Skocz do zawartości
NanoReefBeginner

Bielenie Montipory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od pewnego czasu mam pewien problem z Montipora talerzową i drugą Montiporą zieloną ( taka powinna być ) Korale rosną lecz są bardzo blade , parametry wody są dobre ( podmiany od kolegi ze zbiornika który posiada 900 l w obiegu i zajmuje się głównie acroporami ) . Posiadam lampe sirius nano LED od naszego kolegi z forum, czy moze  to być spowodowane prześwietleniem korali?  Na zielonej montiporze widać białe przyrosty i polipy ale jest równiez blada , nawet w aktynice choć początkowo fajnie ćwieciła 

 

 

 

large.IMG-1338.JPG.01d2aaca9608877a81e36bc177d0e0c9.JPGlarge.IMG-1337.JPG.34b90bc90936692a126341f224ab6ba8.JPGlarge.IMG-1333.JPG.acb7632843f7503af76d07f9aa801044.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, NanoReefBeginner napisał:

 parametry wody są dobre 

to znaczy jakie ??? - lubię takie wypowiedzi :smoke:

 

podaj po4 , kh , zasol, temp w akwa 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędzej wyprane z mikro :) przy dużym No3 i Po4 poszło by w brązowy kolor, a tu kolor jak by był brak żarcia / miedź w wodzie / mało mikro 

bez testów to można tylko pokierować cię na pewne poszlaki:

- miedź powoduje rozjaśnianie korali 

- brak żarcia i amino oraz system ULNS rozjaśnia korale :) 

- mało mikro powoduje blade nasycenie kolorów - zmierz potas, żelazo, jod  i dodawaj by podbić poziomy - kolor wróci.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie piszesz tu w swoim wątku o akwa ? - będzie łatwiej 

tak to będziemy pytać o to samo jeszcze raz  

po za tym po jakiego grzyba bierzesz dalej wodę z innego zbiornika wodę na podmiany ? 

w celu oszczędzenia soli ? 

Mija miesiąc od zalania , oddaję wodę do sprawdzenia parametrów , fala okrzemków minęła , martwi mnie zielony glon  , ekipa czyszcząca która posiadam nie daje rady ;) 2 nassariusy , 3 małe turbo  , czy coś można z tym zrobić czy to wciąż NO3 za wysokie i glony się rozwijają

 

 

large.IMG_1063.jpg.f3178c1da9048730dc93ffd20f290906.jpglarge.IMG_1060.jpg.3a049f9ea07cacf272bdedbaaf444646.jpg

 

tu pisałeś że masz problem z no3 parametry kosmos - poradziłeś sobie z tym 

czy tylko dałeś węgiel ? 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę dam do przebadania w sklepie dokładnie , "zielono " było w kwietniu  , wszystko mineło i jest czysto . Pomyślałem ze może za blisko lampy ta Montipore usadowiłem  .W kaskadzie cały czas jest tez Purigen , phosguard , chemi pure

Edytowane przez NanoReefBeginner (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzepaną z mikroelementów wodę dla SPS? Pomysł ciekawy. A lampa jakiej mocy?

Zresztą kolega @Ura praktycznie dał odpowiedź.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka rybek "wzbogaci" wode. Poza tym, jesli juz pozbyles sie NO3 i PO4 to trzepanie wody z resztek mikro nie jest potrzebne i ma wplyw na kolor korali.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się wybarwiały jak miałem wyższy poziom miedzi i dodatkowo niski poziom jodu. Z czego po dodaniu jodu powoli wróciły do właściwej barwy. Miedź nadal była na wyższym poziomie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to  i ja opisze swoje akwa  możliwe że to Ci pomoże  . wszystko   kulało sie  prawie  2 lata . tylko na podmiankach i ballingu. i nagle korale  zaczeły marniec.  wszystkie twarde korale i lpsy talerzówki prawie wszystkie padły a czerwona tez bielała.  . zrobiłem badania w marin lab. i okazało sie ze jest brak  mikro w wodzie .miedzy innymi jod bor stront i jeszcze kilka innych. zacząłem lac kropelki z A FOREST   stront , Vitality ,amino mix ,  micro E,   jod,, Energy   do około 400l w obiegu ustaliłem docelowo dawkę  po 2 badania w marin lab . leje raz w tygodniu 2 krople strontu a całą reszte raz w tygodniu po 1 kropli. monti i reszta korali wróciły do zycia kolorki wróciły a korale rosna jak na drozdzach.  straciłem tylko seriatopore hystrix i jedna z 2  calendrium ziolona. nawet wydawało sie ze  juz martwa montipora caprcornis odzyła i teraz pięknie rosnie . 

 pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.