Skocz do zawartości
lukas_gr

Metoda Triton vs ATI essentials

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że Triton method i ATI essentials  są to 2 bardzo podobne metody prowadzenia zbiornika postanowiłem założyć ten temat. Jakie są Wasze przemyślenia? Która z metod jest lepsza? Czy ATI to podróba Tritona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej będzie Ci ciężko uzyskać informacje bo bardzo mało osób korzysta z tego dobrodziejstwa :) Moim zdaniem za Tritonem przemawia ze wszystko jest dostępne z jednej firmy. Lejesz Tritona, wysyłasz testy a w odpowiedzi dostajesz dokładnie opisane co i ile dozować jeśli brakuje poszczególnych pierwiastków. Posiadają w ofercie wszystko co potrzeba i nie trzeba kombinować. Na początku lałem Ati ale miałem problem z cynkiem nie wiadomo skąd. Teraz przeszedłem od miesiąca na Triton i widzę znaczny przyrost w refiugium i to 3x taki jak na Ati. Kilka acropor które były cały czas brązowe już łapie kolor. Do tego nasz lokalny sklep będzie lada chwila posiadał cały asortyment Tritona wiec wszystko będzie pod ręka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo nikt nic nie leje? Tez jestem ciekaw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje od 3 mc Tritona Core 7 i jeżeli chodzi o utrzymanie podstawowych parametrów jestem mega zadowolony. Zastanawiam się nad dołożeniem jakiejś suplementacji i chyba skończy się na zamówieniu zestawu do testu wody i wysłaniu go do tritona. Powiedzą co i ile lać i będzie po kłopocie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś może się podzielić wrażeniami z długoterminowego stosowania metody Tritona?

Pozdrawiam.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, adianosss napisał:

A jaki szacowany koszt dozowania dla zbiornika 800l .

A zależne co masz w tym zbiorniku i jakie masz zużycie płynów. Jaka obsada korali w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. W akwarium 800 litrów w obiegu mam mieszane lpsy i miękkasy. Jak lać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz lać tyle ile wskazuje zużycie makro w Twoim zbiorniku, lejesz teraz jakiegoś ballinga czy coś? Masz ubytki w KH Ca Mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem tritona, więc nic na temat jego stosowania nie napiszę. Od ok 4 miesięcy leje ati esenciale, po ok 20ml każdego płynu na dobę. W obiegu ok 280l netto, obsada mieszana. Podmiany raz na 1,5 miesiąca. Po takim okresie mogę polecić ten produkt. Korale zadowolone, fajne przyrosty, parametry stabilne (kh-9, mg- 1400, ca- 410). Przy obecnej konsumpcji ati starcza mi na 5 miesięcy, koszt ok 70 złoty:thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2019 o 14:08, Edue napisał:

A zależne co masz w tym zbiorniku i jakie masz zużycie płynów. Jaka obsada korali w akwarium?

Zużycie mam na poziomie 240ml kh na dobę i jakieś 100ml Ca. Obsada SPS mniejsze większe ale z 30 . Jakoś słabo rosną i kolory słabe.  Chce zobaczyć co wyjdzie albo zaoram wszystko i będę trzymał coś łatwiejszego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według kalkulatora ATI powinieneś lać jakieś 48 ml ATI PRO #1 oraz 20 ml ATI PRO #2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adianosss napisał:

Zużycie mam na poziomie 240ml kh na dobę i jakieś 100ml Ca. Obsada SPS mniejsze większe ale z 30 . Jakoś słabo rosną i kolory słabe.  Chce zobaczyć co wyjdzie albo zaoram wszystko i będę trzymał coś łatwiejszego. 

Masz duże rozbieżności w dozowaniu macro. W tym przypadku zrobił bym icp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja długo stosowałem ati essentials, ale na testach zawsze coś się rozjeżdżało. Teraz stosuję FM balliing light od 5 miesięcy i jestem zadowolony- ta metoda daje możliwość większej kontroli i ewentualnej korekty dozowania traców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z ballinga. Dodawałam osobno Fauna Marin Elementy ale zawsze jodu brakowało jak zrobiłem testy to litr strony i boru wlać musiałem a teraz fluoru zalecają 400ml? Zaczynam tritona i zobacze co wyjdzie czas leci a efektów brak jak na czas i finanse wsadzona w ballinga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, adianosss napisał:

Ja wychodzę z ballinga. Dodawałam osobno Fauna Marin Elementy ale zawsze jodu brakowało jak zrobiłem testy to litr strony i boru wlać musiałem a teraz fluoru zalecają 400ml? Zaczynam tritona i zobacze co wyjdzie czas leci a efektów brak jak na czas i finanse wsadzona w ballinga 

Stront, fluor, bor, jod, potas, żelazo musisz pomimo ballinga dozować, a ile to zalezy od zapotrzebowania zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2019 o 11:51, Mat_Mat napisał:

Stosuje ktoś od dłuższego czasu i może się wypowiedzieć o tych metodach?

Od paru lat stosuję ATI, najpierw zwykłe od pierwszej dostawy w PL mam PRO. jestem bardzo zadowolony, przy mocno zarośniętym akwarium LPS i SPS dozowanie ABCD Red Sea jest konieczne w niewielkich ilościach (reguluję na podstawie ICP). Szczególnie PRO jest wygodne, nic nie rozcieńczasz, jest mocno skondensowane więc nie trzeba ciągle uzupełniać do baniaków od pomp dozujących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Przemek79 napisał:

Od paru lat stosuję ATI, najpierw zwykłe od pierwszej dostawy w PL mam PRO. jestem bardzo zadowolony, przy mocno zarośniętym akwarium LPS i SPS dozowanie ABCD Red Sea jest konieczne w niewielkich ilościach (reguluję na podstawie ICP). Szczególnie PRO jest wygodne, nic nie rozcieńczasz, jest mocno skondensowane więc nie trzeba ciągle uzupełniać do baniaków od pomp dozujących

czyli jak mocno jest skoncentrowane kh bardziej niż zwykły balling


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tritonem jest jeden problem musisz mieć specjalnie zbudowany pod niego sump i przeogromne Refugium . Jeżeli planujesz miękkie korale to nie polecam tritona glony całkowicie wyzerują wodę . Korale będą głodować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tritonem nie ma żadnego problemu kupujesz ,,otcher metod core7 ,, i nie potrzebujesz żadnego specjalnego sampa i refugium . Prowadzisz jak chcesz ja mam paletki .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.