Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda sam wielokrotnie walczyłem z ospą i wiem jakie to jest przykre u mnie moje ryby są przenosicielami i niestety wpuszczenie każdej nowej ryby kończy się ospą Przykro mi bardzo

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś o tym pisałem.

Moje akwarium otarło się o temperaturę 34 stopni plus ozonator.zbiornik został wysterylizowany i potem od nowa zasiedlony bakteriami.

Zgonów nie było.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie temperatura powyżej 33 stopni zabije ospę a przy okazji wszystkie koralowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bibik napisał:

Dokładnie temperatura powyżej 33 stopni zabije ospę a przy okazji wszystkie koralowce

I z tym się nie zgodzę. Nie miałem żadnych zgonów w obsadzie zarówno ryb jak i koralowców. Ale to może być indywidualna sprawa każdego zbiornika.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, Nika - szok :O strasznie współczuję. A już wydawało się, że idzie ku dobremu.

Zaczynam wątpić w sens leczenia ospy... może lepiej po prostu dokupić krewetek czyszczących... i zadbać o parametry wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki mam trzy, dwie amboinensis i jednego debeliusa. Z parametrami walczę cały czas :(

A z tymi babeczkami to nie wiem, o co poszło. Ich ciałka nie wyglądały na zajęte pasożytem.  Może za dużo tego leku dałam lub coś innego. Nie wiem. Ale  z samego rana zmierzylam amoniak, nie było zupełnie nic.  Pilnowałam tego, żeby zbierać resztki po karmieniu. Rybki nie były chude, poprzedniego wieczora jadly. Napowietrzacz i filterek z watą chodziły non stop. Może przedawkowałam ten lek? Nic nie wskazywało wieczorem, że dzieje die coś złego:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też walczę z tym dziadostwem od 11 dni.

Wszystko było ok do momentu kiedy dokupiłem lineatusa. 

Białobrody się wściekł i tłukł go 3-4 dni.. potem się uspokoiło i rybki swobodnie pływały sobie potem kilka dni bez najmniejszych oznak chorób.

Po następnych kilku dniach zaczęła się wysypka, najpierw u białego, potem idol, hepatus... itd

Przez pierwsze 4 dni podawałem artemiss ( bo tylko to miałem ).. żadnych oznak poprawy...

Kupiłem Polyp Lab Medic. Podaje już 7 dni, temperatura ok 28 stopni...

Wczoraj rano wyłowiłem białego, a wieczorem escenius bicolor ( był u mnie już ponad 6 miesięcy )- o dziwo na ślizgu nie było widać żadnych kropek. Przestał poprostu pobierać pokarm przez ostatnie 2 dni...

Na noc włączam UV. Od wczoraj wrzuciłem napowietrzacz do sumpa.

Dzisiaj ryby bardziej obsypane... i nie widzę jednego anthiasa...

To na razie tyle ode mnie. 

PS.

Zrobić podmianę wody? Może to coś da? 

Tylko ile %? W obiegu mam w tej chwili ok 800L

Edytowane przez Luki (wyświetl historię edycji)

300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak działa UV to odpieniacz powinien chodzić na maxa by wybity syf wyłapać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.