Skocz do zawartości
boo12

Jak szybko rośnie żółtek

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi po głowie jakiś chociaż jeden pokolec i zastanawiam się nad żółtkiem właśnie, zakładając, że będzie mały ile mogę go potrzymać w 250l zanim musiałbym oddać (albo wymienić szkło :P)

Mam 100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już ponad rok i jakoś niewiele urósł fakt nie był najmniejszy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 160l malutkiego Żółtka od 4 miesięcy i nie widzę żeby rybka bardzo się zmieniła. Lada dzień przesiadam się na 320l. Myślę że spokojnie kilka lat uchowasz jak wybierzesz małego osobnika. Pamiętaj tylko że nawet te małe walą strasznie wielkie kupy. Może zachwiać niedojrzalym zbiornikiem.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na siłę upycha się pokolce w tak małych akwariach? Przecież w tym 100x50x50 to pewnie nawet 200 litrów wody nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio pisał, że ma żółtka w 250l i musi oddać bo zrobił się za duży. Niestety ale duży osobnik to nawet 500l jest wymagane. Ta ryba rosnie do ok 20cm. Zbiornik 100cm to zaledwie jego 5 dlugosci ciała. Jak dla plywaka to zdecydowanie za malo. Przypomina mi to trochę jakby kupić blazenka i zamknąć go w kostce pięciu jego długości. Wyglądało by to dziwnie a dodarkowo błazenek to nie ryba wymagająca dużych przestrzeni do pływania w przeciwieństwie do pokolców. Równie dobrze można trzymać husky-iego w przedpokoju bez dostepu do wybiegu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zoltka od roku w kostce 60x60 i przez ten rok niewiele zmienil rozmiar.Widzialem rowniez te ryby w oceanariach  w portugali i w hiszpani i nie widzialem wiekszego niz 10cm. Mialem rowniez hepatusa w wielkosci paznokcia, kupilem go przez niewiedze i zachlannosc sprzedawcy ale po roku urosl  8cm, wiec zeby go odlowic musialem wyjac cala skale, teraz plywa w akwarium kolegi o dlugosci 280cm i ma sie bardzo dobrze. Mysle ze zoltkowi w metrowym akwarium z duza iloscia kryjowek nie bedzie zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz podobny temat,niedawno był walkowany

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pawel_Q napisał:

Dlaczego na siłę upycha się pokolce w tak małych akwariach? Przecież w tym 100x50x50 to pewnie nawet 200 litrów wody nie ma.

z sumpem jest 320 l netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
z sumpem jest 320 l netto
Musisz mieć spory spływ jak żółtek będzie mógł i w sumie popływać:)
Nie rozumiem zakupu ryb na jakiś czas na zasadzie mam mały zbiornik to wpuszczę mały egzemplarz jak urośnie oddam. Argument że rośnie wolno nie trafia do mnie, skąd wiesz jak rośnie w akwarium 500l? W szczególności ryby aktywnie pływające.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zipke napisał:

Nie rozumiem zakupu ryb na jakiś czas na zasadzie mam mały zbiornik to wpuszczę mały egzemplarz jak urośnie oddam. Argument że rośnie wolno nie trafia

 

12 godzin temu, boo12 napisał:

(albo wymienić szkło :P)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, boo12 napisał:

z sumpem jest 320 l netto

Chodziło mi o miejsce do pływania. W sumpie nie popływa, chyba że karnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko rośnie żółtek?
Rośnie szybciej niż nasze baniaki. Jednak z obserwacji własnej ryba po około 4 latach ma 12-14cm rosła przez ten czas od około 3cm. Przywędrowała do mnie mając około 8-9cm więc największy przyrost odnotować można w pierwszych 2 latach.
Do 250 litrów bym jej nie polecał - z racji silnego terytorializmu. Jest to ryba lubiąca pływać, ukrywać się i rządzić w baniaku. Jak zachowa się w danym systemie - tego nikt Ci nie zagwarantuje, nawet gdy kupisz "spokojny egzemplarz" od kogoś z baniaka - nie wiadomo jak zachowa się w nowym środowisku. Wpuszczał bym go mimo wszystko jako jednego z ostatnich mieszkańców, aby musiał sobie wywalczyć pozycję w zasiedlonym już systemie w odwrotnej kolejności zrobi z siebie króla baniaka i może zatłuc wszystko co wpuścisz.

Jest to moja własna opinia z którą można się nie zgadzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, chwialek napisał:

Jak szybko rośnie żółtek?
Rośnie szybciej niż nasze baniaki. Jednak z obserwacji własnej ryba po około 4 latach ma 12-14cm rosła przez ten czas od około 3cm. Przywędrowała do mnie mając około 8-9cm więc największy przyrost odnotować można w pierwszych 2 latach.
Do 250 litrów bym jej nie polecał - z racji silnego terytorializmu. Jest to ryba lubiąca pływać, ukrywać się i rządzić w baniaku. Jak zachowa się w danym systemie - tego nikt Ci nie zagwarantuje, nawet gdy kupisz "spokojny egzemplarz" od kogoś z baniaka - nie wiadomo jak zachowa się w nowym środowisku. Wpuszczał bym go mimo wszystko jako jednego z ostatnich mieszkańców, aby musiał sobie wywalczyć pozycję w zasiedlonym już systemie w odwrotnej kolejności zrobi z siebie króla baniaka i może zatłuc wszystko co wpuścisz.

Jest to moja własna opinia z którą można się nie zgadzać :)

Jest tak jak piszesz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak się wstrzymam na chwile bo chodzi mi po głowie już podmiana samego szkła ze starymi gratami na 120x60x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie troszkę małe akwa, mój żółtek w ciągu rok urósł z wielkości ok 4 cm do ok 7-8 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2018 o 00:24, Pawel_Q napisał:

Dlaczego na siłę upycha się pokolce w tak małych akwariach? Przecież w tym 100x50x50 to pewnie nawet 200 litrów wody nie ma.

Wszyscy wiemy, że najlepiej mieć akwarium 500+ na żółtka, ale każdy chciałby móc pocieszyć oczy chociażby na rok-dwa tak piękną rybą. Sam się osobiście nie dziwie, bo również mam ochotę na żółtka albo scopasa w kostce 75x75x55.

Na pewno najlepiej aby dobierać wyłącznie ryby pod max możliwości zbiornika, ale... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.