Skocz do zawartości
Peli77

84 litry opolskie

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam wszyskich na forum.Chcę zaprezentować czym będe sie zajmował w najbliższym czasie.Bedzie to akwarium o wymiarach 60×35×40 czyli 84l.Zbiornik został zalany 14 marca 2018 dlatego zabardzo sie nie będę rozpisywał co sie w nim dzieje bo właściwie jeszcze nic.Jest to akwarium na suchej skale w ilości 9kg zakupionej erybce(więcej nie wejdzie) piasek też z erybki koral na wagę granulacja ok 1.5 jest super.Oświetlenie jabeo ak 60 bez wifi naprawdę fajne niebieski i biały ja ktoś gustuje w czerwonym to jest w jabeo ak 70 z wifi ale i cena inna.Ponadto odpieniacz tunze 9001 bardzo cichy ale przy scremerze następuje nieszczelność spodu i lecą bąbelki.Cyrkulacja 2× cyrkulator aquaela 1000l na magnes bezgłośne ale i moc nie zawielka na takie akwarium ok ale na większe będą za słabe.Dodatkowo mam fzn3 wraz z ceramiką phosguard,purigen i wata ma wierzchu.Grzałka aquael 100w.

20180320_092844_HDR-2496x1872.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz dojrzewanie zbiornika i cierpliwość... no i powodzenia życzę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie zainteresowanie i proszę o ewentualne sugestie i pomoc przy prowadzeniu baniaczka.Wiadomo dużo czytałem ale doświadczenie robi swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

A czy głośno pracuje odpieniacz? pytam ponieważ mój prawie jak czajnik który gotuje wodę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cicho więcej ta kaskada jest u mnie słyszalna.Więc nie wiem co jest przyczyną w twoim odpieniaczu czy sam korpus może magnes zle złapał albo taki model...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie czyściutko:). Zacznie się dojrzewanie będzie "brudno" a później pięknie.  Troszkę za dużo masz piasku chyba, że pompy tak go rozmieściły. Na początek mogłeś dać tylko ceramikę, wate i ewentualnie węgiel. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piasku to zawiało od dolewki może ale faktycznie mało go nie jest bynajmniej na przodzie ale jak zacznę czyścićkiedyś dno to ujmnie sie trochę.Absorbenty włożyłem bo nie spotkałem się z negatywną opinią o początkowym stosowaniu taczej pomagały przy starcie ale sie okaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wystartowałeś na suchej skale to po co Ci ten phosguard,purigen? Lepiej zrobisz jak dołożysz trochę żywej skały. W akwarium uruchomi się cykl azotowy, zacznie dojrzewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi.Mam pytanie odnośnie pracy odpieniacza podczas kilkudniowej nieobecności.Co zrobić aby mniej odpieniał czy podnieść go wyżej czy może wyłaczyc na noc czasówką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :)


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Peli77 napisał:

 

20180412_084935_HDR-1664x1248.jpg

Hej, 

Można wiecej zdjęć,  myślę nad tym wymiarem. :) bardzo ładny baniak. 

Pozdrawiam, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie minął miesiąc od zalania i start na suchej skale, a masz już tyle korali. Ciekawe, czy za kolejny miesiąc akwarium będzie dalej wyglądało tak czysto i ładnie, czy nie nawiedzą go plagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodów aby nie obsadzić zbiornika skoro cykl azotowy się zakończył gdyż parametry mam ma 0.Miałem już część plag a i pewnie będe miał ale to jest normalne kwestia kontroli parametrów i wczesnej odpowiedniej reakcji no  i poświęcenia troszkę czasu na zbiornik bo bez tego ani rusz.A stabilność zbiornika to kwestia miesięcy a nawet lat choć nie wiem czy przy takim litrażu można o tym mówić.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2018 o 23:14, maciej01 napisał:

Nawet nie minął miesiąc od zalania i start na suchej skale, a masz już tyle korali. Ciekawe, czy za kolejny miesiąc akwarium będzie dalej wyglądało tak czysto i ładnie, czy nie nawiedzą go plagi.

Wpuścił życie to wpuścił. Ja przesiadałem się na większe akwarium robiłem start na skale z erybki Nature`s Ocean Purple Base Rock. Dozowałem więcej bakterii. Matrix do sumpa i życie ze starego baniaka w 2 tygodnie przenosiłem. Plag strasznych nie miałem. 

 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

20180517_162324-1664x1248.jpg

Witam.Minął drugi miesiąc parametry stabilne ale bez szału.no3 od początku ok 20 kh 6.5 .Ubytków nie ma przyrostów raczej taż nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda  . Briareum  owładnie tą skałą w mig niestety . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jest przyrost biareum już na skałę obok weszło ale to cieszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie cieszył. Bardzo szybko opanuje całą skalę. Rośnie piorunem. Póki czas odseparowanym Briarerum w taki sposób aby nie zajęło sąsiednich skał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie minął miesiąc od zalania i start na suchej skale, a masz już tyle korali. Ciekawe, czy za kolejny miesiąc akwarium będzie dalej wyglądało tak czysto i ładnie, czy nie nawiedzą go plagi.
Minął miesiąc i wygląda świetnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.