Skocz do zawartości
ILUZJONISTA

Większy zbiornik na mniejszym stelażu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Powoli zaczynam planować zmianę zbiornika z 300l na 648l. Problem w tym iż muszę to zrobić jak najmniejszymi nakładami finansowymi. Plan jest następujący:

Zostanie odcięta prawa część nadbudówki w którym jest aktualnie dolewka (zaznaczono na czerwono). Zbiornik wtedy będzie dłuższy o minimum 60 cm. Najbardziej martwi mnie inna kwestia, mianowicie stelaż ma wymiary 180x46x90 a chcę na nim postawić zbiornik o wymiarach 180x60x60. 

Czy akwarium z tyłu i z przodu może wystawać poza krawędź stelaża o 7cm, czy jednak jest to zdecydowanie za dużo?

Mogę zamówić zbiornik o wymiarach 180x50x60 ale jest to o 100 litrów mniej a to ogromna różnica.

Co proponujecie?

 

11584982_20180429_102116.jpg

Edytowane przez ILUZJONISTA (wyświetl historię edycji)

2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla spokojnego snu :) dałbym 3 podpory z jednej strony obojętnie czy drewniane czy nawet takie nogi pod stół typu ikea 

I tak pewnie będzie wszystko zabudowane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, xox napisał:

Ja dla spokojnego snu :) dałbym 3 podpory z jednej strony obojętnie czy drewniane czy nawet takie nogi pod stół typu ikea 

I tak pewnie będzie wszystko zabudowane 

Masz na myśli przykładowo wysunięcie całych 14 cm w jedną stronę i podłożenie podpór? 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz blat to wszytko będzie ok. (Notabene bez blatu też by dało radę ale głowa tego nie ogarnie ;) )


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, kiflu napisał:

Jak dasz blat to wszytko będzie ok. (Notabene bez blatu też by dało radę ale głowa tego nie ogarnie ;) )

Blat na pewno minimum 2,0 cm.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie i bez podpór możesz stawiać baniak, blat tak czy inaczej dajesz grubość w sumie jest nie wazna czy dasz 2 czy 4 cm, ja trzymalem u siebie szkło gdzie wystawało z przodu prawie 15 cm a po bokach po 10 i nic się nie działo.

Mam tez znajomych którzy baniaki po 2 m długie trzymali latami na regale, akwa miało 3 punkty podparcia, boki i środek po 20-25 cm 

 

Edytowane przez mt4m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.