Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżym posiadaczem sumpa, nadal się go uczę, myślę, że już wszystko mam ogarnięte. Męczy mnie tylko 1 rzecz. Nie mogę wyregulować na 2-3 dni sumpa.

Zawsze w 1 lub 2 dniu wszystko się sypie. to znaczy ustawiam zaworem spływ wody z komina tak, że jak patrze na poziom wody w sumpie to wszystko jest ok, ani drgnie. Specjalnie kupiłem zawór bramowy żeby była precyzja, ale po takiej idealnej regulacji, mija 1 dzień góra dwa i woda bardzo szybko nagle idzie do góry i przelewa się do kanalizy, albo pompa wsysa wszystko i się wyłącza bo się zapowietrza. Nic w rurach raczej nie siedzi bo pomaga zwykle, kolejna regulacja. Już zamówiłem drugi zawór bramowy bo ten mój kupiłem za pare groszy używany i może z nim cos nie teges. Ale nowy przyjdzie do mnie dopiero we środę, do tej pory poczekam na podpowiedzi bardziej zaawansowanych posiadaczy sumpów, dziekuje z góry.

 

I jeszcze pytanie dodatkowe, jak wy regulujecie zaworem przepływ wody to patrzycie na poziom wody w akwarium czy na poziom wody w sumpie? Ja gapie się zawsze na poziom wody ostatniej komory sumpa (tylko pompa), jak poziom stoi równiutko przez 5-10 minut, uważam że jest ok, później tylko sprawdzam czy nic nie drgnęło i mogę wychodzić do pracy 

Edytowane przez drogba_37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może być tak że pompa obiegowa świruje. Jaką masz pompę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pompie nawet nie pomyślałem bo to nowy Red Devil 10000 DC. Logiczna wskazówka a nawet o tym nie pomyślałem, pierwsze co zrobie po powrocie do domu to podmienię na Eheima bo akurat mam

Edytowane przez drogba_37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też był podobny problem, tyle, że występował zawsze wieczorem. Następowało spiętrzenie wody w baniaczku. Nie mam w akwarium komina, wiec zrobiłem przelew przez rurki (zamiast pudełka, ale podobna zasada). Okazało się, że dwie rury fi32mm nie wyrabiały. Wkurzyłem się, i zrobiłem pudełko przelewowe i po problemie. Mam w obiegu pompę jecod DCP6500 i - jak dotąd - jestem z niej bardzo zadowolony. Odkąd zrobiłem nowy przelew, woda w baniaczku i sumpie jest na tym samym poziomie. Co do pompy, to może mieć jakąś wadę fabryczną. Aha, sprawdz też, czy jakiś syf zbierający sie przez kilka dni nie przytyka ci sitek na spływie. Akwarium - sump - akwarium to obieg zamknięty i przy droznym przepływie, oraz stałych parametrach pracy pompy nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
17 godzin temu, drogba_37 napisał:

Jestem świeżym posiadaczem sumpa, nadal się go uczę, myślę, że już wszystko mam ogarnięte. Męczy mnie tylko 1 rzecz. Nie mogę wyregulować na 2-3 dni sumpa.

Zawsze w 1 lub 2 dniu wszystko się sypie. to znaczy ustawiam zaworem spływ wody z komina tak, że jak patrze na poziom wody w sumpie to wszystko jest ok, ani drgnie. Specjalnie kupiłem zawór bramowy żeby była precyzja, ale po takiej idealnej regulacji, mija 1 dzień góra dwa i woda bardzo szybko nagle idzie do góry i przelewa się do kanalizy, albo pompa wsysa wszystko i się wyłącza bo się zapowietrza. Nic w rurach raczej nie siedzi bo pomaga zwykle, kolejna regulacja. Już zamówiłem drugi zawór bramowy bo ten mój kupiłem za pare groszy używany i może z nim cos nie teges. Ale nowy przyjdzie do mnie dopiero we środę, do tej pory poczekam na podpowiedzi bardziej zaawansowanych posiadaczy sumpów, dziekuje z góry.

 

I jeszcze pytanie dodatkowe, jak wy regulujecie zaworem przepływ wody to patrzycie na poziom wody w akwarium czy na poziom wody w sumpie? Ja gapie się zawsze na poziom wody ostatniej komory sumpa (tylko pompa), jak poziom stoi równiutko przez 5-10 minut, uważam że jest ok, później tylko sprawdzam czy nic nie drgnęło i mogę wychodzić do pracy 

pokaż zdjęcie sumpa i komina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pompy nie podmieniłem bo nieznalazłem. W przyszłym tygodniu mam zamiar ściągnąć od kumpla dobrze działającą Jebao to sprawdzę.

Ale dziś po nocy dziwne zjawisko było, poziom wody przez noc niezmienny a rano postanowiłem dolać trochę wody do ostatniej kompry sumpa (tam gdzie pompa) i od razu wszystko się rozregulowało, dolałem niewiele, ale poziom już się nie trzymał, znów musiałem regulować z godzinę.

Zdjęć dokładnych tu nie mam, mam dwa stare jeszcze sprzed zalania, generalnie norma w kominie 2 rury -- spływ i dodatkowa rewizja. woda spływa do sumpa tylko jedną rurą, na rurze zawór bramowy. Powrót wody do akwarium przez pompę

3.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

tak patrzę i komin jest jakiś mocno mały podaj wymiary akwarium i komina, podaj jeszcze średnicę rur wiesz powrot zasilanie rewizja, a to zdjęcie sampa bardziej pokaz miejsce zrzutu tak żeby było widać hydraulikę, ktora prowadzi od akwarium do sumpa

Takie dodatkowe pytanie czy masz tak ustawione, że woda przelewa Ci się delikatnie rewizją?

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No jak na taki zbiornik duży to ten komin jest mikro wielkości.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, fresz33 napisał:

No jak na taki zbiornik duży to ten komin jest mikro wielkości.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Też mi się rzuciło w oczy, ale może to złudzenie poczekajmy na wymiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ze zawór masz tak ustawiony ze zawsze odrobinę wody przelewa sie przez rewizje jeżeli nie to prędzej osiwiejesz niż ustawisz poziom


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez pomyslalem o rewizji -> tam musi wplywac troche wody to nie bedzie klopotu z poziomami.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, Stani napisał:

Tez pomyslalem o rewizji -> tam musi wplywac troche wody to nie bedzie klopotu z poziomami.

dlatego pisałem o foto sumpa, niestety autor dał tylko stare zdjęcia, nie słyszałem zeby komuś udało się wyregulować poziomu bez opcji przelewania przez rewizję jest to moim zdaniem niewykonalne, albo prawie niewykonalne :) pompa zawsze może stracić na wydajności, nie wiem nawet niższe napięcie w sieci i już pracuje delikatnie inaczej, poziom w kominie wtedy jeździ góra dół i raz chlupocze raz nie

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.