Skocz do zawartości
arrowb

Nietypowe morskie 200L

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

nowy projekt - nowe możliwości ;)

Akwarium o wymiarach 100x50x35h + sum 80x40x40.
Spływ poprzez pudełko przelewowe.
Pompa obiegowa Jecod FA-2000 - do wymiany, jest za głośna.
Odpieniacz: Bubble Magus Curve 5
Grzałka 200W Happet
Lampa 2xT5 39W

Codziennie BioS AF, w sumpie Life BioFil AF.

Planuję makroglony + ryby.

Tak wyglądało po zalaniu - gąbki to efekt nierównej walki z głośną pompą obiegową.

akwarium-morskie-start.thumb.jpg.265f5c49797cc49436aaaed7aa3a1e40.jpg

 

A tutaj już formie yutubowej moje zmagania z nową solniczką:

Start: 

 

Drugi odcinek:

No i JA vs Pompa obiegowa:

 

Edytowane przez arrowb (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Pytasz co brakuje w sumpie:). Oczywiście dolewki. Tzn. można powiedzieć,  że jeszcze wiele różnych  masz " braków ":) ale to zależy jaki będziesz miał pomysł na filtracje prócz odpieniacza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, brakuje dolewki :)

Dzisiaj pewnie zamontuje, bo leży i czeka na wolną chwilę. Zdecydowałem się na Levelautomatic v3. Używałem już wcześniej dolewek aqua trend-u i byłem zadowolony więc wybór padł na tą.

Edytowane przez arrowb (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam optyczną eye z Aqua trend. W małym oczku super się sprawdza. Ale miałeś pecha z tą pompą. Teraz reklamacja. Ten wąż silikonowy z jakiego "źródła ":)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz makroglony i ryby to po co Ci taki mocny odpieniacz, przecież glony będą sporo zanieczyszczeń pochłaniać? Piasek będzie? Może być fajny morski rośliniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

@pawelbwąż kupiony na allegro: WĄŻ WĘŻYK silikonowy do destylatorów 16/22mm.

 

@maciej01odpieniacz działa na starcie, zobaczymy jak to będzie później. Będzie piasek, planuje czarny - zawsze miałem biały, teraz chciałbym spróbować z czarnym. Plan jest taki, żeby przebudować sumpa i dać DSB. 


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy błąd początkujących to szukanie taniej pompy .Jak przypominam sobie co przeżyłem zanim kupiłem obecną :o .Nocne wstawania ,hałas ,wielokrotne korekty spływu no i usterka w przed dzień wyjazdu na wczasy .Pół roku jazdy ....


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

@SU1nawet nie najtańszej została polecona mi jako cicha - na tym mi zależało najbardziej i cicha, rzeczywiście była. Ale masz racje, coraz bardziej skłaniam się ku tunze lub eheim.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jop , racja , za jeden badziew dałem 550pln :banghead . Teraz mam niewiele droższego Octopus  VarioS 2 , i to po prostu inna kategoria ,żadnej korekty spływu  i totalna  cisza . Kupiłem  ostatnio moduł zegarka ściennego ,w opisie  ultra cichy , heh i jest głośniejszy od pompy .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, arrowb napisał:

coraz bardziej skłaniam się ku tunze lub eheim.

I słusznie.

Tunze silence 1073.020 do 200l; uzywanych jednak jak na lekarstwo.  Ja swoja wkrótce odłączę na wiekszą lecz prawdopodobnie zachowam jako rezerwę - to produkty na których można polegać.

I nie chce żadnych sterowników, kontrolerów, miliona opcji - pompa obiegowa ma pompować w zasadzie nigdy nie zatrzymywana .. i tyle.

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Arturro napisał:

I nie chce żadnych sterowników, kontrolerów, miliona opcji - pompa obiegowa ma pompować w zasadzie nigdy nie zatrzymywana .. i tyle.

Zależy od przyzwyczajenia , ja nie wyobrażam sobie obsługi zbiornika z pompą bez regulacji czy pauzy  ,druga sprawa ; już przy zakładaniu obecnego  zbiornika był plan że będzie większy i pompa jest nad wyrost chodząc na 2 biegu (z 5) .Następny temat to zasilanie niskim napięciem i to ze pompy na 220 zawsze trochę buczą 50Hz .Temat ostatni ,mój model ma czujnik przelania ,dzięki temu mogę założyć mniejszą średnicę rewizji (węższy komin) i bez obaw trzymać poziom wody 0,5 cm od brzegu akwarium .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SU1możesz zrobić fotkę tego czujnika przelania, jak to w praktyce wygląda?


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny pływakowy , tyle że już w zestawie z pompą . 
waterfloatswitch.jpg


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SU1rozumiem, że masz go zamontowanego w komorze pompy i w razie spadku poziomu wody odcina zasilanie, take, żeby nie pompować za dużo wody jak np. spływ się zatka?


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest czujnik przelania , np gdyby poziom wody w akwarium  był za wysoki ( firma przewidziała użycie tej pompy w odpieniaczu i czujnik ma zapobiegać przelaniu piany ) .Choć jeśli założysz go odwrotnie będzie jak mówisz , z tym że poziom przy pompie raczej ci nie opadnie bo dolewka nie pozwoli . Chyba że by wodę w zbiorniku "wylało" i skończyła się woda w dolewce .Jak go założysz i co nim zabezpieczysz to twoja inwencja , nie ma konieczności montażu , a jeśli już będzie można go wyłączyć jednym kliknięciem .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SU1pytam bo dokładnie czegoś takiego potrzebuje. Kiedyś miałem pudełko przelewowe z USA, bez rewizji i 3 razy zalałem mieszkanie. Czyli zamontować muszę w akwarium ten pływak. Dzięki!


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

mineło trochę czasu, akwarium działa, ale z obsadą czekam do września. Obecnie pływa jeden garbik oraz wsadziłem capnelle. Złomek, czyli jeżowiec dba o czystość, wychodzi mu to naprawdę dobrze, glony z szyb w odwrocie. W sumpie dalej brak jakichkolwiek wkładów, poza biologicznymi.

 

Aktualizacja w postaci filmu

 


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam akwarium? obsadzone już makroglonami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.