Skocz do zawartości
Lubuszanin

45l mojego morskiego debiutu

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, pawellb napisał:

Sprawdzałeś poprawność działania spławika

Tak, u znajomego sprawdzałem z jego salimetrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałeś, sprawdziłeś spławiki ze spławikiem/salimetrem i jaką masz pewność, że u znajomego pokazuje dokładnie/prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maciej01 napisał:

Porównałeś, sprawdziłeś spławiki ze spławikiem/salimetrem i jaką masz pewność, że u znajomego pokazuje dokładnie/prawidłowo?

Hmm, 100% nie ma chociaż u niego działa wszystko  bez zarzutów a życie mam od niego. A jest jakiś inny sposób sprawdzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzić z refraktometrem skalibrowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP!!!!!! Nie wiem co się dzieje, mimo że parametry w normie woda zrobiła mi się lekko biała, wszystko co mam zaczyna mi marnieć a piasek masakryczny się zrobił. Czy to normalny objaw dojrzewania czy coś nie tak i jak temu zaradzić?

 

IMG-20180529-WA0000.jpg

IMG-20180529-WA0002.jpg

IMG-20180529-WA0001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyjan  zaatakowało miałem podobnie,  myślałem,że  wszystko okina tu bomba. Zmętnienie może wystąpić po zakwicie bakterii.  Szkoda kurcze życia,  ale ja bym zaciemnil zbiornik na dwa dni,  u mnie pomogło.  Do wody było coś lane??? Zmieniłeś coś w filtracji??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, natan2012 napisał:

Do wody było coś lane??? Zmieniłeś coś w filtracji??? 

Dolałem po miesiącu trochę bakterii, a w filtracji nic nie zmieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lubuszanin napisał:

Dolałem po miesiącu trochę bakterii, a w filtracji nic nie zmieniałem.

Podawaj bakterie cały czas. Ja używałem Seachem Stability na początku, później Microbe-Lift i z obu byłem zadowolony. Mam wrażenie, że dojrzewanie ruszyło dopiero :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, natan2012 napisał:

Mam wrażenie, że dojrzewanie ruszyło dopiero :)

Ja daje Bacto Active tropicala, dawać je czy zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Lubuszanin napisał:

Ja daje Bacto Active tropicala, dawać je czy zmienić?

Ja bym dalej stosował ale w większej dawce, gdyż słona  woda spowalnia namnażanie bakterii. Jak się skończą możesz spróbować coś nowego. A co masz w kaskadzie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, natan2012 napisał:

A co masz w kaskadzie???

Gąbke, ceramike, węgiel matrixa Seachema i na wierzchu wata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbka w morskim nie wskazana,  za dużo syfu w sobie zbiera, którego nie da się wypłukać.  Absorbenty np.  węgiel w trakcie dojrzewania nie wskazany.  Często zmieniaj wate i myślę,  że będzie dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, natan2012 napisał:

Gąbka w morskim nie wskazana,  za dużo syfu w sobie zbiera, którego nie da się wypłukać. 

Ciekawa teoria,pierwsze słyszę.Mówisz że nawet gdyby ją karcherem potraktować to nic z tego?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, grzegorz77 napisał:

Ciekawa teoria,pierwsze słyszę.Mówisz że nawet gdyby ją karcherem potraktować to nic z tego?:D

Mało prawdopodobne by ktoś czyścił karcherem.  Lepiej wate i wyrzucić.   Napisz coś by koledze pomóc a nie:P

Edytowane przez natan2012 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz.Oto moja rada.Ja w morskim stosuje gąbkę i regularnie czyszczę ją pod bieżącą wodą,żadnych negatywnych zmian nie zauważyłem.Nie wiem jaki to syf się nie da wypłukać,ale widocznie mojemu akwarium on nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, grzegorz77 napisał:

Mówisz masz.Oto moja rada.Ja w morskim stosuje gąbkę i regularnie czyszczę ją pod bieżącą wodą,żadnych negatywnych zmian nie zauważyłem.Nie wiem jaki to syf się nie da wypłukać,ale widocznie mojemu akwarium on nie przeszkadza.

Każdy ma swoje spostrzeżenia u mnie gąbka się nie sprawdziła, używam waty i jest git. A jakie media stosujesz??? Uważam, że kolega powinien wypierdzielić węgiel:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel wypierdzielić na początku powinien,takie moje zdanie.A waty używa się bo lepiej zbiera detrytus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tak. Nie używam waty ani gąbki, węgla też. Mam dołożony zewnętrzny panel, a w nim DSB i refugium. Akwarium ma się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, czyli węgiel wypierdzielam, dosypuję ceramiki i wata zostaje. Mam w planie dać purigen ale po jakim czasie go dać? Bo wiem tyle że jeszcze za wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lubuszanin napisał:

Dzięki za rady, czyli węgiel wypierdzielam, dosypuję ceramiki i wata zostaje. Mam w planie dać purigen ale po jakim czasie go dać? Bo wiem tyle że jeszcze za wcześnie.

 Z purigenem zaczekaj aż cykl dojrzewania się skończy. Kiedy??? Ciężko powiedzieć, każde akwarium inne . Trzeba obserwować. Będzie dobrze:) U mnie sprawdziła się zasada, żeby jak najmniej wkładać  łapki do kostki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, natan2012 napisał:

U mnie sprawdziła się zasada, żeby jak najmniej wkładać  łapki do kostki

 

No tego to się już nauczyłem, a z krewetkami poczekam sobie do sierpnia, tu jednak trzeba mieć stalowe nerwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło prawie 3 miechy od zalania. Klarowność wody się poprawiła ale cyjano mnie dobija. Zaciemnienie zbiornika na 3 dni nic nie dało, co zbiorę mechanicznie to na drugi dzień znowu dywanik. Filtr chodzi na maxa, falownik 24h. Leje nawet Saechem stability. Nie wiem czy szukać chemii czy poczekać jeszcze?

Edytowane przez Lubuszanin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, daj aktualną fotkę akwarium,

jeśli można oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawel* napisał:

daj aktualną fotkę akwarium

Jasne że można

 

IMG-20180613-WA0001.jpg

IMG-20180613-WA0002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,  że korale od ostatniego foto wyglądają lepiej. Z chemią wstrzymałbym się jeszcze. Jednak ograniczylbym czas świecenia kanału białego. Czy sprawdzałaś miernikiem TDS wodę może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.