Skocz do zawartości
Cichyppg

Nowy projekt 130x70x70

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w koncu złożyłem automatyczną dolewke aqma refil. Dolewka działa jednak 2 czujniki padły więc czeka mnie wymiana pewnie jakiś fabrik feler:) dolewke przykleilem na taśmie tesa do sumpa. Narazie musiałem podłączyć pod czujnik awaryjny. Jak przyjdzie paczka z czujnikami zaraz będzie zmienione i oczywiście wyregulowany poziom na odpowiedni aktualnie mam ok 2cm ponad stan46bc0f9a8d3037583628ff4a4e1a5a94.jpgdb517216427c27ec4a33576940b67ec8.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Dojrzewanie idzie powoli narazie tylko Dino i to nie aż tak tragicznie :) codziennie leje bakterie. Życie ma się świetnie tzn nic nie zdycha i nie daje oznak agonalnych ;)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To teraz spokojnie do ustabilizowania systemudefault_smile.png Jakiej grubości plexi zastosowałeś do budowy korony? Nie jest zbyt cienka? 
Użyłem spienionego pcv grubości 4mm jest spoko :) światło nie przebija przez nią i jest dość sztywna :) plexi używam tylko do budowy uchwytów np do czujników dolewki czy też do przesloniecia Led w lampie :) no akwa niech sobie dojrzewa powoli tymczasem ja będę się bawił z nową lampa która jest w trakcie budowy :)

Co do zbiornika jestem w szoku z powodu przejrzystości szyby Opti White nie myślałem że będzie taka różnica w porównaniu z moim starym zbiornikiem :) całość powoli zaczyna wyglądać tak jak chciałem:)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Cichyppg napisał:

Użyłem spienionego pcv grubości 4mm jest spoko :) światło nie przebija przez nią i jest dość sztywna :) plexi używam tylko do budowy uchwytów np do czujników dolewki czy też do przesloniecia Led w lampie :) no akwa niech sobie dojrzewa powoli tymczasem ja będę się bawił z nową lampa która jest w trakcie budowy :)

Co do zbiornika jestem w szoku z powodu przejrzystości szyby Opti White nie myślałem że będzie taka różnica w porównaniu z moim starym zbiornikiem :) całość powoli zaczyna wyglądać tak jak chciałem:)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie coś mi to "plexi" podejrzanie wyglądało, już jasne, że to jednak pcv:P Nie myślałeś żeby korona była troszeczkę niżej i zakryła poziom wody? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie coś mi to "plexi" podejrzanie wyglądało, już jasne, że to jednak pcv[emoji14] Nie myślałeś żeby korona była troszeczkę niżej i zakryła poziom wody? 
No tak ogólnie miało być Ale walnalem się z pomiarem hehe teraz odklejenie profili wiąże się z zniszczeniem pcv i nie ryzykuje :)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stosuje ktoś elektroniczny zawór zwrotny albo mechaniczny? Chodzi o to żeby podczas braku napiecia woda nie cofala się do sumpa ? Niestety nie posiadam jeszcze zasilania awaryjnego bo brakło kasy i chciałbym jakoś się zabezpieczyć w przypadku takiej sytuacji A w domu przez 10 czasami 14 godzin nikogo nie ma kto by mógł zakręcić zawory

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie projektowałeś sumpa tak żeby w razie takiej awarii przyjął nadmiar wody? Jak masz rozwiązany powrót do akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie projektowałeś sumpa tak żeby w razie takiej awarii przyjął nadmiar wody? Jak masz rozwiązany powrót do akwarium?
Wiesz co no nie sprawdzałem pojemności do zalania według mnie powinno starczyc bo to w sumie tylko zleci cześć z komina + trochę z tafli w sumpie zmieści mi się jeszcze 100l także powinno starczyc Ale wiesz hehe wolał bym mieć dodatkowo jakąś brame

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Cichyppg napisał:

Wiesz co no nie sprawdzałem pojemności do zalania według mnie powinno starczyc bo to w sumie tylko zleci cześć z komina + trochę z tafli w sumpie zmieści mi się jeszcze 100l także powinno starczyc Ale wiesz hehe wolał bym mieć dodatkowo jakąś brame

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Wyłącz pompę i sprawdź ile zleci ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obliczeniach mam 185l wolnego miejsca w sumpie do sumpa wpłynie maksymalnie 130l także looz hehe właśnie to wierzyłem i liczyłem:p

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Cichyppg napisał:

Po obliczeniach mam 185l wolnego miejsca w sumpie do sumpa wpłynie maksymalnie 130l także looz hehe właśnie to wierzyłem i liczyłem:p

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Ja bym tak czy tak dla świętego spokoju zrobił próbę awaryjną :) Wiem na swoim przykładzie, że w obliczeniach można się rąbnąć, a lepiej sprawdzić czy się wszystko zmieści samemu, niż jakby miała to zweryfikować awaria kiedy nikogo nie będzie w pobliżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Dino zaczęło się cofać:) jest jeszcze trochę Ale nie ma tragedii parametry eleganckie jak na tak krótki okres
NO2 - 0
NO3 - 10
PO4 - 0.01
KH - 9
PH - 8
Jeszcze poczekam z bardziej wymagającymi koralami z miesiąc i po badaniach wody zobaczymy czy parametry się utrzymują jak tak to będę wprowadzał Sps-y
Parametry utrzymują się już od tygodnia na tym samym poziomie.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Jak narazie w zbiorniku pływają
Picasso
Brzydal
2x blazenek
Magnifica decora
Zoltek
6x chromis viridis
Babka piaskowa
Krab pustelnik
Diadema
Skrzydlica
Krewetka czyszcząca
Korali też jest dość trochę
4x ukwial
Ok 60 mordek calustrei
12 Rico
10 rhodactisow
3 sarcophytona
1 paleophyton
2 nie znam nazwy Ale z rodziny phyton
Monti talerzowa czerwona
Pseudogorgonia
Cataphylia
Discosomy chyba z 15 ciężko policzyć
Zoa kilka odmian
Pavona czerwona i zielona
Seriatopora stalowa

Wszystko ma się dobrze





Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiesz cos wiecej o lampie?co za diody jakie kolory itp. Ile mocy?bo nie znalalzlem w watku szczegolów.mam w planach troszke mniejszy rozmiar i zaciekawila mnie ta lampa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie świeci moja stara lampa czyli kombinacja 15000K 25000K i 440-460nm dobrego red dep, green, uv jeśli chodzi o ta nowa która szykuje to mogę wstawić jakich diod użyłem trochę później bo jest ich naprawdę sporo :) ta lampa która teraz świeci jest zrobiona na 10W modułach ta nowa zbudowałem na 3W po namowach znajomego i powiem szczerze boję się tego światła czy będzie wystarczająco Ale to dopiero się dowiem jak znajdę trochę czasu i dokończę budowę bo jak narazie to nie mam się nawet czasu do porządku wy.... Hehe

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

To tak w nowej lampie zastosowałem takie diody :
20000K
6000K
850nm
590nm
525nm
500nm
470nm
460nm
440nm
430nm
420nm
410nm
380nm
I jeszcze jedna o której nie będę wspominał bo zostanę zlinczowany przez forumowiczów :)
Będzie docelowo 230W stara lampa ma 210W oczywiście sterowana żeby wyregulowac kanaly i moc na odpowiedni poziom :)



Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Dlaczego takie diody? Bo widziałem na takim zestawieniu zbiornik i powiem wam było jak z bajki naprawdę takie zestawienie robi świetną robotę i korale nie narzekaly :)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to masz na cree?czy jakies inne? Ja mam w planach 130x55x55 i chciałbym dac tylko 180w na powerled 10w.  Teraz swieci mi 60w i 2x39w starych t5 i korale nie narzekaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to masz na cree?czy jakies inne? Ja mam w planach 130x55x55 i chciałbym dac tylko 180w na powerled 10w.  Teraz swieci mi 60w i 2x39w starych t5 i korale nie narzekaja.
Żadne cree płacisz w nich tylko za marke. Buduj lampę na tych zwykłych nie cree ale Power Led będziesz zadowolony. Ja z sprawdzonego źródła z Ebay kupowałem same ledy wyszły ok 380zl

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie bardzo ważne pytanie. Powiedzcie mi posiadam pompę jebao dp4 i w ustawieniach trzeba ustawić ilość dawek dziennie i ile ml ma lac. I teraz pytanie czy te ml co się tam ustawia to jest na cały dzień czy na 1 dawkę? Bo mam ustawione w time dosing 0 w dosing volume 5ml docelowo muszę dzwignac kh z 6 do min 8 Ale nie chce tego robić za szybko później oblicze ile kh mi schodzi na dzień I ustawie odpowiednie dawki by trzymać stabilny wynik

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1 dawkę..


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 godzin temu, Cichyppg napisał:

Panowie i Panie bardzo ważne pytanie. Powiedzcie mi posiadam pompę jebao dp4 i w ustawieniach trzeba ustawić ilość dawek dziennie i ile ml ma lac. I teraz pytanie czy te ml co się tam ustawia to jest na cały dzień czy na 1 dawkę? Bo mam ustawione w time dosing 0 w dosing volume 5ml docelowo muszę dzwignac kh z 6 do min 8 Ale nie chce tego robić za szybko później oblicze ile kh mi schodzi na dzień I ustawie odpowiednie dawki by trzymać stabilny wynik

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

skalibruj sobie jeszcze przed ustawieniami pompy tak aby podawały dokładnie tyle ile chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa skalibrowana i ustawiona :) dzięki za info ;)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 godziny temu, Cichyppg napisał:

Pompa skalibrowana i ustawiona :) dzięki za info ;)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

spoko :), a czym podnosisz KH ja podnoszę KH Blend + All elements z reeflowers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały komplet z af ale będę zmieniał na prawdziwy balling bo nie wyrobie kasowo na af6e1845ca1e61fb1e370ed69a8cf81a93.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Tak to aktualnie wyglada :) bec279aa6ab9225c96f156682d55eb33.jpg3aaf1bedd12a7b67cbad125005e36214.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2018 o 20:03, Cichyppg napisał:

Ja mam cały komplet z af ale będę zmieniał na prawdziwy balling bo nie wyrobie kasowo na af

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

To ile Ty tego lejesz że Ci tak kasę zżera? ;) 

Albo kupuj duże wiadra. Jednorazowo większy wydatek ale w przeliczeniu na złotówki zyskujesz :) 

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy proszki od AF to nie prawdziwy bailing??  

Jeśli nie chcesz używać markowych produktów, zawsze możesz kupić proszki w hurtowni chemicznej. Wyjdzie dużo taniej a tak samo dobrze. Ewentualnie zwróć się na forum do @argento. Zwykle ma parę kg. A może i korale przy okazji kupisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.