Skocz do zawartości
Szax

Pozyskanie wody RODI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum, jednak czytelnikiem jestem od dłuższego czasu. Chciałbym postawić 49l kostkę jednak już natrafiłem na problem. Nie posiadam filtra RODI więc postanowiłem kupić wodę. Znalazłem ofertę na olx, i tutaj zaczynają się moje wątpliwości. Pan w opisie zapewnia że woda nadaje się do akwarium morskiego, jednak tytuł ogłoszenia brzmi: "Woda z filtra RO 7 z mineralizatorem". I owy mineralizator jest moim utrapieniem. Pytanie do doświadczonych użytkowników co myślicie ? https://www.olx.pl/oferta/woda-z-filtra-ro-7-z-mineralizatorem-CID103-IDsawb3.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma być woda RO-DI, czyli przepuszczona przez filtr RO i przez żywicę, bez żadnego mineralizowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem, przyznam że jestem w czarnej du****,  nie mam gdzie podłączyć filtra, a w Toruniu ofert brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad taką wodą, jednak wiem że taka woda może zawierać miedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Toruniu jest kilku morszczaków, kilka sklepów akwarystycznych i chyba nie jest to problem od kogoś odkupić wodę RO/DI? A najprościej kupić własny filtr, nie są takie drogie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Szax napisał:

Tak podejrzewałem, przyznam że jestem w czarnej du****,  nie mam gdzie podłączyć filtra, a w Toruniu ofert brak.

Dogadaj się z @fresz33. On jest bardzo pomocny, dużo udziela się na forum i z pewnością pomoże :) :P Jest z Torunia i na pewno wie gdzie taką wodę kupić w Grodzie Kopernika. 

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciej01 byłem we wszystkich sklepach akwarystycznych, o wodę nie pytałem chyba tylko w galerii kopernikus. Filtr jedynie przenośny, jednak na 50l myślałem że będę sobie mógł po prostu kupić tą wodę. Kolegów akwarystów morskich jeszcze nie znam.

@Pawel_Q dziękuję odezwę się z ofertą do @fresz33. Dziękuję za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję w kauflandzie 2,50 za 5 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny litraż i mam własny filtr RO DI, a w takim małym Wąbrzeźnie bez problemu można kupić wodę od innych akwarystów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak się policzy koszty to inwestycja 140zł wcale nie jest taka głupia - tyle wydasz (w pół roku?) na dojazdy (chyba że blisko i pojedziesz rowerem) ... i stracisz kupę czasu - w zimę / deszcz nie będzie się chciało pojechać .. niekiedy coś wypadnie Tobie lub komuś od kogoś będziesz "zależny"

mając własny filtr po prostu odkręcasz kranik

filtr można podłączyć "na chwilę" (jak pisałem) do prysznica a na dłużej pod spłuczkę lub pralkę - wcale nie trzeba go montować obok zbiornika - zwłaszcza małego

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silva pracuje w centrum miasta, mam samochód więc to nie problem. Problem to marudząca żona „bo rozkręciłem jej łazienkę”. Uwierz że zakup jest łatwiejszy. Koszta tutaj nie grają roli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

moja też marudziła - a filtr stoi za nogą od umywalki już .. blisko 5 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Szax napisał:

@silva pracuje w centrum miasta, mam samochód więc to nie problem. Problem to marudząca żona „bo rozkręciłem jej łazienkę”. Uwierz że zakup jest łatwiejszy. Koszta tutaj nie grają roli

Lepiej żeby tu nie zajrzała :) 

Ja filtr schowałem w szafce pod zlewem w kuchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja jeździłem długi okres czasu po wodę w baniakach 2x20l, teraz mam filtr i nie chce wracać do czasów gdzie jeździłem po 10km w jedną stronę po wodę, strata czasu. Filtr mam w kuchni jedyny minus to nie mam odpływu do rury tylko rurka do zlewu ale pracuje nad rozwiazaniem.
Wiem, że ludzie nawet sobie pod prysznic takie filtry podłączają, po napełnieniu baniek zamykają zaworki i filtr do szafki na tydzień czy dwa.
Po kilku wizytach w sklepie nawet sprzedawca się dziwił że mi się chce tak jeździć po tą wodę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Wonski napisał:

Ja kupuję w kauflandzie 2,50 za 5 litrów

W kauflandzie jest po 3,5zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gdzie tego ukryć na stałe. Zakup wody demineralizowanej to dla mnie ostateczność. Nie jestem przekonany co do parametrów takiej wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie da się się prowadzić morskiego bez filtra rodi ciągłe dolewki podmianki itp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do goscia. Niech zamontuje żywice i Ci zrobi. Powinniscie się dogadać 

https://m.olx.pl/oferta/woda-ro-z-fitra-odwroconej-osmozy-do-akwarium-i-do-picia-CID103-IDltmfe.html

A jak ktoś wyżej napisał, najlepiej zapytać @fresz33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, Szax napisał:

Tak podejrzewałem, przyznam że jestem w czarnej du****,  nie mam gdzie podłączyć filtra, a w Toruniu ofert brak.

jak masz wodę w domu (chyba że nie masz  bieżącej wody to się wycofuje z tego co napisałem dalej ) to zawsze znajdziesz miejsce, nawet pod zlewem, jak już nie masz wyboru to tak jak pisał Marek mozesz zorbic mobilne podłaczenie nawet pod słuchawkę prysznicową czy pod pralkę, kilbel itp., moim zdaniem kupowanie wody RO/DI jest nieopłacalnie i niewygodne i niepewne trzy razy nie powinno Cię przekonać :P

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paragon jak już napisałem, miejsca nie mam, nie chce mi się tego tłumaczyć po raz setny. Mobilne też słabe bo zalega, aby uzbierać wymaganą lość będzie szpecić łazienkę. Posiadam tak małe szkło że zakup wody nie jest dla mnie problemem. Problemem jest brak lub niewiedza o miejscu gdzie można owego zakupu dokonać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
17 minut temu, Szax napisał:

@Paragon jak już napisałem, miejsca nie mam, nie chce mi się tego tłumaczyć po raz setny. Mobilne też słabe bo zalega, aby uzbierać wymaganą lość będzie szpecić łazienkę. Posiadam tak małe szkło że zakup wody nie jest dla mnie problemem. Problemem jest brak lub niewiedza o miejscu gdzie można owego zakupu dokonać. Pozdrawiam

Spoko nikt nikogo nie zmusza nie musisz sie stresowac, to tylko moje zdanie po prostu to nie zajmuje duzo miejca ale ok nie mozesz to nie mozesz, wody ile robisz podmiany co tydzien 10%? Nie mozesz kupic na zapas bo tego dlugo nie przechowasz musisz tez robic dolewki bo bedzie parowac wiec male nie male ale sredni raz na tydzien bedziesz musial sie uzbroic w 10-15 litrow wody rodi, predzej czy poznie zmeczy cie jej wozenie ale zycze powodzenia 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kupuj wodę demineralizowaną z marketu, podobno nie jest taka zła. Są przykłady na forum jak koledzy prowadzą akwarium na właśnie takiej wodzie. Przykład, i jeszcze tego trochę jest jak poszukasz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.