Skocz do zawartości
lukas_gr

Problem z glonem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, baniak ma 1 rok, glon ze zdjęcia porastał skałę bardzo powoli, jednak teraz jest go co raz więcej. Pokolce go nie jedzą, jakiś pomysł jak się tego pozbyć lub jakieś zwierzę które go zje?

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omg ale wychodowales. Kup percnona może sie chwyci za to. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mitraxa, nawet na to nie zerkne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś glon wyższy, tylko jakiś tresowany zwierz poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A salarias? Wyrywac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie percnon zjada wszystko co zielone, a dokarmiam go caulerpa prolifera. Więc myślę, że powinien zainteresować się tym glonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taką  ilość tego glona jeden czy dwa zwierzaki nie załatwią. Trzeba rwać - czyli czyścić mechanicznie a gdy już usuniesz lwią część tego paskudztwa wtedy wpuścić salarisa czy percona aby kontrolował populację. Luźne skałki można chyba wyjąć do eksterminacji?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salarias kupiony, niestety tego nie tylka. Percnona trochę się boję wpuścić, z uwagi na to że mam sporo różnych krewetek i małych ryb. Wyrywam, ale cholerstwo odrasta w mgnieniu oka. Jakieś pomysły?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 4.07.2018 o 20:21, lukas_gr napisał:

 Pokolce go nie jedzą,

próbowałeś je przegłodzić ? - wygląda to jak jakaś Caulerpa więc powinny się tym zainteresować

30 minut temu, lukas_gr napisał:

Salarias kupiony, niestety tego nie tylka.

bo on (przynajmniej ten którego mam) jest dobry na nalot na szybach i "młode" nitkowate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, teraz byłem na urlopie 4 dni nie jadły, nawet na to nie spojrzą

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, silvia napisał:

próbowałeś je przegłodzić ? - wygląda to jak jakaś Caulerpa więc powinny się tym zainteresować

bo on (przynajmniej ten którego mam) jest dobry na nalot na szybach i "młode" nitkowate

tak jak pisze Marek to może być ten glon ,.

Salarias u mnie tylko nalot żre .

Ja mam Caulerpa w refugium i nadmiar wrzucam do akwa gdzie borsuk i żółtek dosłownie za tym przepadają 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Percnon nie chwyci zwierzaków dopuki są glony. Skończą się glony to trzeba go dokarmiac i bedzie git. Percnon jest jak zaraza, żadnym glonom nie odpuści. Wpuść go a się zdziwisz. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, lukas_gr napisał:

tak, teraz byłem na urlopie 4 dni nie jadły, nawet na to nie spojrzą

no to albo Percnon

albo

https://pl.reeflex.net/tiere/3521_Chlorodiella_cytherea.htm

tego mam u siebie (nie widziałem w sklepach - odkupiłem od kogoś kto dostał go ze skałą) wykosił całą Caulerpa parvifolia ... a już chciałem wymieniać skałę

zero agresji do mieszkańców ale lubi przewracać skałki

(i obowiązkowo korona albo siatka bo kilka razy mi zwiał ze zbiornika - mina żony która zobaczyła "tarantullę na środku pokoju .. bezcenna :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za mały offtop [emoji14]

Na takie glony jak na zdjęciu, lepszy będzie Mitrax czy Percnon? Szczerze powiem że bardziej podoba mi się Percnon ale czytałem że lubi capnąć rybki :/4075a54a0a227eb470d860b509ba7044.jpgc7b3e35d49601c32b0d78b6fba39c635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ZiomEkk_ napisał:

Sorry za mały offtop emoji14.png

Na takie glony jak na zdjęciu, lepszy będzie Mitrax czy Percnon? Szczerze powiem że bardziej podoba mi się Percnon ale czytałem że lubi capnąć rybki :/4075a54a0a227eb470d860b509ba7044.jpgc7b3e35d49601c32b0d78b6fba39c635.jpg

Percnon zdecydowanie. Mitrax to leniuch i obibok. Percnon nie ruszy niczego jeśli ma glony, tylko w momencie kiedy bedzie walczył o przetrwanie w wyniku głodu. Jak skończą się glony to trzeba go dokarmiać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega powyżej - percnon najlepszy , normalnie turbo , mam nr. 3 żaden nie miał skłonności do ,,ryb i krewetek'' reguły nie ma ale szybkość w porównaniu np. do mitraxa 1/100 a zieleniny 0 ...nie ma na skałach, skrobie ,,wapienne'' na szybach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawa wygląd tak, percnon tego nie rusza, salarias tego nie rusza, kupiłem dolabelle i też tego nie rusza. Borsuk nie wpuszczę bo i tak już mam za dużo ryb. Ktoś ma jakiś pomysł? Może jeżowiec? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2018 o 22:51, ZiomEkk_ napisał:

Na takie glony jak na zdjęciu

Na takie glony to nawet zwykły turbo/tectus/trochus. Co najwyżej te kępki trochę podskubać/przyciąć, bo ślimaki czasem nie chcą ruszać, jak nitkowane wyrosną zbyt wysokie.

35 minut temu, lukas_gr napisał:

Może jeżowiec?

Może być dobry pomysł. Piszą na forum w kontekście bryopsis (którego też podobno niewiele co chce ruszyć), że diadema (setosum?) się sprawdza. A potem w 330l to też zawsze coś zeskrobie, żeby się wyżywić. Tylko też bym najpierw ręcznie wyrwał tego ile się da ręcznie, żeby glonożerca mia mniej biomasy do przerobienia. Raz, że szybciej zje, jak będzi emniej. Dwa, że jak zje to i wydali (i przy okazji dołoży co nieco NO3 do wody) - im mniej zje, tym mniej wydali.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.