Skocz do zawartości
Leonkrwawy

RW 15 rehabilitacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój RW15 ma problem z rozruchem. W trybie ciągłym nie umie sam wystartować, ale jak sie mu pomoże to już śmiga.

To samo w trybie przerywanym. Zacina się co 2-3 cykl.

Sprzęt był wymoczony w occie i wyczyszczony. 

Zastanawiam się czy jest możliwość naprawy? 

Może wymiana gumek w których są ceramiczne ośki? A może same ośki wymienić na zamienniki z jakiegoś twardego plastiku, np. POMu?

Może ktoś miał taki problem i rozwiązał go.

Pozdrawiam

Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnej obserwacji (miałem 3 razy taki przypadek) - pomagała jedynie wymiana silnika na nowy. Ten typ tak ma.

Hasło reklamowe w tym przypadku mówi prawdę jebao, jebao i się z......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Witam
Mój RW15 ma problem z rozruchem. W trybie ciągłym nie umie sam wystartować, ale jak sie mu pomoże to już śmiga.
To samo w trybie przerywanym. Zacina się co 2-3 cykl.
Sprzęt był wymoczony w occie i wyczyszczony. 
Zastanawiam się czy jest możliwość naprawy? 
Może wymiana gumek w których są ceramiczne ośki? A może same ośki wymienić na zamienniki z jakiegoś twardego plastiku, np. POMu?
Może ktoś miał taki problem i rozwiązał go.
Pozdrawiam
Leszek
Miałem tak z jednym kupiony 06.06.2017. Padl 1 stycznia tego roku. Ten sam problem i znowu poszedl do reklamacji.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pompka tak samo miała problem z rozruchem, po tygodniu stanęła na amen. Został mi tylko sprawny sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku trzeba wymienić stojan silnika . Pozostałe części są dobre .

Po wymianie lub kupieniu nowego RW 15 trzeba zlać silikonem wejście kabla zasilającego do stojana. 

Gdyż w tym miejscu pompa się rozszczelnia dostaje się wilgoci . Taka wada tego modelu . 

Proponuje przy innych modelach RW zrobić podobnie jeśli jeszcze działają ;) 

 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

 

U mnie bylo to samo, oddałem pompe na gwarancję i wlasnie zauważyłem ze przy kablu jest zalana silikonem.  Jak narazie dmucha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pomogło odwrócenie ośki .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pożegnałem w ciagu 2 lat 3 cyrkulatory jebao 2 x rw8 i jedna rw4. Niestety gwarancja u nas tylko 6 miesiecy, w tym roku zamierzam wymienic na inna firme tylko nie wiem jeszcze jaka. Zastanawiam sie nad Tunze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ciągu 2 lat padł jeden RW15, drugi leży na półce bo guma się rozkleiła , a CP-25 działał 1 tydzień . Obecnie testuję cyrkulatory Aqua Medic i są na plus . Ogólnie Jebao porażka oprócz pomp obiegowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Gwarancja może być 6 czy 12 miesięcy. Ja teraz odesłałem z pismem że reklamuję na podstawie rękojmi. A minęło 13 miesięcy.

Ja pożegnałem w ciagu 2 lat 3 cyrkulatory jebao 2 x rw8 i jedna rw4. Niestety gwarancja u nas tylko 6 miesiecy, w tym roku zamierzam wymienic na inna firme tylko nie wiem jeszcze jaka. Zastanawiam sie nad Tunze 


Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko to jeden szajs niestety, tunze, jebao, am... przykre ale prawdziwe. do tego w dzisiejszych czasach gwarancje są praktycznie nie do wyegzekwowania. Chyba trzeba kupować najtańśzy sprzęt na aliexpresie zawsze z zapasem i liczyć się ze stratami - tak jak to robi importer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo z rw-4, zaczęła szwankować, aż w końca zaczęła się całkiem wyłączać. Raz się wyłączył w weekend kiedy nie było mnie w domu, jako, że była to mała kostka, w której ten falownik jako jedyny natleniał wodę to padły mi 3 krewetki :/ Miałem jeszcze  ich lampę Matrix, padł niebieski kanał. Generalnie więcej już nic tej firmy nie kupie.

Edytowane przez matroxpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.