Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj dotarla do mnie przesylka z jednego ze sklepow miedzy innymi euphyllia. Widac bylo ze w transporcie kurierzy sie nie patyczkowali z przesylka :( 

Ephyllia dotarla w polowie jakby podumarla niestety :( Powiedzcie prosze, odłupac ten kawalek czy poczekac a noz moze odzyje ? 

IMG_20180524_191016.jpg

IMG_20180524_191844.jpg

IMG_20180524_191732.jpg

Dodam ze reszta ładnie się napompowala i wyglada na zdrowa.

Edytowane przez kogucik76 (wyświetl historię edycji)

14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten fragment wygląda jakby już nie żył jakiś czas. Prawie na pewno nie jest to efekt przesyłki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ja przed zakupem i byla cala. Po otworzeniu przesylki byly odleciane kawalki zielone wiec raczej przesylka.


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie "szła dalej" z tej strony to bym zostawiła i nie kroiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z koleżanką - cięcie tego typu korala nie ma sensu, możesz tylko pogorszyć sytuację. Jeżeli będzie miał dobre warunki, to koral będzie rósł dalej, ale miejsca gdzie szkielet jest martwy raczej nie odbuduje.


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę Cię straszyć ale miałam podobnie kiedyś ,nie do odratowania,z czasem zejdzie do zgonu do 3-4 tyg zostaw może się coś odrodzi ale wygląda jak by już dawna to miała

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kobitki za odpowiedzi ;) przez te 3 dni koral pieknie polipuje, az oko cieszy :) mam nadzieje ze bedzie tak dalej ;) a ze sklepu (nawiasem mowiac e-rybki ;) )

dostalem informacje ze przy kolejnym zakupie zycia dostane Euphyllie gratis ;) 


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pokaż jak aktualnie wygląda ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw jak teraz to wygląda  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gatunek Euphylli ma szkielet w całości,a nie główki,ona na foto w sklepie byla napompowana stąd nie widziałeś ubytku na szkielecie tylko piekny koral,w domu okazalo się inaczej,ale to dobrze ze sklep tak podszedł do tematu:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, @Beti napisał:

Ten gatunek Euphylli ma szkielet w całości,a nie główki,ona na foto w sklepie byla napompowana stąd nie widziałeś ubytku na szkielecie tylko piekny koral,w domu okazalo się inaczej,

Pewnie ancora też ostatnio u nich brałem..faktycznie ciężko to pociąć ale u mnie ładnie się przyjęła mimo cięcia i sporego ubytku szkieletu..

https://imgur.com/9NRxghZ


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada na cjwile obecna... jest ladnie napompowana :) 

IMG_20180526_173950.jpg

IMG_20180526_174009.jpg

IMG_20180526_174021.jpg


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna euphylia. Gdzie kupowałeś?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zgonu połowy korala z pierwszego zdjęcia to jeżeli fotka została zrobiona po dostawie to na 100% nie nastąpiło to w transporcie, a wcześniej czyli raczej nie jest to ten koral, którego widziałeś, aby szkielet tak ściemniał i zarósł glonem potrzeba minimum tygodnia, dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie euphylli. Jest szansa jej podzielienia jeśli rośnie na jednej sztywnej stopie, tzn wszystkie nowe główki miękkie wyrastają z tej jednej? Wszędzie widzę że dzięki się ją poprzez przecięcie tej twardej stopy. U mnie jest tylko jedns. Tak to wygląda 62353ec75972316d4473c6527dac5ddb.jpg
W7578d12077f9f44312d0d997c0e08fe5.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest mała szczepeczka, spokojnie cierpliwości jak zaczną rosnąć główki to szkieletu będzie przybywać. Już chcesz ją dzielić czy co? jaki masz problem? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest 50x40. Taka mała szczepeczka a jak się napompuje to już całkiem spore w akwarium. Ale ok nie ma problemu poczekam jeszcze[emoji6]. Dzięki za odp


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te koralowce rosną niestety do dużych rozmiarów, a fraguje się poniżej miękkiej tkanki więc musisz poczekać albo sprzedać i kupić kolejną małą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.