Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj z rana gdy zapaliło się pierwsze światło. Zobaczyłem, że woda jest strasznie mętna. Nie jest to zielonkawy kolor, tylko biały. Wszystkie koralowce strasznie wypompowane, poza zoantusami. Nie zauważyłem, żeby któryś koral oddawał z siebie tkankę. Mleko pojawiło się w sumie dzień po dużym spadku temperatury, w te upały temperatura skoczyła do 28* przestraszyłem się że może być jeszcze gorzej. Zamówiłem wiatraczek, żeby zbić temperaturę. Przyszedł po 2 dniach, zamontowałem i temp powoli do końca dnia spadła do (23,6-24,2) i tak się trzyma. Nie wiem czy to nie może być przyczyną, ten gwałtowny spadek temperatury o 4* . Akwarium to kostka 30l, działa od 5 miesięcy. posiadam kilka małych szczepek Zoanthusów, Euphyli, Pavony, Capnelli, Xenia, Pachyclavularia.                   zasolenie 1024                       no3-0                         no2-0,                      po4- 0                 ca-380              ph7,6

30716149_1853737934678864_4027734804505034752_n.jpg

30728196_1853737654678892_1720736431908847616_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiatraczek z termoregulacją? Taki spadek temp może być przyczyną zakwitu bakteryjnego. Wskazane dodatkowe natlenianie wody.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wiatrak zwykły który wieje non-stop. Grzałka jest, więc jeżeli spadnie poniżej 24 to grzałka to utrzymuje. Jak mogę natlenić wodę prostymi sposobami. Nie mam żadnego sprzętu do takich operacji :P  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ślimaki wzięło na amory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym stawiał na ślimaki jeśli masz


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 4x turbo które widze raz w tygodniu. Nie wydaje mi się, żeby 4 sztuki narobiły takiego ambarasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, iplouify napisał:

 Nie wydaje mi się, żeby 4 sztuki narobiły takiego ambarasu.

w 30l nawet jeden :) 

nie dokładałeś/wymieniałeś czegoś w kaskadzie ? np. phosguard ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

u mnie po zakupie ślimaków, zaczęły no eee slodzić w wodzie  :ph34r:, mam 500 litrow w obiegu i mocny odpieniacz, a u ciebie 4 szt na 30l wyobraź sobie ze mogą mocno nasłodzić, gdzieś na forum czytałem o przypadku kiedy ślimakom zachciało się amorów a autor wyłączył odpieniacz na noc rano ja wstał była katastrofa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, silvia napisał:

w 30l nawet jeden :) 

nie dokładałeś/wymieniałeś czegoś w kaskadzie ? np. phosguard ?

ślimaki są dosyć małe, w dalszym ciągu nie wydaje mi się że to one. A jeśli tak, to co zrobić ? pozbyć sie ich z akwarium ? 
Póki co obniżyłem poziom wody, bo miałem dość wysoki, że woda z kaskady "wpływała" do zbiornika. Odlałem 3-4cm, że woda teraz mocniej wbija się w tafle. Może w taki sposób minimalnie zwiększę napowietrzanie. Jeżeli to ten rozkwit bakterii, o którym wyżej napisał fresz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, iplouify napisał:

A jeśli tak, to co zrobić ? pozbyć sie ich z akwarium ?

absolutnie nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, iplouify napisał:

ślimaki są dosyć małe, w dalszym ciągu nie wydaje mi się że to one. A jeśli tak, to co zrobić ? pozbyć sie ich z akwarium ? 
Póki co obniżyłem poziom wody, bo miałem dość wysoki, że woda z kaskady "wpływała" do zbiornika. Odlałem 3-4cm, że woda teraz mocniej wbija się w tafle. Może w taki sposób minimalnie zwiększę napowietrzanie. Jeżeli to ten rozkwit bakterii, o którym wyżej napisał fresz :) 

nie no coś ty korale lubią takie akcje, jak dobrze natleniasz wodę nie masz się czym przejmować, zresztą nie wiadomo czy cala sytuacja to ich sprawka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

nie no coś ty korale lubią takie akcje, jak dobrze natleniasz wodę nie masz się czym przejmować, zresztą nie wiadomo czy cala sytuacja to ich sprawka :)

Właśnie korale nie wyglądają na zadowolone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, iplouify napisał:

Właśnie korale nie wyglądają na zadowolone :)

poczytaj:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paragon napisał:

poczytaj:

 

ludzie piszą, że kilka godizn i przechodzi. u mnie już ponad 24 godziny i nic. i korale nie są zadowolone jak u nich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

czyli to może być zakwit bakterii, albo slimaki zruszyły Ci dno u mnie ślimaki zrobily taki armagedon w akwarium ze po tygodniu dopiero się wyklarowała woda tak wiec zobacz czy nie przekopują Ci podłoża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki,jeszcze nic nie widać ze leci :-)są dwa wyjścia czekać cierpliwie samo przejdzie,lub lampa uv co nie każdy ma,ale czasem warto mieć choć w szafie w razie "w"


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, @Beti napisał:

Bez paniki,jeszcze nic nie widać ze leci :-)są dwa wyjścia czekać cierpliwie samo przejdzie,lub lampa uv co nie każdy ma,ale czasem warto mieć choć w szafie w razie "w"

chodzi Ci o taka przepływowa lampę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie ja mam 24w w razie "w"


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, @Beti napisał:

No dokladnie ja mam 24w w razie "w"

a jak to wpinasz w system, czy jest wpiety na stałe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pompę z wężem do lampy na zasadzie mobilnej 

-pompa 800l/H

-wąż 35cm

-lampa  uv 24w


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rana obniżyłem poziom wody, kaskada mocniej wali o tafle. Sporo powietrza więcej wpada do baniaka. Przejrzystość wody mocno się poprawiła przez cały dzień, ale póki co dalej nie jest kryształ. Martwi mnie stan mojej euphylii. wygląda dalej jak na poprzednim zdjęciu + Capnella niby jest napompowana, ale nie ma otwartych swoich polipów. Czy zakwit bakterii tak narusza kondycje korali ? czy to jest jakaś inna bajka o której nie wiem

cap.jpg

poz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Z rana obniżyłem poziom wody, kaskada mocniej wali o tafle. Sporo powietrza więcej wpada do baniaka. Przejrzystość wody mocno się poprawiła przez cały dzień, ale póki co dalej nie jest kryształ. Martwi mnie stan mojej euphylii. wygląda dalej jak na poprzednim zdjęciu + Capnella niby jest napompowana, ale nie ma otwartych swoich polipów. Czy zakwit bakterii tak narusza kondycje korali ? czy to jest jakaś inna bajka o której nie wiem
cap.thumb.jpg.46a52d6b4c1f00ef057957bed3ee4490.jpg
poz.thumb.jpg.71b2f27eb91ad7ab9445674fb8ae28e0.jpg
Wątpie. Bardziej skoki parametrów mogą to powodować. Spróbuj podnieść pH. Ale nie chemią tylko w naturalny sposób.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, laszek napisał:

Wątpie. Bardziej skoki parametrów mogą to powodować. Spróbuj podnieść pH. Ale nie chemią tylko w naturalny sposób.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Jak je podbić naturalnie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Wężyk z odpieniacza za okno, wietrzenie mieszkania, cyrkulatory wzruszające taflę wody, refugium działające w odwrotnych godzinach świecenia jak akwarium. Ja osobiście zastosowałem "chemie" adsorber na CO2.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.