:

"równaj w górę".

pewnie jak już się grzebać to przynajmniej jedną półkę wyżej:) To jaki litraż wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NAP niestety nie wymarzony... Myślę nad 90x75x60. Zbiornik będzie w tym samym miejscu a więc widoczny z 3stron... Czas pokaże, czy uda się to zrealizować. Ja mam czas, cierpliwy jestem więc powoli będę działał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dadario napisał:

Myślę nad 90x75x60

No to już zacna pojemność:) daje spore możliwości aranżacji i obsady. Co do cierpliwości to nie wątpię:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie walczę... Samo przyszło, samo pójdzie :-) Ogólnie jest coraz mniej... Staram się nie grzebać niepotrzebnie w zbiorniku, a córka i praca skutecznie mi w tym pomagają...
Ale parametry już wyprostowałem. kH 7,3 Ca 430, Mg 1450, zasolenie 1025... wręcz książkowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CoralHouse wywiązało się z zamówienia, z poślizgiem ale już jest... Więc zaczynamy powoli dłubanie... Dzisiaj było oklejanie nowego zbiornika dolewki... 
Z pomocą olx zanabyłem 22L akwarium... Pokrywka u szklarza, stara folia biała, no i mam nadzieję, że wystarczy od podmiany do podmiany na dolewkę. W miejscu aktualnej części na ro będzie refugium... Lampa już jest, sterowanie z nowego dla mnie "wynalazku" w postaci sonoffa. Zasilenie będzie z bypassu z pompy obiegowej. Jutro być może będę majstrował rozdzielacz. Po zlocie sprzątanie sumpa i szafki no i instalacja nowych zabawek... 

IMG_20190508_101931.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Pawel mówi się "jak się popieści to się zmieści". A tak na poważnie to zmieści się pomiędzy stelażem a ścianą. Tam gdzie dotychczas były pojemniki na bailinga. A teraz pojemniki staną na zbiorniku dolewki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Pawel Specjalnie dla Ciebie..
Dolewka uruchomiona, w poniedziałek dalsza część prac nad zapleczem technicznym. W zbiorniku wyląduje nowa pompa i rozdzielacz. 
Później stara część dolewki zostanie zamieniona w refugium. Ale na to będę potrzebował trochę czasu...

IMG_20190518_132133.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko...
Pompa uruchomiona!!! Działa aż miło, jestem na 62% mocy, a wydajność jest lepsza niż starej, poczciwej dct3000. Jeśli pogoda dalej nie będzie dopisywać, to zostanie mi jeszcze kablologia i przełożenie pomp dozujących w bardziej dostępne miejsce. 
Nad sumpem pojawiła się już też lampa do refugium... Szkoda, że jeszcze nie ma glonów... 
 

W baniaku cisza i spokój. Może oprócz nowych nabytków: V. sexguttata i krewetka czyszcząca. Dojdą jeszcze następne ryby, ale to dopiero za kilka tygodni. Zdjęcie "góry" lekko mgliste, ponieważ przy zamianie pomp trochę nabrudziłem w sumpie...

IMG_20190524_142117.jpg

IMG_20190524_142516.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała aktualizacja... W akwarium wszystko się kręci... Nawet jakieś tam przyrosty widać. Najbardziej cieszy mnie jednak  powrót kolorów. Po zabawie skałą, potem rozjechaniem parametrów wszystko było jakieś takie bez wyrazu... Ale postanowiłem coś z tym zrobić. W lampie ruszył program Bali, świetlówki świecą o godzinę krócej. Podmiany już prawie miesiąc nie robiłem... Trochę jeszcze szyby wysypuje, jednak mniej... Parametry dobre... Nic tylko patrzeć...  W sumie nawet temperatura jakoś bardzo nie dokucza. Niby wentylator w sumpie jest, niby czasami go włączę, ale ogólnie nawet bez tego nie przekracza 27st C.

Z nowych nabytków to dołączyła krewetka L. debelius, oraz pomarańczowa Leptastrea. A dzisiaj może jeszcze coś wpadnie....

A zdjęcia tak dla potomności...

IMG_20190627_155608.jpg

IMG_20190627_155601.jpg

IMG_20190627_155552.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gęsto się zrobiło, LPS-y ładnie wyglądają:clapping


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak baniaczek? może jakaś foto aktualizacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NAP w moim zbiorniku nic na plus więc zdjęcia nie będzie.
Co się działo w przerwie od pisania:
-projekt "upiększamy dom" pochłonął tyle czasu, że przez 2miesiące nie robiłem podmian i sprzątania
- dodatkowo postanowiłem przejść z mikro AF na FM i przez miesiąc leciały same kH,Ca i SBS.
- korale zaczęły lecieć od dołu, po kilku większych podmianach oraz rozpoczęciu suplementacji potasem zanik tkanki ustąpił
- pokusiło mnie na 4sztuki pseudoanthiasów, co skończyło się w przeciągu 2tygodni zejściem 2anthiasów i chromisa (wszystko ofiary walk w zbiorniku gdzie króluje Hexa)
- zeszła też v. sexguttata z powodu wychudzenia (piasek przesiewała, a pokarm z toni też łapała)
Jedynym pozytywnym elementem który zmienił się w zbiorniku to przerobienie sumpa (dziękuję, że mam akrylowy sump) i w komorze dolewki uruchomiłem refugium. Na razie skromna porcja glonów (kubek od kawy) więc efektów nie widzę. Ale poczekamy, zobaczymy. 

Ogólnie tak naprawdę od 3miesięcy nie moczyłem rąk w zbiorniku, co widać. Korale w siebie wrastają, jest kilka połamanych sztuk na dnie, ogólnie trochę syfnie ale jakoś tak naturalnie. A większe szkiełko jest w fazie zbierania wycen i dogrywania szczegółów. Ciekawe, czy zima zaowocuje przekładką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.