Skocz do zawartości
grzegorz77

Kubełek kontra sump

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ensso

Jako były posiadacz malawi nie wyobrażam sobie samego kubła/sumpa. Sam stosowałem lata temu duży kubel z prefiltrem i glowice z dużą gąbką właśnie pod kątem odchodow. Inaczej jest kupna rzeźnia jak wspomniał kolega wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 godzin temu, Nik@ napisał:

Teraz doczytałam, że autor prosił tylko o opinię osób, które miały kubełek... popełniłam offtop, więc jesli autor poprosi, to usunę swoje posty

:P 

14 godzin temu, Pawel_Q napisał:

 i przy trzech rybach bez odpieniacza (bez obrazy - @fresz33 :) ) No3 rośnie ;)  

Jak się uprzesz to pewnie :P 

 

12 godzin temu, grzegorz77 napisał:

Jedną z wad sumpa w malawi jest to że kiepsko zbiera odchody z podłoża akwarium,a ponieważ u pyszczaków stosuje się często przerybienie aby zmniejszyć agresję to g..na na piasku bywa sporo,nie wspominając o tym że mnożą się na potęgę i nim się obejrzysz choć nie miałeś przerybienia to już masz.

Zamontujesz cyrkulator i zmiecie kupy :P 

Jak widać po powyższych wypowiedziach da się w różny sposób prowadzić różne biotopy, czasami może być to przerost formy nad treścią ale jak się sprawdza to why not? :P "nie oszukujmy się" hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2018 o 10:49, fresz33 napisał:

Zamontujesz cyrkulator i zmiecie kupy

Trochę ciężko zamieść kupy pod grzebień w kominie sumpa.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dołożyłem kubełek do swojego 2 letniego akwarium. Trochę brakowało mi filtracji mechanicznej oraz możliwości stosowania węgla. Kubełek ma podpięty pod UPS. Jeżeli UPS się rozładuje a potrwa to około 1h to przy powrocie zasilania nie włączy się( nigdy nie miałem takiej sytuacji aby prądu nie było 1h). Więc jeżeli okaże się że prądu nie było bardzo długo = czyszczenie kubełka


af5b07fca401431421dcebe61ebc0c95u1490a1340.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 lat używan tylko kubeła bo nie mam sumpa. Wady : trzeba go czyścić raz na miesiąc. Teraz gdybym zakładał akwarium od nowa to jednak zamiast kubełka wziął bym sump. Dolewka i bailling idzie wtedy do sumpaa nie do akwarium. No i sumpa w zasadzie nie trzeba czyścić więc akwarium robi się jeszcze bardziej bezobsługowe. Co do braku zasilania to nie ma problemu. Największy brak prądu jaki u mnie wystąpił to było 18 godzin i zero problemów.


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.