Skocz do zawartości
@Pawel

Skała z osiadłymi

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje mi z 20 kg  skały w nowym akwarium i zastanawiam się czy przełożyć z obecnego akwarium skałę na której jest kilkadziesiąt/set/tysięcy (niepotrzebne skreślić) ślimaków osiadłych takich małych. 

W dojrzewającym zbiorniku już się pojawiły. Nie miałem zamiaru przenosić dotychczasowej skały, ale skoro już są to pomyślałem, że można by wykorzystać obecną, a parę stów przeznaczyć na inne potrzeby, których nie brakuje :)

Już mam dość klejenia osiadłych bo i tak pojawiają się nowe. Za jakiś czas jak przełożę całą bandę to dorzucę parę krewetek zaopiniowanych "na osiadłe" oraz tak jak @Nik@ poradziła tetrosomus gibbosus lub coś podobnego. Nic strasznego te biedne ślimaczki nie robią, tylko czasami zarzucają sieci :) 

Co o tym sądzicie? Warto przerzucać tę skałę? Czy lepiej ją sprzedać za grosze komuś kto będzie chciał z nimi walczyć, albo nie będą mu przeszkadzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Brakuje mi z 20 kg  skały w nowym akwarium i zastanawiam się czy przełożyć z obecnego akwarium skałę na której jest kilkadziesiąt/set/tysięcy (niepotrzebne skreślić) ślimaków osiadłych takich małych. 
W dojrzewającym zbiorniku już się pojawiły. Nie miałem zamiaru przenosić dotychczasowej skały, ale skoro już są to pomyślałem, że można by wykorzystać obecną, a parę stów przeznaczyć na inne potrzeby, których nie brakuje [emoji4]
Już mam dość klejenia osiadłych bo i tak pojawiają się nowe. Za jakiś czas jak przełożę całą bandę to dorzucę parę krewetek zaopiniowanych "na osiadłe" oraz tak jak [mention=25957]Nik@[/mention] poradziła tetrosomus gibbosus lub coś podobnego. Nic strasznego te biedne ślimaczki nie robią, tylko czasami zarzucają sieci [emoji4] 
Co o tym sądzicie? Warto przerzucać tę skałę? Czy lepiej ją sprzedać za grosze komuś kto będzie chciał z nimi walczyć, albo nie będą mu przeszkadzać?
Jak masz osiadłe to dawaj śmiało. Te małe są upierdliwe ale nie szkodliwe.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Pawel_Q napisał:

Nic strasznego te biedne ślimaczki nie robią, tylko czasami zarzucają sieci

Polub je. I daj naturalnego wroga.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Przestałem. Acropory, montipory, pavony obrastają je szybciej niż budują rurkę. A pajęczyna poza zoaskami wogóle nie skłania polipów do chowania się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co jakiś czas zaklejam ale i tak jest tego multum .Czy jest jakiś naturalny wróg ślimaków osiadłych ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hartek napisał:

Ja co jakiś czas zaklejam ale i tak jest tego multum .Czy jest jakiś naturalny wróg ślimaków osiadłych ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

https://www.reefguard.pl/sklep/lysmata-seticaudata-na-aiptasia/

Niby to daje radę. Ale potwierdzić mogę za jakiś czas. Mam zamówione 4szt na 110l w obiegu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mam 2 sztuki ale w moim litrażu nie jestem w stanie nic powiedzieć o nich.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że właśnie ilość 3szt na 100l to minimum i wtedy ponoć są skuteczne. Ale powiem dopiero jeśli będę je miał. Puki co czekam na dostawę. Mają być do dwóch tygodni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja co jakiś czas zaklejam ale i tak jest tego multum .Czy jest jakiś naturalny wróg ślimaków osiadłych ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Było o tym sporo tematów na forum ;)
-krewetki czyszczące
-rybki takie jak mandaryny, hrysus, chloropteus, hexeatenia, ostracion cubicus, kostera rogata.
Oczywiście to wszystko zależy od "modelu", jeden będzie jadł, a drugi nie tak jak z brzydalem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych jakie posiadałam/posiadam, nie ruszaly slimakow osiadlych: krewetka czyszcząca, chrysus, mandaryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych posiadam :krewetka czyszcząca ,krewetka na apitasie ,hexatenia ,mandaryn , i nikt z nich nie rusza ślimaków


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No widzicie a powinny ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No widzicie a powinny [emoji6]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Przy obfitym karmieniu nie dziwne, że wolą papu pod nos :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dla syna napisał:

https://www.reefguard.pl/sklep/lysmata-seticaudata-na-aiptasia/

Niby to daje radę. Ale potwierdzić mogę za jakiś czas. Mam zamówione 4szt na 110l w obiegu. 

Mam i efektów nie widzę. 4 sztuki w 200 litrach. Do tego amboinensis 2 sztuki. Ślimaki mają się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pawel_Q napisał:

Mam i efektów nie widzę. 4 sztuki w 200 litrach. Do tego amboinensis 2 sztuki. Ślimaki mają się dobrze.

Obecnie u mnie na niby osiadłe w 110l netto mam 2x amboinensis, wczesniej hexe (padła bidula przy ospie) i chrysusa. Dopiero po zakupie chrysusa osiadłych nie ubyło ale populacja ich się zatrzymała. Czekam właśnie na te krewecie. Gdzieś wyczytałem że do małego litrażu jak u mnie jedynie one się nadają. W większych zbiornikach ponoć pewniakiem jest kostera rogata. Niestety ja jej mieć nie mogę. A o krewetkach napiszę jak wytestuje na moim zbiorniku. Wg tego co wyczytałem powinieneś mieć ich 8szt. Ale wiadomo, u każdego mogą zachowywać się inaczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.