Skocz do zawartości
zury

Trachyphyllia oddziela się od szkieletu / podstawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Po pierwsze - czy to scolymia ? (wg mnie na 90% tak).

Po drugie - mam ją od 2 lat, ale od około 4 miesięcy (pomimo tego, że chyba nieźle się pompuje) odrywa się od podstawy / szkieletu. Trzyma się już na bardzo małej powierzchni.

Najpierw przestawiłem ją w bardziej spokojne miejsce, ale dziś dla bezpieczeństwa przeniosłem do małego kotnika, by miała spokój i mały ruch wody.

Żadnych zmian w zbiorniku od co najmniej 8-9 miesięcy.

Czy ktoś miał podobnie i podzieli się dobrą radą ?

20180424_161236.jpg

Edytowane przez zury (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Miałem podobny przypadek, miałem zbyt mały poziom CA i zerowy żelaza. podniosłem Ca na 450 i co dzień kilka kropli suplementu żelaza, teraz ładnie oblewają szkielet, z czterech zostały trzy. jedna się oderwała i padła.......

Dochodziły do siebie prawie trzy miesiące 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trachyphyllia całkiem oddzieliła się od szkieletu. Co dziwne - pięknie zasklepiła się od spodu i bardzo ładnie się pompuje. To już 4 dzień po całkowitym oddzieleniu od szkieletu.

Czy macie jakiś pomysł, jak spróbować doczepić ją do jakiejś podstawy / skały ? Wygląda na bardzo delikatna i nie chcę jej uszkodzić.

Obecnie wciąż trzymam ją w kotniku, inaczej pływała by luzem w toni i za chwilę wpadła do którejś z pomp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł, jak Trachyphyllie przymocować do jakiejś skałki ?
Trzymam ją wciąż w kotniku, gdyż inaczej przerzucana jest przez pompy po całym akwarium. Wyjąłem ją z kotnika na chwilkę i zrobiłem zdjęcia - vide poniżej.
Pierwsze to zdjęcie jej spodu, a drugie to cała pięknie napompowana.
Może ktoś ? Coś ?

Trachyphyllia spod 01.jpg

Trachyphyllia napompowana 01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla potomnych - Trachyphyllia w czasie mojego 2 tygodniowego urlopu "rozpuściła" się ... :(

Koniec tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.