Skocz do zawartości
waldek123blau

ATI Sunpower ściemnialna nie pamięta godziny

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy to jest w tych lampach normalne że po zaniku napięcia w gniazdku lampa nie pamięta daty ani godziny?

Czy może lampa ma jakąś baterię podtrzymującą i się już rozładowała?  Trochę grzebałem przy elektryce i wysadziłem korki, patrzę a lampa przestała świecić bo po włączeniu zasilania ustawiła się na godzinę 0.00


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ATI doświadczenia nie mam ale komputer musi mieć akumulatorek podtrzymujący zegar, zapewne do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, boo12 napisał:

akumulatorek podtrzymujący zegar, zapewne do wymiany

akumulatorek lub bateria i oby tylko to ... bo jak wywaliło bezpieczniki to mogą teraz być rożne "cuda"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś natrafiłem na wpis iż lampa ta ma tak działać - aby użytkownik wiedział ile godzin temu nie było prądu. Jak dla mnie funkcjonalność zbyteczna - ale coś takiego przeczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba żartujecie? co zanik zasilania trzeba zegar od nowa ustawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silvia napisał:

akumulatorek lub bateria i oby tylko to ... bo jak wywaliło bezpieczniki to mogą teraz być rożne "cuda"

To nie lampa wywaliła bezpieczniki tylko ja zwarłem kable zasilające przy innym gniazdku,- ale na tej samej fazie gdzie lampa jest podłączona. Po ustawieniu zegara lampa działa jak przedtem ściemnia świetlówki tak samo.

Co do akumulatorka lub baterii to lampy jeszcze nie rozbierałem i  nie wiem czy takowa jest? Sporo osób napisało że tak te lampy mają. Może ktoś ma instrukcję i sprawdził by bo w necie nie mogę znaleźć instrukcji.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki widocznie źle szukałem!

W tej instrukcji nie ma ani słowa o ewentualnym podtrzymywaniu pamięci zegara po zaniku prądu niestety!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, waldek123blau napisał:

To nie lampa wywaliła bezpieczniki tylko ja zwarłem kable zasilające przy innym gniazdku

no tyle "szczęścia" myślałem że grzebałeś w podłączonej lampie i "dupło" :)

czyli wychodzi na to że nie ma baterii ? i zegar resetuje przy zaniku zasilania .. porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy krótkotrwałym wyjęciu wtyczki z gniazdka zegar zachowa parametry ale dłubanie przy naprawie innego gniazdka to zapewne nieco dłuższy czas. Wówczas moja lampa zeruje zegar i datę. Co ciekawe parametry programowe godzin świecenia rozjaśniania ściemniania zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, chwialek napisał:

Przy krótkotrwałym wyjęciu wtyczki z gniazdka zegar zachowa parametry ale dłubanie przy naprawie innego gniazdka to zapewne nieco dłuższy czas. Wówczas moja lampa zeruje zegar i datę. Co ciekawe parametry programowe co do godzin świecenia rozjaśniania ściemniania zachowuje.

pewno podtrzymanie jest z kondensatora a nie baterii a ustawienia zapisywane w pamięci "nieulotnej"

ale tylko gdybam bo nie mam tej lampy ani dokumentacji do niej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, chwialek napisał:

Przy krótkotrwałym wyjęciu wtyczki z gniazdka zegar zachowa parametry ale dłubanie przy naprawie innego gniazdka to zapewne nieco dłuższy czas. Wówczas moja lampa zeruje zegar i datę. Co ciekawe parametry programowe godzin świecenia rozjaśniania ściemniania zachowuje.

U mnie nawet przy wyjęciu wtyczki z gniazdka i włożeniu od razu,-  zegar gubi nastawy. Mam dwie takie same lampy i na obu jest to samo!

Jedna lampa jest z roku 2015 a druga z 2016


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albo trzeba szukać baterii, albo wysuszonego kondensatora który to podtrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila do Acropory z zapytaniem czy jest to awaria czy też tak jest skonstruowana ta lampa.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj modułu RTC z akumulatorkiem lub dla spokojności postaw UPS na zasilanie samej lampy (na kilka minut zawsze starczy)


98d537abf002fd3a1d80fb8ef41d7703u1677a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest jedna. Sunpower kupować zawsze tylko nieściemnialną. Dimm to bubel.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, BYNT napisał:

Zasada jest jedna. Sunpower kupować zawsze tylko nieściemnialną. Dimm to bubel.

To tak jakbyś napisał Telewizor jeżeli kupować to tylko kineskopowy i czarno-biały bo Plazma to bubel


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz lepiej i miałeś do czynienia z obydwoma modelami, to przyznałbyś mi rację. Widocznie nie miałeś. Powodzenia.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem niesciemnialna lampe a i teraz mam dimm. Jak bym miał ponownie kupować to napewno Dimm.

U mnie po zaniku napięcia lampa trzyma nastawy. Lampa ma 9 msc. 

 

Pozdrawiam

Artur 

Edytowane przez Arturs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Arturs napisał:

U mnie po zaniku napięcia lampa trzyma nastawy. Lampa ma 9 msc.

U mnie po zaniku napięcia lampy też trzymają nastawy tylko data i godzina się zeruje.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzyma godzinę. Ostatnio nie było napięcia przez jakieś 30 min i wszystko  było ok po włączeniu zasilania - godzina, nastawy itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musi być jakaś bateria, akumulator lub kondensator spierdzielony u mnie.

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.