Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@SU1 myślę, że mogli by się zmieszać na hasło "proszę usunąć włoski wieloszczeta"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zbiornik zareagował na takie przemeblowanie? no3 i po4 skoczyło?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NAP pewnie tak... Ale na wszelki wypadek nie mierzyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dadario napisał:

Ale na wszelki wypadek nie mierzyłem

Czasem lepiej nie wiedzieć:)

pytam z ciekawości bo jestem w trakcie przenosin...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień po zmianie skały i jestem nadzwyczaj zadowolony. Korale w formie, ryby bez oznak stresu (chociaż znów są małe przepychanki o nowe miejscówki). W poniedziałek reszta porządków i ewentualnie klejenia... No i będzie cacy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi pamiętniczku.
Dzisiaj przyszedł czas pożegnań. 
Przyjechali, zabrali (na szczęście zapłacili) no i w akwarium zrobiło się trochę luźniej. 
Wyleciała talerzówka, wyleciały połamane spsy no i trochę zoa zmieniło właściciela. Ogólnie powoli i do przodu.

Po podmianie skały trochę bujnęło parametrami, Ca spadło, kH się podniosło no i trzeba to jakoś wyprowadzić i ustawić na nowo. Dalej na wszelki wypadek azotu i fosforu nie mierzę. 
Zdjęć nie mam, bo szyby jeszcze brudne (może jutro się za to zabiorę). Ale pojawiają się przemyślenia na co wydać kasę z korali:
-pompa obiegowa dcp5000 (teraz jest dct3000 i trochę drażni mnie "wycie")
-czyścik (teraz jest tunze nano i wkurza mnie wąskie ostrze)
-refugium/filtr spagheti
-ryby (zwłaszcza babki do piachu bo syfu w nim trochę jest)
-korale na pewno będą...ale to po wyprowadzeniu parametrów na prostą
Macie jakieś pomysły???

 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, dadario napisał:

zdjęć nie mam, bo szyby jeszcze brudne (może jutro się za to zabiorę)

Dawaj foto;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NAP na życzenie. 
Dzisiaj robiłem testy... Jestem pod wrażeniem. Nowa skała no i NO3 około 2,5, PO4 mniej niż 0,03. Dawno nie było tak nisko. Przy okazji niestety rozjechał się Wapń (355) i kH (8,7). Ph stabilnie około 7,9. 
Rozrobiłem proszki bez strongów no i przestawiłem pompy dozujące. Mój cel to Ca około 420, kH 7,5. Zobaczymy jak długo mi zajmie zanim do tego doprowadzę. 
Z racji, że udało mi się sprzedać trochę korali to odkupiłem 4L filtr przepływowy który zostanie przerobiony na reaktor glonowy. Mam nadzieję, że to pomoże trochę na pH jak również da troszeczkę mikro i mini życia (niestety aby zrobić refugium musiał bym zamienić sumpa. 
Zdjęcia z dzisiaj:
 

IMG_20190324_140933.jpg

IMG_20190324_140947.jpg

IMG_20190324_141001.jpg

PS: szyby dalej nie są doczyszczone... zwłaszcza przy dnie...

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem fajnie to wygląda:) po takiej rewolucji to parametry bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa się kręci, nawet spokojnie. Parametry powoli wracają do normy, dalej podbijam Ca, ale już kh na poziomie 7,6, więc stabilizuję. 
Szykują się małe zakupy. Doszedł do mnie filtr przepływowy TC, teoretycznie do peletek, jednak u mnie będzie z niego reaktor glonowy. Lampa już też jest, 9x3W full spectrum white, ale żeby nie przegrzewać diod to driver 450mA. Planuję tym sterować z sonnofa ponieważ nie bawiłem się tym sprzętem jeszcze. Woda będzie z głównej pompy obiegowej. Właśnie myślę nad takim rozdzielaczem z wykorzystaniem trójników, zaworów i złączek łączonych na gwint. Wychodzi taniej niż "sprzęt akwarystyczny", a jednocześnie podoba mi się możliwość w razie potrzeby rozbudowania czy przebudowania wszystkiego. Ma ktoś jakieś doświadczenia??? Myślałem o produktach z strony skepu z sprzętem do nawadniania tanake... Plan prosty. Rozdzielacz z jednaj strony wejście z pompy (niestety 25mm mają tylko), później 3x wyjście z zaworem odcinającym, no i zawór 
Największym dylematem jest dla mnie pompa obiegowa. Wybór (z racji ceny głównie) waha się między AquaNova a Jebao DCP, w podobnej cenie jedna 7tys l/h, druga 6,5tys L/h. AN to bliźniaczka DCS, DCP to wersja poprawiona jednak z częstym problemem falowania wydajności. 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa zamówiona i już tydzień czekam... Będzie Jecod DCP6200L/h.  @CoralHouse mam nadzieję że się sprężycie...

Ogólnie po zmianie skały wynikły dwa problemy. Jeden duży: hexatenia wykończyła doktorka i n. decore- te niestety straciły swoje dotychczasowe kryjówki a hexa nie odpuszczała im przez dwa tygodnie. Dodanie skały aby miały się gdzie schować nie pomogło, a złapać nie było jak. Doktorka znalazłem wyschniętego na wzmocnieniu, a decora "wyparowała". 
Drugi problem to parametry. No3 i Po4 zero... Przez co widać trochę cyjano/dino. Odpieniacz prawie na sucho, więcej karmię i czekam. Może przed świętami uda mi się dokupić jakieś życie no i to powinno pomóc. 
Zdjęć nie daję, bo nie ma po co... Korale jak były tak są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2019 o 14:29, dadario napisał:

PS: szyby dalej nie są doczyszczone... zwłaszcza przy dnie...

Masz może jakiś sposób na doczyszczenie szyb przy dnie? ^_^

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, calak napisał:

Masz może jakiś sposób na doczyszczenie szyb przy dnie? ^_^

 

 

 

Jak magnetycznym nie idzie to ręcznym skrobakiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@calak najlepszy sposób to systematyczność. Ja niestety zawaliłem (i dalej zawalam) ponieważ przy dnie mam korale i nie dochodzę do dołu czyścikiem. Twardy nalot ciężko potem przy gruntownych porządkach usunąć.
 @Nalesnick mam Tunze nano i gdyby nie lenistwo to z twardym nalotem nie było by problemu. Nie rysuje szyb a to przy okazji spora zaleta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem przykład tego co ja mam. Flipper Standard i też się super sprawdza. Oglądałem gdzieś ich porównanie na YT i dlatego wziąłem Flippera. W rzeczywistości aż tak super nie jest ale spokojnie te trudne miejsca czyści.

U mnie też atak cyjano i od poniedziałku zaczynam walkę z użyciem Mycosidolu.

A co do hexy to mi sie jakaś perełka trafiła. Z nikim się nie leje, jak dawałem mniej morożonek, bo doszły nowe ryby, to ładnie mi plagę wirków wyprowadziła. Teraz niestety wirki wracają więc mocno ograniczam karmienie mrożonkami. Tylko płatki lub pokarmy roślinne dla pokolców. Mam nadzieję, ze przypomni jej się smak wirków. 

 

Edytowane przez Nalesnick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja na szybko i z komórki... Korale takie trochę nijakie ale to już powoli staram się podciągnąć. Trzeba trochę dodać ryb, więc czekam aż pojawią się jakieś okazy... 

Sprzętowo wszystko czeka ale... 

@CoralHouse od miesiąca realizuje moje zamówienie na pompę i części hydrauliki... Niby było na stanie ale okazało się, że nie ma. Potem przyszły z magazynu ale nie takie, potem święta, teraz weekend itp. Najgorszy w tym jest brak jasnej informacji. Dzwonię ale najczęściej nikt nie odbiera, piszę ale nie ma odpowiedzi.

Dziwi mnie to zwłaszcza, że przez ostatnie 4lata zakupów nie było najmniejszego problemu. 

Zdjęcie dla potomności... 

IMG_20190504_145913~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda po wymianie skały :)

@dadario cierpliwość pamietaj:D to musi nabrać mocy :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dadario napisał:

czekam aż pojawią się jakieś okazy...

Zdradzisz co planujesz i na co polujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NAP

W takim litrażu nie mogę sobie pozwolić na dużo. No i nie będzie to nic "unikatowego".
Myślę nad: helichoeres leucoxanthus, koumansetta rainfordi, amblygobius bynoensis. Do ekipy powróci doktorek i krewetka czyszcząca (doktorek wyskoczył bo w nowej skale ganiała go hexa, a krewetka padła po 3latach).
Ale zdradzę też taką małą tajemnicę. Chyba będzie większe szkło...

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadario napisał:

Chyba będzie większe szkło.

no coraz ciekawiej się robi :clapping

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NAP... Powiedzmy, że przygotowania trwają. Pompa z zapasem, lampa jest z możliwością wymiany 2x24wt5 na 2x39w T5, odpieniacz też pociągnie, miejsce jest, nawet projekt " w głowie" już powstaje. Jeszcze tylko fundusze i będzie można ruszać. Chciałbym, żeby było ładnie "na górze" ale też " na dole". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadario to kiedy planujesz wystartować? (w wariancie optymistycznym oczywiście)

3 minuty temu, dadario napisał:

Chciałbym, żeby było ładnie "na górze" ale też " na dole".

Ciekawe co Ci chodzi po głowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NAP Sporo soli jeszcze zużyję na podmiany zanim wystartuję... Zima /wiosna może... 

A co do dołu to prosta sprawa... Ma być ładnie. Czyli biały sump (może nawet zostanie ten mój aktualny), białe akcesoria, białe wnętrze. Czysto i estetycznie. Za wzór mam baniak snocha "jak feniks z popiołów". Na pewno będzie mniejszy wypas, jednak "równaj w górę". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniak:clappingteż mam takie myśli jak ty nad większym już nawet wiem co bym chciał tylko teraz przekonać kobitke:bow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.