Skocz do zawartości
jar2789

Automatyczny pomiar zasolenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam problem z refraktometrem i chciałbym zakupić coś bardziej dokładnego i automatycznego. Może ktoś coś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tylko nie takiego drogiego może. Chociaż zdaję sobie sprawę, że to drogie tematy. Tu w promo za 782

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to precyzyjne urządzonka. Wyglądają fajnie, szczególnie to pierwsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O. 

A to nie zauważyłem tego tematu .

To ty wiesz że masz coś żle ?!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, jar2789 napisał:

Ciekawe czy to precyzyjne urządzonka. Wyglądają fajnie, szczególnie to pierwsze...

jak się gdzieś nie zaczepi bąbel powietrza to tak - oczywiście na początku trzeba zweryfikować wskazania bo może "przekłamywać" - ale wystarczy w razie czego wyskalować po swojemu i trzymać to samo zasolenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
42 minuty temu, mateusz_czerwony napisał:

 

w erybce maja milwaukie za 479pln, bardzo fajny sprzet

https://erybka.pl/product-pol-3173-Milwaukee-Instruments-Cyfrowy-refraktometr-MA887.html

dokładnie, ja przy zakupie w erybce miałem przepychankę, pierwszy model okazał się wadliwy, drugi mam do dzisiaj jest super polecam szybko i wygodnie sprawdza sie zasolenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 18.03.2018 o 18:18, jar2789 napisał:

Ciekawe czy to precyzyjne urządzonka. Wyglądają fajnie, szczególnie to pierwsze...

mialem. wywalilem. za nic nie moglem zmierzyc zasolenia. niby bombli nie bylo a wskazowka luzno chodzila i zawsze porzed pomiarem plukalem zeby na pewno sol jej nie blokowala ale po zalaniu kiedy juz wskazywala poziom wystarczylo lekko stuknac i pokazywala zupelnie inne zasolenie, kolejne stukniecie i znow inaczej i tak za kazdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, Stefan85 napisał:

mialem. wywalilem. za nic nie moglem zmierzyc zasolenia. niby bombli nie bylo a wskazowka luzno chodzila i zawsze porzed pomiarem plukalem zeby na pewno sol jej nie blokowala ale po zalaniu kiedy juz wskazywala poziom wystarczylo lekko stuknac i pokazywala zupelnie inne zasolenie, kolejne stukniecie i znow inaczej i tak za kazdym razem.

mowa o elektronicznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, Paragon napisał:

mowa o elektronicznych :)

ten z linku allegro elemtroniczny ma termometr. hydrometr jest standardowy i o tym pisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
59 minut temu, Stefan85 napisał:

ten z linku allegro elemtroniczny ma termometr. hydrometr jest standardowy i o tym pisalem.

spoko nie zaczaiłem że cytujesz gdzieś z pierwszych odpowiedzi sorki :) , ja jestem przeciwnikiem spławików i tych ze wskazówką, miałem jedne i drugie straszna lipa jak dla mnie tylko elektroniczny ewentualnie  refraktometr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.