Skocz do zawartości
flcf

KH PLUS czy BALLING COMPONENT 2 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Małe pytanko - uzupełniam braki Kh w akwarium dolewając codziennie ok 5 ml Kh plus z Aquaforestu. 

Tu moje pytanie - co jest lepiej dolewać ten preparat czy np Component +2 z Balinga aquaforesta skoro to też niby Kh...

Jakie macie rady? Wskazania w tym temacie? :)

DZIĘKI! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kiedyś jak pytałem o AF 1,2,3 na ich foru odpowiedź brzmiała, żeby równo lać 1, 2, 3, a ewentualne konieczności podniesienia np. KH wykonywać KH+. Dla pewności podpytaj w AF bo zawsze mogłem coś źle zrozumieć.

Pzdr.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z component 1+2+3+ tak jest ze trzeba lac wszystkie po rowno,tak zaleca producent AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że baling powinno się lać po równo, ale do końca nie jest to dla mnie logiczne bo nigdy nie ma takiej sytuacji że wszystkich pierwiastków itp brakuje po równo.. u mnie np teraz jest brak Kh i tyle a reszta jest ok i dlatego właśnie pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, kapa napisał:

z component 1+2+3+ tak jest ze trzeba lac wszystkie po rowno,tak zaleca producent AF

 

16 minut temu, flcf napisał:

Rozumiem, że baling powinno się lać po równo, ale do końca nie jest to dla mnie logiczne bo nigdy nie ma takiej sytuacji że wszystkich pierwiastków itp brakuje po równo.. u mnie np teraz jest brak Kh i tyle a reszta jest ok i dlatego właśnie pytam :)

Zalecenia a praktyka pokazuje całkiem co innego

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, @Beti napisał:

 

Zalecenia a praktyka pokazuje całkiem co innego

 

No i właśnie o tym mówię ;)

Dlatego się zastanawiam, czy zamiast lać codziennie Kh plus można lać tylko 2+ z balinga... co będzie lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od tygodnia stosuję u siebiebie component 123,leje po rowno wszystkie componenty po 50ml na dobe,zanim zaczolem mialem spadek kh a magnes i ca prawie nie zauważalne,mimo rownej dawki wszystko jest caly czas na tym samym poziomie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie po co lać 1+2+3 skoro Mg i Ca będą na poziome ? My się wydaję że jak coś ubywa to uzupełniać, po co podnosić dodatkowo inne parametry 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, kapa napisał:

ja od tygodnia stosuję u siebiebie component 123,leje po rowno wszystkie componenty po 50ml na dobe,zanim zaczolem mialem spadek kh a magnes i ca prawie nie zauważalne,mimo rownej dawki wszystko jest caly czas na tym samym poziomie

 

Stosujesz od tygodnia,to sprawdzaj,ja też na poczatku tak lałam aż przelałam,na dzień dzisiejszy wygląda to całkiem inaczej,każde akwarium jest inne,u mnie Kh w stosunku do Ca do 30%różnicy a w stosunku do Mg to prawie 40%,a akwarium ma prawie 17miesiecy więc jakoś po równo nie idzie(a większość to LPS-y) puszki AF

Edit wszystko też zależy jakie korale i ile ich jest w stosunku do akwarium(masa)

 

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy jak to bedzie,jak na razie testy robie co dziennie, i wszytko sie zgadza,a le moze masz racje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, flcf napisał:

No i właśnie o tym mówię ;)

Dlatego się zastanawiam, czy zamiast lać codziennie Kh plus można lać tylko 2+ z balinga... co będzie lepsze :)

Pewno że możesz lać sami Kh jesli reszta jest w normie


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, flcf napisał:

Małe pytanko - uzupełniam braki Kh w akwarium dolewając codziennie ok 5 ml Kh plus z Aquaforestu. 

Tu moje pytanie - co jest lepiej dolewać ten preparat czy np Component +2 z Balinga aquaforesta skoro to też niby Kh...

Jakie macie rady? Wskazania w tym temacie? :)

DZIĘKI! :)

Zasada w af jest taka że uzupelniasz niedobór PLUSEM w przypadku stosowania ballinga po równo. Chodzi o to żeby w zbiorniku micro pozostało w określonej proporcji. Jeśli lejesz ballinga i czegoś zaczyna ubywać zwieksz dawkę wszytkich płynów aż zauważysz że kh, ca, mg są stałe w pomiarach w ciągu tygodnia. Bo lejąc ca zacznie powoli podnosić się mg, lejąc kh zacznie powoli opadać ca i mg i odwrotnie. Jeśli ustabilizujesz ca, kh i mg lejąc komponenty 1,2,3 a któregoś brakuje to dopiero wtedy kapniesz w Twoim przypadku kh plus. A po jakimś czasie wraz ze wzrostem koralowców zaczniesz zwiększać dawkę ballinga i zobaczysz, że przestaniesz dolewać PLUSY bo konsumpcja się wyrowna. Mam nadzieję że zrozumiałeś co chciałem przekazać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałam że nie zawsze sie to sprawdza,lanie balinga po równo od samego poczatku nie jest czyms zlym,ale musi być pod kontrolą,bo można przedawkowac,zwłaszcza jesli tylko poczatkowo jeden z parametrow spada.Kontrola musi być,ja leje ballinga od roku i nadal nie jest po równo więc wnioski jakie,to że AF zaleca nie oznacza że musisz...

Edytowane przez @Beti
Literowka (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
16 godzin temu, flcf napisał:

Małe pytanko - uzupełniam braki Kh w akwarium dolewając codziennie ok 5 ml Kh plus z Aquaforestu. 

Tu moje pytanie - co jest lepiej dolewać ten preparat czy np Component +2 z Balinga aquaforesta skoro to też niby Kh...

Jakie macie rady? Wskazania w tym temacie? :)

DZIĘKI! :)

ja używam od momentu spadku KH na 5  zestawu KH blend i AllElements z Reeflowers, aktualnie w okolicy 7 utrzymuje się lub delikatnie rośnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne wszystkim za opinię i pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko już do samego balinga - od jakich wartości zaczynacie stosować balinga? ( od jakich spadków Ca Mg Kh ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie patrzy się na spadki, a na stabilność danego parametru który na "dzień dobry" dla danej grupy koralowców ustalasz. Nie wierz w to że podmiany wystarczą bo Ci się wszystko rozjedzie no i będą zbyt duże skoki. Ja miałem poprzedni zbiornik 90% miękkie, 5% lps i 5% proste sps i "mówili" podmiany wystarczą [emoji14] teorie swoją drogą a praktyka swoją.

Odnośnie ballinga i dawek poczytaj sobie na reefhub.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.