Skocz do zawartości
brzuchal1987

Suplementacja mikro, makro coś dobrego dla korali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zastanawiam się nad wprowadzeniem suplementacji do zbiornika do tej pory lalem bakterie special blend przy podmianie.  Nie wiem jakie dobre i sprawdzone komponenty wybrać czy af(abc)Czy grotech (abcm) chyba że coś innego dobrego polecice.  Akwa 128l 7 miesięcy od zalania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś parametry zbiornika, czy coś niedobrego dzieje się koralowcom (kolory brak przyrostów), czy tak po prostu chcesz coś lać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, boo12 napisał:

Masz jakieś parametry zbiornika, czy coś niedobrego dzieje się koralowcom (kolory brak przyrostów), czy tak po prostu chcesz coś lać ?

Tzn nic złego się nie dzieje ale wydaje mi się że euphylia kiedyś mocniej się pompowala i montipora stalowa miała większe polip. Dodam tylko że nie stosuje żadnych specjalnych pokarmów dla korali . Karmię tylko mrozonkami ryby 

Zasilenie 1.025 kh7 ph8.2 azotany fosforan bliski 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij może, od podkarmienia korali jakimś specyfikiem jeśli nie będzie efektów możesz się zastanawiać nad nad pierwiastkami śladowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, boo12 napisał:

zacznij może, od podkarmienia korali jakimś specyfikiem jeśli nie będzie efektów możesz się zastanawiać nad nad pierwiastkami śladowymi

A jeśli już się zdecyduje to coś dobrego sprawdzonego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się w kwestii czy dobrego bo mam jeszcze mocno niestabilny zbiornik więc leje tylko bakterie, mam w zapasie af phyto, pytanie o sprawdzone to już nie do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, brzuchal1987 napisał:

Witam , zastanawiam się nad wprowadzeniem suplementacji do zbiornika do tej pory lalem bakterie special blend przy podmianie.  Nie wiem jakie dobre i sprawdzone komponenty wybrać czy af(abc)Czy grotech (abcm) chyba że coś innego dobrego polecice.  Akwa 128l 7 miesięcy od zalania 

- jaka sól, jak często podmiany

- pokaż zdjęcie zbiornika

- co pokazuje test na KH, CA ?

Na 90% nie potrzebujesz żadnego mikro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Arturro napisał:

- jaka sól, jak często podmiany

- pokaż zdjęcie zbiornika

- co pokazuje test na KH, CA ?

Na 90% nie potrzebujesz żadnego mikro.

Podmiany robie co 2 tyg 10l podmieniam . Wodę do podmiany kupuje w sklepie sam nie mieszam tam mieszają sól tropić marin ale nie wiem jaki rodzaj. Ca nie robię testów bo nie mam a kh 7 -8

10983964_15197479039761722804257.jpg

Nie mam zdjęć lepszej jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsada niewielka i niewymagająca - nie potrzebujesz mikroelementów w najbliższym czasie. Aminokwasów raczej też jeszcze nie. 

Test na CA warto mieć i sprawdzić; później kontrolnie co tydzień bądź dwa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lanie mikroelementów prowadząc zbiornik na regularnych podmianach jest bez sensu (nie wliczając Ballinga, a niektórym jest niezbędny), a przynajmniej do momentu kiedy koralowce nie porastają każdego centymetra kwadratowego w akwarium i podmiany stają się niewydajne, ale tylko teoretyzuje bo nie wiem czy taki moment w ogóle może nastąpić przy systematycznym dbaniu o akwarium.

Dopóki robisz podmiany to sama sól wystarczy, można też spróbować zmienić sól jeśli coś jest nie tak z obecną, dodatkowo suplementacja tego, czego w soli nie ma czyli aminokwasów, witamin, ale żadnych pierwiastków śladowych, bo te są w soli.

Nie jestem zwolennikiem lania specyfików do akwarium, większe prawdopodobieństwo że coś nabroją niż pomogą :) Sól, bakterie, aminokwasy, witaminy (czasem Balling) plus fitoplankton (żywy czy martwy, obojętnie) i zwierzęta będą zadowolone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, jedikk1 napisał:

Według mnie lanie mikroelementów prowadząc zbiornik na regularnych podmianach jest bez sensu (nie wliczając Ballinga, a niektórym jest niezbędny), a przynajmniej do momentu kiedy koralowce nie porastają każdego centymetra kwadratowego w akwarium i podmiany stają się niewydajne, ale tylko teoretyzuje bo nie wiem czy taki moment w ogóle może nastąpić przy systematycznym dbaniu o akwarium.

Dopóki robisz podmiany to sama sól wystarczy, można też spróbować zmienić sól jeśli coś jest nie tak z obecną, dodatkowo suplementacja tego, czego w soli nie ma czyli aminokwasów, witamin, ale żadnych pierwiastków śladowych, bo te są w soli.

Nie jestem zwolennikiem lania specyfików do akwarium, większe prawdopodobieństwo że coś nabroją niż pomogą :) Sól, bakterie, aminokwasy, witaminy (czasem Balling) plus fitoplankton (żywy czy martwy, obojętnie) i zwierzęta będą zadowolone.

A czy baling z af jest spoko chciałem kupić 1+2+3 tylko nie wiem jak wtedy z dozowanie? Pompy nie mam. A sam w sobie baling nie zaszkodzi ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, brzuchal1987 napisał:

A czy baling z af jest spoko chciałem kupić 1+2+3 tylko nie wiem jak wtedy z dozowanie? Pompy nie mam. A sam w sobie baling nie zaszkodzi ? 

Zaszkodzi, jak będziesz go dozował wtedy, kiedy nie potrzeba.

Teraz masz niewielką obsadę twardych koralowców więc podmiany uzupełniają braki wapnia i magnezu, nie potrzebujesz Ballinga. Dopóki nie będziesz miał dużej obsady twardych, i nie będziesz robił testów na Ca i Mg, to nawet nie myśl o Ballingu. Może zamiast polegać na sklepie, sam zacznij produkować wodę, będziesz miał większą kontrolę nad tym, w czym żyją Twoje zwierzaki.

A euphylli może nie pasować coś innego, nie tylko parametry. Może światła ciut za dużo, może coś u podstawy ją drażni, np. ślimaki osiadłe, może jakaś aiptasia, a może jeszcze coś innego. Musiałbyś napisać coś więcej o prowadzeniu akwarium, jaka filtracja, odpieniacz i tego typu historie, i najlepiej wrzucić jakieś dobre zdjęcia do tego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.