Skocz do zawartości
NanoReefBeginner

Pierwsza Pięćdziesiąteczka

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, NanoReefBeginner napisał:

Coraz więcej tego z każdym dniem :wacko:

Na okrzemki w fazie dojrzewania najlepszy jest węgiel... podany doustnie dla akwarysty ;)

Przyszły i pójdą same, przeczekaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Nik@ napisał:

Na okrzemki w fazie dojrzewania najlepszy jest węgiel... podany doustnie dla akwarysty ;)

Przyszły i pójdą same, przeczekaj.

Zastosuje ^_^

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija miesiąc od zalania , oddaję wodę do sprawdzenia parametrów , fala okrzemków minęła , martwi mnie zielony glon  , ekipa czyszcząca która posiadam nie daje rady ;) 2 nassariusy , 3 małe turbo  , czy coś można z tym zrobić czy to wciąż NO3 za wysokie i glony się rozwijają

 

 

large.IMG_1063.jpg.f3178c1da9048730dc93ffd20f290906.jpglarge.IMG_1060.jpg.3a049f9ea07cacf272bdedbaaf444646.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w swojej 45l wrzuciłem 10 turbo , 3 kopiące większe i 3 maluchy . Do tego jednego kraba który rozrabia ale wycina wszystko co się pojawia nawet w jednym miejscu valonia glon wyskoczył ale już go tam nie widzę . 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu mam taki zamiar zwiększyć ekipę , przebadać wodę i dokupić kraba , i jakieś fajne ślimaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i ten krab chciał zaciukać nowe slimaki kopiące więc trzeba uważać . Tak czy inaczej może to zrobić ostatnio akurat udało mi się awanturnika przegonić;)


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 godzin temu, NanoReefBeginner napisał:

w tym tygodniu mam taki zamiar zwiększyć ekipę , przebadać wodę i dokupić kraba , i jakieś fajne ślimaki

przemyśl kraba bo fajnie podobno goli ale bałaganiarz z niego i łobuz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma miesiąc to dojrzewa i są glony. Ja na glony polecam kraba percnona, u mnie zjada wszystko co zielone w szybkim tempie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, NanoReefBeginner napisał:

boję się tylko żeby nie bawił się koralami ;)

Co masz na myśli? Korali nie je i szczepek nie zrzuca, przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2018 o 22:06, maciej01 napisał:

Akwarium ma miesiąc to dojrzewa i są glony. Ja na glony polecam kraba percnona, u mnie zjada wszystko co zielone w szybkim tempie.

Jak duży jest Twój percnon? I ile go już masz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Percnona mam od lutego, a wielkość jego korpusu to średnica trochę ponad 5 groszy, z odnóżami to trudno powiedzieć ile ma dokładnie około 6cm może więcej. Jest mały ale bardzo pracowity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, maciej01 napisał:

Percnona mam od lutego, a wielkość jego korpusu to średnica trochę ponad 5 groszy, z odnóżami to trudno powiedzieć ile ma dokładnie około 6cm może więcej. Jest mały ale bardzo pracowity.

To tyle co mój. Niestety po moim nie widziałem żeby glony wcinał. No ale coś musi jeść, chyba że niebawem zacznie brakować mi ślimaków ;-) bo puki co ryby i krewety są wszystkie. I nie wygląda żeby bardzo im dokuczał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego kupiłem głównie ze względu na pozbycie się valoni, ale miałem też taki lub podobny glon który zaczynał rozrastać się po akwarium https://pl.reeflex.net/tiere/6009_Cladophora_vagabunda.htm . Wszystko wykosił, a za valonie wziął się już pierwszego dnia. Ślimaki nassarius to mi atakuje podczas karmienia jak spada mrożonka na dno, ale nic im nie robi. On jest wiecznie głodny, stale coś je. Najspokojniejszy jest jak mu dam caulerpa prolifera wtedy jest zajęty konsumowaniem makroglona i nic po za tym go nie interesuje, nawet mrożonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.