Skocz do zawartości
lysy23111

Naso -plamy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Proszę o podpowiedz co to są za plamy na ciele mojej ryby . Dodam ze oprócz zmian koloru nic więcej jej nie dolega . Nigdzie i o nic się nie ociera , wcina wszystko co jej podam .....okaz zdrowia . Tylko te plamy . Przepraszam za jakość zdjęć ale ledwo ja złapałem i to jeszcze telefonem . Dzieki za info .

20180419_201846.jpg

20180419_201210.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ryba ma czyste płetwy? Na zdjęciu niezbyt wyraźnie widać.  

Nie jest to ospa, za duże te plamy, bardziej przypomina jakąś infekcję grzybiczą czy bakteryjną lub inne wady skóry. Czy to, co pływa obok ryby to pokarm? Jak długo masz te rybę? Te plamy wyglądają jak odbarwienia (są płaskie), czy raczej są wypukłe i przypominają nalot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasiory jak się wystraszą to dostają takich plam . 

Szczególnie podczas aklimatyzacji . 

Mój  je z ręki ale jak go ktoś wystraszy to się chowa  i wygląda jak Mućka ;) 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem kupiłem tydzień temu naso elegansa i ma podobne plamy dzwoniłem w kilka miejsc i niby to jest choroba bakteryjna skory która bardzo często występuje u pokolcow podczas aklimatyzacji puki co Naso ma mega apetyt podaje witaminki plus maczam jedzonko w tranie nie wiem jakie to przyniesie efekty ale naso był zakupiony w jednym z najlepszych sklepów w Polsce gdzie jest kwarantanna odbywa się 2 tyg 

CF045A53-4FCA-47D6-8A3D-457CA74A8E86.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu spokój to nie jest choroba ! Naso jest wystraszony . Mój w dzień jest taki a w nocy jak twój na powyższym zdjęciu .

Mam go już około roku . 

 

Naso.jpg

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.