Skocz do zawartości
dziadziol6

Wycinka zoanthus alien explosion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z  tym osobnikiem (zoanthus alien explosion)

 Zoanthus alien explosion  porasta mi trochę skały chcę się go pozbyć trochę .Pytanie czy jak np w akwarium go złapię takim długimi szczypcami plastikowymi i będę próbował go oderwać od skały i któraś z nóg pęknie zaszkodzi to zwierzakom no i czy może to mieć uboczne skutki na członków rodziny??Wiem że ma w sobie politoksyne ,wolał bym skały nie wyciągać z akwarium.Jako świeżak sam przykleiłem  delikwenta do skał w kilku miejscach teraz tak uczepił skał i rozrusł że trzymie jak bluszcz na ścianie .Chyba że ktoś z moich okolic chce trochę chętnie odstapię:P

26c590eeb5b0cbf6med.jpg

Przepraszam za jakość zdięć  telefon szwankuje

d8fd47b60c24b1a8med.jpg

23408eccf4c13b61med.jpg

742dbe2873162df6med.jpg

9c93d42fe4850a27med.jpg

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nożyk do tapet i wycinasz ze skały z dużą łatwością bez syfienia w zbiorniku ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinam w  zbiorniku? czyli podważam między skałą a zoa? a politoksyna gdy przetnę np jedną z nóg nie wydostaje się? Oczywiście zabieg w rękawiczkach? Piszesz zdużą łatwością ja jak złapię delikwenta długimy szczypcami to dzwogam razem ze skałą i nić nie odrywa się;)

Kurde nikt tego nie chce u mnie .Szkoda mi wyrzucać mam parę sztuk po 80-90 polipów oj ci niemcy:D:D

 

Edytowane przez dziadziol6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to że wytnie to chwilowe rozwiazanie,ten typ zoantusów po jakims czasie się odrodzi,tak jak sarco:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak się odrodzi to będę pilnował a tak zrobiłem błąd nowicjusza i poprzyklejałem gdzie się da .Człowiek uczy się na błędach .

Wycinać w zbiorniku czy w wodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, dziadziol6 napisał:

No tak jak się odrodzi to będę pilnował a tak zrobiłem błąd nowicjusza i poprzyklejałem gdzie się da .Człowiek uczy się na błędach .

Wycinać w zbiorniku czy w wodzie?

Zgadza się :-)

Jesli masz możliwości to wyciag skale i sobie wygodnie to wytniesz,nic sie nie bój,skale sie nic nie stanie,czasem jedzie w transporcie wilgotnej gazecie i tez jest.rekawiczki jednorazowe i operacja,(skalpel siostro-choc raz się poczujesz chirurgiem):D

Edit-zaraz będzie ze zycie zabijesz w slale,ale wieki tego wycinać nie bedziesz,daj do miski czasem polej woda)

Wodą ze zbiornika:P

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to niezbyt duży kawałek skały to ja bym go wyjął z akwarium i włożył do jakiegoś naczynia z wodą z podmianki. Wtedy cięcie pod wodą zatrzyma ewentualne toksyny w tamtej wodzie z podmianki (tak mysle) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinanie nic nie da, trzeba odrywać bardzo dokładnie bo za tydzień będą nowe. U mnie jest to samo, zaczynam rozważać sprzedaż całej.skaly i restart na suchej bo już nie wyrabiam...

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gothmog napisał:

Wycinanie nic nie da, trzeba odrywać bardzo dokładnie bo za tydzień będą nowe. U mnie jest to samo, zaczynam rozważać sprzedaż całej.skaly i restart na suchej bo już nie wyrabiam...

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Z którym koralem masz takie problemy? Może jakieś foto?Postanowiłem nie wyciągać skały bo to dolne z mojej konstrukcji wyrywam po mału ale czy tonie zaszkodzi zwierzakom gdy któraś z nóg pęknie podszas rwania?? Jedna porcja już w kanalizacji pływa:)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi zoa jak ty. Jak są na dolnej części konstrukcji to tym bardziej bym wyjął i oczyścił dokładnie bo będą się rozrastać ku górze i niedługo będziesz miał go wszędzie. Ja rwę pincetą i nic się nie dzieje jak rozerwe polip, więc nic się bój.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Widać je po lewej stronie na szybie i w koło caulasteli. Potrafią odpadać od skały i się rozsiewają, bo mam je też po prawej stronie za alveopora a tam ich nigdy nie dawałem.1372d37afafecb0dc18657c1ec0b2c37.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrywam pomału i staram się dokładnie .Dałem u mnie info że oddam trochę za darmo i nikt nie chce :DFajny masz zbiornik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się chcę pozbyć takich grzybków to robię im zastrzyk z octu,  efekt praktycznie natychmiastowy z tym że nie można przegiąć z ilością jednorazowo użytego octu, u mnie w 260l w obiegu używam około 5 ml jednorazowo. 

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz ten zastrzyk?do każdej nogi ?No ja mam tylko 125 l brutto.Na dziś zakończyłem wycinkę niech się zwierzaki uspokoją za dużo stresu na jeden dzień.Oczyszczona jedna większa skała i dwie mniejsze.Jutro jeszcze jedna skała i jedną mniejszą zostawię ale odizoluję ją od głównej konstrukcji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej do mordki, a po wycince to co zostało też możesz potraktować octem. 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częściowo powyrywałem .Rwałem chwytakiem w akwarium .trochę zostawiłem do rozdania i troszkę dla siebie.W miejscach gdzie wyrwałem na razie nic się nie pokazuje.Jednak kontroluję rozrost i systematycznie likwiduję w tych miejscach gdzie sobie tego delikwenta nie życzę:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Populacja nadal kontrolowana pojedyncze polipy które się pokazują i da się je chwycić chwytakiem wyrywam .Zostało praktycznie tylko trochę .Zrobię sobie jedną małą osobną skałkę  którą będę kontrolował .Reszta ze głównej konstrukcji niedługo zniknie całkowicie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.