Skocz do zawartości
Fiszi

Przelana wódka - prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Awaryjne nawet zwykłą kranówkę dodac sól i przełożyć korale nawet ryby nic by sie nie stalo do puki nie zalatwisz Ro czy wody z podmian,teraz juz może byc za późno,oby Nie...lampa Uv ile Wat???

Oj @Fiszi współczuję taki litraż:( trzymaj się i walcz przekładaj nie trzymaj zycia w tym 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten litraż .... patrz pompa9963bfe7511f2d6a326df7f8993b8b35.heic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Fiszi napisał:

Właśnie ten litraż .... patrz pompa9963bfe7511f2d6a326df7f8993b8b35.heic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Za słabe 36W min pożycz jeszcze od kogoś drugą


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzieki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Fiszi napisał:

Dobra, dzieki


Wysłane z iPhone za pomocą 

Nie denerwuj się próbuję Ci pomuc

http://aadg.pl/akwarystyka-morska/filtracja-morska/uv/lampa-uv-36-wat.html

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no spoko, nie denerwuje się, tzn. Denerwuje się na sytuację, nie na posta. Za wszelka pomoc jestem bardzo wdzięczna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes ze Śląska blisko masz do erybki poratuja Cie szefowa spoko babeczka,dadza Ci wode z podmian i pozycza Uv,i tak trzeba będzie chyba podmienic cześć z tej wody. Na taki litraz to nawet 55w by sie przydala


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, z ezoa mam i wodę i lampe. Nie brakuje mi teraz nic, czyli tylko druga uv dołożę. Podmieniłam 20% wody i stopuje z podmianami, napowietrzam bardzo mocno. Woda jest ciut bardziej przejrzysta. Czekam i obserwuje. Nie straciłam żadnej ryby chyba. Z tego co widzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zna się na tyle na chemii, żeby na szybko odwrócić tą reakcję chemiczną? Acha, na razie zatrzymałam Balinga.


Może aż tyle nie, ale możesz się wspomóc wodą utlenioną lub innym utleniaczem.

via tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było wczoraj wiecziremIMG_0163.HEIC


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak jest dziś ranoIMG_0165.HEIC


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe da się otworzyć linków.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mogę Ci wodę dac ok 60l Ale problem taki że jestem w egipcie i musiał byś sobie do mnie podjechać i odlać wodę A świeżą dolać wszystko mam na miejscu będzie mógłbyś sobie wziąść A przy okazji byś mi ja podrzucił

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, już temat wody zabezpieczony jest. Udanego urlopu!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest teraz bda986bfe1124074346068170ce34eb7.heic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły trzy tygodnie - parę słów podsumowania i wniosków.

Nikomu nie życzę takiego doświadczenia, ale porę rad w temacie:

- dobrze jest mieć zawsze większą ilość wody RO do podmian, w takiej sytuacji szybka podmiana jest istotna, a woda wolno się robi.... Ja podmianę zrobiłam na poziomie 20%, chociaż podobno można śmiało i 50% zrobić. W moim przypadku 20% było wystarczające. Ja miałam za mało wody. Jednak jakbyście też mieli deficyt śmiało bierzcie od innych formuwiczów lub ze sklepu, nie ma na co czekać. Ja z e-zoa dobrałam.

- jeżeli ktoś nie ma to przy kolejnym zakupie zamiast korala kupcie sobie pompę UV, jej szybie załączenie jest kluczowe, a u mnie spraw się przedłużyła, być może użyjecie jej tylko raz, ale zbiornik uratuje.... Co do mocy pompy - tutaj zdania są podzielone - już w samym tym wątku pojawiły się głosy, że mam pompę za słabą. Jednak konsultowałam się też wśród znajomych i doradzono mi większą cierpliwość, żeby całkowicie wszystkiego nie wybić. Poszłam w tym właśnie kierunku, proces trwał dłużej, ale był skuteczny.

- napowietrzanie kluczowa sprawa, koniecznie i dużo

- podobno bardzo pomocny jest też ozonator, choć u mnie ozonatora nie było

- elektronika -hmmm.... no cóż... kusi, każdy decyduje sam, ja teraz wszystko leję "z ręki", trzeba być świadomym, że każdy sprzęt może zawieść....

 

W moim przypadku wyszłam z najgorszej opresji w zasadzie przez 72 godz., ale zbiornik do dziś wygląda jak pustynia. Co się traci od razu to skorupiaki, a straciłam ponad setkę ślimaków, także kopiących, wszystkie 14 krewetek, rozgwiazdę piaskową i strzykwę. Potem poszły wszystkie miękkie. Jeżeli chodzi o LPS i SPS, to coś przeżyło, ale mało. Ukwiały zostały mi 4 z 7 i są w słabej formie karmię je pipetą i liczę, że do siebie dojdą. Ryby przetrwały wszystkie i w zasadzie podczas całej katastrofy nie było z nimi problemu - myślę, że to zasługa napowietrzania. Nie zdecydowałam się na odławianie - przy tym zbiorniku, tej widoczności i rybach w dobrej kondycji równałoby się to wyjęciu całej skały i restarcie zbiornika.

Parametry początkowo się trzymały, ale potem NO3 doszło do 30 przy PO4 niewykrywalnym. Miałam też plagę cyjanobakterii. Sytuacja jest już ustabilizowana.

Jak wyjęłam pompę UV, odczekałam kilka dni i dałam bakterie jak na start nowego zbiornika.

Z ciekawostek - nie liczcie, że pozbędziecie się aiptasji! Była jak jest.

No cóż, to chyba tyle. Jakby ktokolwiek potrzebował informacji w temacie - pytajcie.

Chciałam podziękować wszystkim, którzy pisali w tym poście, ale także tym, którzy pisali na PRV. Bardzo pomogliście mi swoją wiedzą, ale też takim wsparciem i współczuciem w tej trudnej chwili. Proponowaliście wodę, pożyczenie sprzętu, przechowanie życia. Fantastyczna sprawa, wiedzieć, że można liczyć na innych morszczaków.

Na koniec mam też prośbę do forumowiczów ze Śląska - rozpoczynam odbudowę mojego życia, które skrzętnie gromadzone przez 2,5 roku w znacznej mierze utraciłam. Jeżeli macie na zbyciu jakieś życie ślimaki, kiełże, makroglony czy choćby odłamki korali - chętnie przyjmę. Teraz niewiele mogę zaoferować - w zasadzie tylko fito i artemię.... Ale na pewno będę mogła się odwdzięczyć w przyszłości. Jeśli ktoś sprzedaje, a mógłby dać jakąś promocyjną cenę, także byłoby miło.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fiszi to się cieszę że się cokolwiek dało uratować,zapewne masz nowe doświadczenia teraz:Di mam nadzieję że też wyciągnęłaś wnioski...życzę powodzenia w tym pięknym hobby:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fiszi jeśli masz zabrać jak ode mnie z Gdańska korale (transport poprzez znajomego, cokolwiek) to pisz PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.