Skocz do zawartości
Gość

sump projekt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
4 godziny temu, mario 84 napisał:

niestety nie:( taka szafka,tyle miejsca w jednej przegrodzie)

co to za szafka - może da się coś w prosty sposób przerobić / powiększyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dla syna napisał:

Czemu się nie da jak się da. Sam mam panel szerokości 12cm długości 50cm i wysokości 50 (spokojnie może być nawet 40cm). Jak przedzieli na pół to bedzie to samo co u mnie. W pierwszej zrzut i tunze 9004, druga siporax, trzecia grzałka wraz z węglem i ew. Jakieś absorbenty w ostatniej czujnik z dolewajki i pompa obiegowa. Działa wyśmienicie. 

Tylko Ty masz panel o powierzchni 12x50cm, a tu ma być sump o powierzchni 25x25cm. Na upartego można to przedzielić na pół. W jednej komorze odpieniacz i grzałka, a w drugiej pompa obiegowa i dolewka.

Godzinę temu, dla syna napisał:

 

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Kolega ma 25cm na 25cm miejsca, przemysl jeszcze raz to co napisałeś, wysokosc nie jest problemem :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tak malego sumpa wciskalbym tylko najpotrzebniejszy sprzet, czyli standart ; dobry (!) odpieniacz, pompa obiegowa, czujnik dolewki i grzalka.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
19 minut temu, Stani napisał:

Do tak malego sumpa wciskalbym tylko najpotrzebniejszy sprzet, czyli standart ; dobry (!) odpieniacz, pompa obiegowa, czujnik dolewki i grzalka.

tak mały sump może mieć problem z "płynnością pracy", mała pojemność zakładając 25x25 na 25cm poziom wody czyli jakieś 15litrów, jak powkłada się ten sprzęt to zostanie z 10 może, druga sprawa to że będzie musiał być mocno wysoki żeby pomieścił ewentualny spadek z 112 litrowego akwarium , ogólnie według mnie nie ma sensu już lepiej dać na scianę zewnętrzny odpieniacz deltec mce600 i po temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 minut temu, mario 84 napisał:

Niestety raczej się nie da bo na środku jest dzielona,takie wzmocnienie  :( a szafka dokladnie wygląda tak: http://allegro.pl/szafka-pod-akwarium-80x35-112-l-prosta-aquael-i5027942097.html

a nie możesz wymienić szafki na taką bez przedziału? to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie bedziesz miał problemy rozwiązane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Paragon napisał:

a nie możesz wymienić szafki na taką bez przedziału? to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie bedziesz miał problemy rozwiązane

Generalnie powiem Ci tak że jakbym miał już zmieniać szafkę to zmieniłbym całość na jakieś 200-240 l  (na pewno to zrobię ale dopiero za jakiś czas)

ten zestaw co mam ma dopiero rok więc szkoda z niego rezygnować puki co,widzę że jednak chyba nie ma sensu potęgować koszty związane z budowa tak małego sumpa  i poczekać aż będę zmieniał baniak na większy.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

tak ale szafka to jest cały problem, bo to nie jest szafka która nadaje się pod sumpa, możesz zmienić szafkę bez zmiany akwarium, co do sumpa masz tak poglądowo:

1 komora szerokość 120mm, zmieścisz tam swój odpieniacz i jedną skarpetę na spływie, bez rewizji, prawdopodobnie też grzałkę "chyba"

2 komora wynikowo zostało 116mm zmieścisz pompę i dolewkę automatyczną

co do wysokości dałem tak na oko 35cm, wysokość w tym sumpie musi być taka żeby pomieściła wodę z akwarium po zaniki zasilania, jak będziesz miał to wiedzę to wtedy określisz wysokość sumpa ale myśle ze moze to być 50cm więc masakra

 

1.thumb.jpg.a5e173d11c9dfa7809fa3e18859e2e1b.jpg

2.thumb.jpg.a9607d3de7088f2b88740848c67f79d6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Paragon napisał:

Kolega ma 25cm na 25cm miejsca, przemysl jeszcze raz to co napisałeś, wysokosc nie jest problemem :ph34r:

Kto ma to przemyśleć? Jak kolega chce na siłę robić tak mały sump to innej opcji nie ma. Poniżej to co napisałem. I jeszcze jedno wcześniej pisałem, żeby przemyślał np. wewnętrzny odpieniacz Tunze 9004. Już bym wolał dać odpieniacz wewnętrzny Tunze lub zewnętrzny Deltec i dać sobie spokój z tym sumpem.

20 godzin temu, maciej01 napisał:

 Na upartego można to przedzielić na pół. W jednej komorze odpieniacz i grzałka, a w drugiej pompa obiegowa i dolewka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 godzin temu, maciej01 napisał:

Kto ma to przemyśleć?

 

W dniu 25.05.2018 o 00:37, dla syna napisał:

Czemu się nie da jak się da. Sam mam panel szerokości 12cm długości 50cm i wysokości 50 (spokojnie może być nawet 40cm). Jak przedzieli na pół to bedzie to samo co u mnie. W pierwszej zrzut i tunze 9004, druga siporax, trzecia grzałka wraz z węglem i ew. Jakieś absorbenty w ostatniej czujnik z dolewajki i pompa obiegowa. Działa wyśmienicie. 

Chodziło mi o to :)

 

10 godzin temu, maciej01 napisał:

Poniżej to co napisałem. I jeszcze jedno wcześniej pisałem, żeby przemyślał np. wewnętrzny odpieniacz Tunze 9004. Już bym wolał dać odpieniacz wewnętrzny Tunze lub zewnętrzny Deltec i dać sobie spokój z tym sumpem.

Jestem takiego samego zdania

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.