Skocz do zawartości
LordMatthew

30L -> 63L pierwsze morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, LordMatthew napisał:

Umiejętności jakieś są, a zawsze można się nauczyć. Ale do świetlówek jakoś nie jestem przekonany z racji rozmiarów lampy. Może się mylę. 

Lampa gotowa typu np Ati ma koło 60 cm.
Diy będzie miało podobny wymiar jeśli chodzi o szerokość myślę, że przy 2x24W zmieścisz się w granicach 15cm ale pewnie bliżej 10.

Tu masz taki przykładowy zestaw ;)
https://www.zoolight.pl/product-pol-1380--55cm-2x24W-Zestaw-oswietleniowy.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Nemolight II marine 48W, znalazłem używkę roczną za 400, warto? Mało informacji jest w sieci na temat tych lampek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nowa lampa zarośnie szybko i znowu powiększanie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa narazie stara, ale w planach jest nowa ;) Jeśli chodzi o litraż to takie już zostanie. Cel to utrzymać w dobrej kondycji. Narazie musi się ustabilizować z tym co jest że starej kostki. Jak wszystko będzie się dobrze czuło to wprowadzimy więcej życia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że świetlówki są droższe, a tu się okazuje że to ledy wychodzą drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkretne rodzaje świetlówek? I obudowy masz na myśli? 

Nie mam żadnej wiedzy w tym temacie. 

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, LordMatthew napisał:

Jakieś konkretne rodzaje świetlówek? I obudowy masz na myśli? 

240 zł to koszt 4 świetlówek na rok działania, Chyba ze to tylko dopalenie ledów by było to wtedy starczą na więcej nie 6 miesięcy. Pod morskie typowego 2x24W nie dostaniesz albo coś z belek do słodkich, albo DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

@sith114 czy się różni lampa T5 pod akwarium słodkowodne, a słono poza świetlówkami? :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzeniem? :P

Teraz to nawet nie wiem kto produkuje takie lampy/pokrywy pod słodkie.

Ale Ati, Pacific Sun, Giessman itd maja chlodzenie choćby.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najbardziej znanych lamp budżetowych - HAGEN GLO 2x24w. Najtaniej wyjdzie użyć zestawu ponieważ dzięki temu możesz świetlówki dać na różnej szerokości. Jeżeli chodzi o estetykę tego rozwiązania to ujdzie ale niskim kosztem można zrobić to bardziej estetycznie np. przyczepić odbłyśniki do dwóch połówek rury malowanej na jaki się chce kolor. Wieczorem wkleję zdjęcie jak to u mnie wygląda Kessil + 2x24w bez żadnych obudów tylko tak rzucone na siatkę nie jest źle świeci to najważniejsze a nad estetyką będę wkrótce pracował.

 

 


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jointela napisał:

Jedna z najbardziej znanych lamp budżetowych - HAGEN GLO 2x24w. Najtaniej wyjdzie użyć zestawu ponieważ dzięki temu możesz świetlówki dać na różnej szerokości. Jeżeli chodzi o estetykę tego rozwiązania to ujdzie ale niskim kosztem można zrobić to bardziej estetycznie np. przyczepić odbłyśniki do dwóch połówek rury malowanej na jaki się chce kolor. Wieczorem wkleję zdjęcie jak to u mnie wygląda Kessil + 2x24w bez żadnych obudów tylko tak rzucone na siatkę nie jest źle świeci to najważniejsze a nad estetyką będę wkrótce pracował.

 

 

Jestem ciekaw jak to wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz położone rury i na nich odbłyśniki i tyle? A stateczniki gdzieś schowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być bez piachu bo się zbierał w nim syf a w 30l nie miało co kopać. Ale żona by chciała piasek i żeby zawsze był biały jak śnieg ;)

Może jakiś aragonit o drobnej gratulacji? Ale to temat otwarty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka aragonit polecacie? W sensie rozmiar ziarenek, tak żeby się nie pyliło wszędzie i żeby babka nie miała źle. 

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry z dziś:

 

20190714_152136.jpg

Ogólnie mieszkańcom przeprowadzka się podoba. Pozostaje powoli podciągnąć niektóre parametry.

 

20190711_215553-2016x1512.jpg

Edytowane przez LordMatthew
Literówki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.