Skocz do zawartości
Garnet

Ukwiały straciły polipy.

Rekomendowane odpowiedzi

Karmisz go ?
Karmiłem. Teraz nie bardzo jest jak bo nie ma czym złapać jedzenia. Trochę przy karmieniu ryb raz w tygodniu koło niego rozpylę artemii ale czy to zjada nie mam pojęcia.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 minut temu, Garnet napisał:

Były karmione artemią i solowcem raz w tygodniu. 

artemia i solowiec to to samo :)

ja mam "patent" : rurka od balonika i strzykawka - słowem długa pipeta , przysysam tym kawałek surowej ryby czy krewetki (z marketu) i wkładam w gębę ukwiałowi - solowiec czy jakaś ira też spokojnie się da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
artemia i solowiec to to samo [emoji4]
ja mam "patent" : rurka od balonika i strzykawka - słowem długa pipeta , przysysam tym kawałek surowej ryby czy krewetki (z marketu) i wkładam w gębę ukwiałowi - solowiec czy jakaś ira też spokojnie się da
Fakt mój błąd. Miałem na myśli cyclop eeze i solowca. Patent na karmienie znam i rownież go stosuję [emoji4] ale tak jak wspomniałem one są wielkości 5 zł więc żaden większy pokarm raczej narazie nie wchodzi w grę.

Wysłane z mojego Galaxy S9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A po co patenty jezeli ukwiał chce zjeśc to zje jak mu cos nie pasi to sie chowa zmieniałes cyrkulacje lub światło lub zmiana temperatury wody i poszedł spać  jak się unormuje to i polipy otworzy bo napewno sa a nie je stracił  tylko schował

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



polipy otworzy bo napewno sa a nie je stracił  tylko schował  


Tu się niestety mylisz. Dzisiaj sprzątałem dno i obok jednego leżał kawałek polipa, a drugi ich już nie ma. Zostały z nich już praktycznie same stopy.

Światło i cyrkulacja od początku jest taka sama.

Wysłane z mojego Galaxy S9 przy użyciu Tapatalka

Światło gaśnie nie jestem w stanie zrobić lepszych zdjęć. Pierwsze objawy były takie że cały dzień ukwiały były schowane (najpierw zaczął jeden po kilku dniach drugi tak samo), tylko jeden polip ze stopy wystawiał. Teraz już przez cały dzień wyglądają jak na zdjęciach. 690c27054b1d3b99785e3ac2adbf2291.jpgbc4a0547a77c31b2c883c0a49fb75ed5.jpg

Wysłane z mojego Galaxy S9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mają baniaczek w którym miękasy i LPS-y pięknie polipują. Jest w tym baniaczku pełno rhodactisów. Wyszstko "jak ta lala". Mieli fajnego - różowego quadri, który non stop łaził po baniaczku, robił się coraz mniejszy aż wreszcie znikł. Wymienilem się z nimi za anemonię virdis. Też nie przeżyła w baniaku zbyt długo - słuch po niej zaginął. 

U mnie miękasy nie chcą rosnąć, za to euphilie i dunki sobie nie szkodująUkwiały też trzymają się niezle, chociaż cribinopsisy zrobiły sie jakby jaśniejsze - chyba światło im nie odpowiada. Jeden quadrik czerwony (większy) siedzi w sumpie z błazenkami i sforą anemonów, pod marną świetlówką (bodajze 24w ze słodkowodnego). Nie widziałem, żeby marudziły. Polipują bardzo pieknie. Mniejszy quadrik siedzi w głównym baniaczku w specjalnym koszyczku i już kilka razy chciał zwiać - chyba światło i mocna cyrkulacja mu nie pasuje. 

Reasumyjac, skoro ukwiały tracą polipy, to pewnie chemia wody im nie pasuje - może PH za niskie, albo za dużo węgla?. Ja u siebie wsypałem węgiel po przesiadce  na poczatku lutego i raz go wymieniłem. Stosuje węgiel co jakiś czas, a nie cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy kh10 u mnie zeszlo polowa ukwialow, zbilem do 8 i zaczynaja odrastac i dochodza do siebie.

nie wiem czy to moze byc to ale moje tego bardzo nie trawily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem juz tak kilka razy ze mi mixło ukwiala z tego co widze jest ok polipy odrosną.wszystko bedzie ok

.daj mu tylko czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem juz tak kilka razy ze mi mixło ukwiala z tego co widze jest ok polipy odrosną.wszystko bedzie ok
.daj mu tylko czasu
Tyle że ten którego mixło po paru tygodniach poszedł w kibel bo się rozpadał i śmierdział.

Te dopiero po paru tygodniach zaczęły marudzić

Wysłane z mojego Galaxy S9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie ukwiału cribrinopsis crassa. Jak myślicie dlaczego ma tak mało polipów i takie dosyć krótkie? Za mało światła ? Głodny?

Akwarium 70l
Świece 12 godzin razorem 60w
Kh 8,6
Po4 ledwo wykrywalne

6d79265383ea970b8c80b7e921c2386a.jpge9313c63ea598780f57b338b7b36ede6.jpg




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.