Skocz do zawartości
Maciekelkk

bielenie Seriatiopora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
4 minuty temu, Maciekelkk napisał:

mam taki pobór przez korale na dzień dzisiejszy leje 27 ml każdego wszelkie parametry stabilne pomiary robiłem przez dwa tygodnie codziennie dziś każdorazowo przed i po podmianie 

zbicie PO 4 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Maciekelkk napisał:

zmniejszę karmienie i zwiększę płukanie mrożonek  suchy odstawiam, korale karmie 2 razy w tygodniu

I tu masz odpowiedź co do Po4,może za dużo dajesz...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje

artykułu mnie przekonały  zmniejszę kh o 5 ml , aczkolwiek trochę się obawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do tego zmniejszysz karmienie bo teraz czytam jak przekarmiasz i powinieneś wyjść na prostą. Suche pokarmy najbardziej podnoszą Po4.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Maciekelkk napisał:

dziękuje

artykułu mnie przekonały  zmniejszę kh o 5 ml , aczkolwiek trochę się obawiam 

Jak masz taki pobór w tak młodym zbiorniku to obstawiam, że test jest walnięty. Ja kilka miesięcy temu to samo miałem tyle że z wapniem. Wg testu oscylowałem ok 400 jednostek a sukcesywnie dolewalem, a on sukcesywnie zaniżał. W rezultacie napompowalem wapń do 680 jednostek. Niby wiedziałem wszystko o ballingu a sam sobie bym zbiornik rozwalił, i to przez podstawowy błąd, błąd pomiaru. Test po pół roku jest do niczego. Dla pewności weź wodę do zbadania do sklepu na no3, po4, mg, kh, zasolenie, ca, jod i potas. Wydasz ok 30zl ale to będzie tańsze niż szczepka spsa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie mi czy lać tą wódkę czy nie

cel klarowność wody oraz zbicie po 4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
podpowiedzcie mi czy lać tą wódkę czy nie
cel klarowność wody oraz zbicie po 4 
5 postów wyżej Ci napisałem.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Maciekelkk napisał:

podpowiedzcie mi czy lać tą wódkę czy nie

cel klarowność wody oraz zbicie po 4 

Jeśli No3 masz 0,2 praktycznie niewykrywalne a Po4 0,25 lanie wódki nic nie da,po raz kolejny Ci to piszemy,musisz zastosować preparat na Po4 (typu Rowa lub PhosMinus Af) to idzie w parze ze sobą;-)jeśli będzie odwrotnie tak samo nic nie da,ogranicz karmienie,płucz mrożonki i suchy pokarm na bok,cierpliwość,i zastosowanie się do zaleceń :D

jeszcze pytanie czym mierzysz to Po4 jakim testem???

wódka na klarowność wody<_<


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, @Beti napisał:

Jeśli No3 masz 0,2 praktycznie niewykrywalne a Po4 0,25 lanie wódki nic nie da,po raz kolejny Ci to piszemy,musisz zastosować preparat na Po4 (typu Rowa lub PhosMinus Af) to idzie w parze ze sobą;-)jeśli będzie odwrotnie tak samo nic nie da,ogranicz karmienie,płucz mrożonki i suchy pokarm na bok,cierpliwość,i zastosowanie się do zaleceń :D

jeszcze pytanie czym mierzysz to Po4 jakim testem???

wódka na klarowność wody<_<

czytam was z uwaga i każde z zaleceń dostosuje , wracając do wódki czytałem na którymś z wątków że jest jak najbardziej zalecane jej stosowanie z vsv .

Tymczasem dziękuję za wszelkie wasze rady za jakiś czas się odezwę i podzielę się wynikami 

Pozdrawiam Maciek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz czym jest VSV?  to wódka ,cukier i ocet mieszanka, lub samą wódkę leją ale to i tak nic nie da w twojej sytuacji..


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maciekelkk napisał:

czytam was z uwaga i każde z zaleceń dostosuje , wracając do wódki czytałem na którymś z wątków że jest jak najbardziej zalecane jej stosowanie z vsv .

Tymczasem dziękuję za wszelkie wasze rady za jakiś czas się odezwę i podzielę się wynikami 

Pozdrawiam Maciek 

Nie leje się wódki jak nie ma no3 lub po4. Te parametry muszą iść w parze. Najlepiej w stosunku 16:1. @laszekjuż o tym pisał. Wskazał nawet artykuł napisany przez @Tester. A w miedzyczasie zbadał bym jeszcze wodę co w niej siedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wszystkich postów wiem , że nic nie wiem :)

Jeśli możesz wstaw zdjęcie zbiornika , najgorsze co możesz zrobić to zmieniać zmieniać i zmieniać . Koral jeśli ma paść to i tak padnie wszelkie zmiany mogą doprowadzić do tego , że zaczną lecieć inne korale. Morszczyzna jest dla cierpliwych więc bądź cierpliwy nie doczytałem jaki masz stary zbiornik jeśli jest młody to jest niestabilny a jeśli jest niestabilny to każde przesunięcie w prawo bądź w lewo powoduje , że korale mogą zejść na wieczną rafę.

Dlatego proszę wstaw zdjęcie ale dobrej jakości żeby można było ocenić jak wyglądają inne korale.

Cierpliwości :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na piasku masz dino ?

Wstaw zdjęcie całego zbiornika

Nie doczytałem już widzę , że zbiornik ma 2 miesiące

Edytowane przez fal (wyświetl historię edycji)

160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, fal napisał:

Czy na piasku masz dino ?

Wstaw zdjęcie całego zbiornika

Nie doczytałem już widzę , że zbiornik ma 2 miesiące

staram się zrobić zdjęcie całego lecz nie wychodzi to nie dino pozostałości okrzemka którego nie mogę się pozbyć ale powoli schodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcie takie jakie możesz zrobić 


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fal napisał:

Wstaw zdjęcie takie jakie możesz zrobić 

 

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tak mętną wodę ?

Ogólnie jeśli miałbym Tobie doradzić to nic nie zmieniaj niech zbiornik sobie dojrzewa każda zmiana która dla Ciebie będzie na plus dla korali może być na minus. Ze zdjęcia wnioskuję , że on niema na nic zapotrzebowania on jest za świeży !!!!! Nie lej absolutnie nic poza balingiem ale dawki dostosuj do potrzeb zbiornika kup dobry test na KH i pilnuj tego parametru on i zasolenie w zbiorniku jest najważniejsze. Nie pozwól żeby te parametry pływały jeśli będą stabilne przez powiedzmy dwa miesiące zbiornik sam wyjdzie na prostą w żaden inny sposób mu nie pomożesz. Karm tylko ryby i ewentulanie ukwaił ale małymi porcjami.

Napiszę jeszcze raz cierpliwość !!!!! zwróć też uwagę czy pompa nie dmucha bezpośrednio na seriatoporę one nie lubią dużego sztormu.

Czy lejesz jakieś bakterie ?

 

Edytowane przez fal (wyświetl historię edycji)

160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fal napisał:

Masz tak mętną wodę ?

Ogólnie jeśli miałbym Tobie doradzić to nic nie zmieniaj niech zbiornik sobie dojrzewa każda zmiana która dla Ciebie będzie na plus dla korali może być na minus. Ze zdjęcia wnioskuję , że on niema na nic zapotrzebowania on jest za świeży !!!!! Nie lej absolutnie nic poza balingiem ale dawki dostosuj do potrzeb zbiornika kup dobry test na KH i pilnuj tego parametru on i zasolenie w zbiorniku jest najważniejsze. Nie pozwól żeby te parametry pływały jeśli będą stabilne przez powiedzmy dwa miesiące zbiornik sam wyjdzie na prostą w żaden inny sposób mu nie pomożesz. Karm tylko ryby i ewentulanie ukwaił ale małymi porcjami.

Napiszę jeszcze raz cierpliwość !!!!! zwróć też uwagę czy pompa nie dmucha bezpośrednio na seriatoporę one nie lubią dużego sztormu.

 

woda kryształ , falowniki ok leję tylko amino plus beling 

nie karmić korali przez ten czas 

dziękuję 

Edytowane przez Maciekelkk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie karm korali one mają co jeść :)

Czy lejesz bakterie ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych zdjęciach nie widzę koloru skały i tego co na niej jest a to by dużo powiedziało. dostałeś taką porcję rad że za kwartał zbiornik będzie miał potencjał. nie wiem co wy z tą vódką macie? lepiej wlej atrament a potem stabilizuj przez zmniejszenia karmienia, raz w tygodniu przy podmiance postaraj się trochę detrytusu w skale ruszyć bo pewnie gdzieś się zbiera. u mnie jak coś zawaliłem to z prostych sps właśnie zawsze hystrix bielał jako pierwszy, łatwo gubi tkankę.  po4 0,25 to tragedia. inne sps też ci dają objawy tylko jeszcze nie lecą. ballinga lejesz po równo dopiero jak jest równa konsumpcja. przy ballingu nie stosuj soli o dużym kh bo to niepotrzebne. ale ja na firmowych ballingach się nie znam od zawsze tylko cz.d.a.  przyłączam się do pytania kolegi fal co z bakteriami?

Edytowane przez thomas kay (wyświetl historię edycji)

Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprę rady Darka. Nic nie dolewaj bo akwarium ma dwa miesiące....i jest niestabilne. Mniej bogata sól. Sprawdzilbym też zasolenie, może być wysokie. I to też wyjaśniłoby zachowanie seriatopory i tego lpsa. Nie widzę też specjalnie tych innych SPS-ow. Może że dwie małe Szczepki widać.... Z tyłu chyba stylofora milka czy coś.... To nie są wymagające sps i nadal uważam że PO4 na tym poziomie to żaden dramat. Ja wiem że książkowo winno być 0,02 , ale umowmy się że niewielu z nas ma taki wynik.... A u kolegi w akwarium w większości widzę lpsy i zoa. Więc tym bardziej nie ma co naginać, zwłaszcza w drugi miesiąc. 


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo z calego szacunku ale nic Panowie nowego do sprawy nie wnieśli,co tu wyżej bylo napisane w skrócie:-)po za tym ze autor zrobil pare fotek wiecej,ktoś wyżej napisał co Wy macie z tą wódka-nic,tłumaczy się koledze jak nie wie,a jeśli nic nie zrobi z tym Po4 to nie wróżę że będzie lepiej,owszem potem tak jak się system ustabilizuje,a teraz korale tracą tkankę.Ale oczywiście to moje zdanie wasze jest inne,pożyjemy zobaczymy:Pprosze tego nie odebrać ze coś złośliwie;-) bo jak słyszę że 0,25 to nie jest tak zle dla SPS to zastanawiam się po co mam np 0.04 śmiało w górę^^^po co ogółem mowa o wynikach itp,w innych postach innych tematach sugerujące jak ważne są parametry zwłaszcza dla korali twardych,a tu słyszy się nie tak źle..No sama nie wiem co o tym myśleć...:D

Ps.Koledzy się nie obrażają czasem:-)

Autor pochwalić się może za 2tyg jak korale,jeszcze jedno jesli test wykonuje Hanka to ok a jesli testem typu salifart nie była bym pewna wyniku juz lepsze colombo,mowa o Po4.

Edit tak wyglądają Lps i SPS jak jest zbiornik w miarę swierzy i z  Po4 0,20 do 0,30 bo takie tez miałam pół roku temu przez trochę nieuwagi..pamiątka:-) została i przestroga

20180417_133103.jpg

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w akwarium miałem 4 różne duże seriatopory i światło LED. Jedna z nich zaczęła zamierać - bieleć od dołu Opisałem sprawę na forum. Koledzy poradzili mi przenieść korala do większego światła. POMOGŁO. Po kilku dniach koral zaczął wychodzić na prostą. Ale dopiero po zamianie lamp LED na świetlówki T5 koral odżył Więc może Twój problem to niedostateczne światło?

Tu masz link do mojej seriatopory:

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.