Skocz do zawartości
Mardyl86

Pierwsza solanka 84L

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada na cyjano,możesz odsysac jak chcesz,i żadnej podmiany,dostarczysz tylko pożywki dla cyjano,masz młody zbiornik więc nic dziwnego...

widzę korale a zasolenie 1.021 stopniowo w górę troche słabo:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie odsysał, akwarium dalej dojrzewa. Podnieś powoli zasolenie i czekaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja, jest coraz gorzej. Na skale pojawiły się małe pęcherzyki powietrza a  na piasku hmm sam nie wiem już cóż to za glon. Cyjano albo okrzemki albo wszystko naraz. Mam pytanko iż w środę wyjeżdżam na dwutygodniowy urlop i jestem zmuszony zostawić akwarium bez opieki. Mojej xenii coś doskwiera, nie pulsuje i jakby jej "kwiaty" zaczęły się całe krzywić. W akwarium mam 3 korale i kilka ślimaków. Czy radzicie mi dalej wstrzymać się z podmianką czy może zastosować jakąś chemię? Akwarium pewnie cały czas dojrzewa a nie chciałbym żeby po urlopie wyglądało jeszcze gorzej:(IMG_20181009_201302-992x744.jpg.4e8dcf6ac238dd27defb72791713aedb.jpg

IMG_20181009_201215-744x992.jpg

IMG_20181009_201236-992x744.jpg

IMG_20181009_201248-992x744.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dwa tygodnie urlopu dobrze zrobi akwarium i Tobie? Może jak przyjedziesz po urlopie to po plagach nie będzie śladu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2018 o 21:44, maciej01 napisał:

Może dwa tygodnie urlopu dobrze zrobi akwarium i Tobie? Może jak przyjedziesz po urlopie to po plagach nie będzie śladu?

Jestem tego samego zdania, u mnie cyjano porosło całą skałę od góry. Z czasem też pojawiły się bąbelki powietrza i w tym okresie falownik był w stanie oderwać od skały dość spory płat(oczywiście odrastało) przez niecały miesiąc nie robiłem z tym nic, samo przyszło samo poszło. 

U mnie leci 3 miesiąc i podmiany jeszcze nie robiłem, jeżeli podmianą nie chcesz nic zbić lub uzupełnić pierwiastki, wstrzymaj się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest ich mnóstwo i już zacząłem się martwić ☺️

A co to takiego? Pomoże ktoś? Jakby to jakieś ślimaki... 

IMG_20181027_234856-744x992.jpg

IMG_20181027_235038-1190x1587.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co dokładnie pytasz ale na zdjęciu widać rurówki spirobis i gąbki sycon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby doradzić, podpowiedzieć jakie korale to napisz, które Tobie się  bardziej podobają. Miękkie, LPS czy SPS? Wtedy będzie łatwiej coś zaproponować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja zbiorniczka wydaje mi się że teraz wygląda to troszkę lepiej niż było. W tym miesiącu planuje zakupić parkę blazenkow... Czy zakup ukwialu to dobry pomysł jak na wielkość tego zbiornika ? Peace 

 

IMG_20181102_212203-992x744.jpg

IMG_20181102_212156-744x992.jpg

IMG_20181102_210355-992x744.jpg

IMG_20181102_210334-992x744.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując błazenki staraj sie zakupić dobraną parę. Na początku jeden z forumowiczów poradził Tobie zabudować górę lub zrobić jakąś zasłonę z siatki. Zrób to zanim kupisz ryby bo duuużo ich stracisz. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dwa małe i z nich zrobiła się para, tzn. samiec i samica. A co do wielkości akwarium i ukwiał to sobie odpuściłem, trochę bałem się, że będzie chodził  i poparzy korale lub wejdzie w cyrkulator. Moje błzenki mieszkają w xeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenki jak kupisz to para sie dobierze to nie problem, jak chcesz ukwiała to musi miec szczeline skalna to nie bedzie wedrował masz taka na lewo od euphyli mysle ze tam by ukwiał siedział, a co to za zielony koral na srodku ten pierwszy na lewo od euphyli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, różnie to bywa... Znam przypadki gdzie jeden drugiego zatłukł. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja samica pierwszego samca zatłukła po 1,5 roku wspólnego życia. Z drugim jest już razem prawie dwa lata i jak na razie bez starć. Żyją zgodnie jak papużki nierozłączki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, maciej01 napisał:

A co do wielkości akwarium i ukwiał to sobie odpuściłem, trochę bałem się, że będzie chodził  i poparzy korale lub wejdzie w cyrkulator.

W pierwszym zbiorniku (54 l) ukwiała zmieliło mi ze trzy razy, odpuść sobie jak masz Euphyllie czy Xenie to dadzą sobie radę.

 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ILUZJONISTA napisał:

W pierwszym zbiorniku (54 l) ukwiała zmieliło mi ze trzy razy, odpuść sobie jak masz Euphyllie czy Xenie to dadzą sobie radę.

 

No ja sobie odpuściłem, jak pisałem wcześniej moje błazenki mieszkają w xeni :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tą koroną to czy macie jakiś patent jak ją zrobić gdyż moja lampa opiera się o szyby akwarium... Czy po prostu wykonać tyle wycieć? Tak samo nie bardzo wiem jak to mam zrobic z tyłu przy kaskadzie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci korona? W pierwszym akwarium miałem koronę, a w drugim obecnym nie mam i akwarium bez korony wygląda o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsadzenie skały na górze - przenieś tą Milke, będzie jej bardzo dobrze.

Ukwial - jeżeli chcesz to jak najbardziej, wielkość zbiornika w Twoim przypadku nie ma znaczenia

Korona - jesle iu planujesz ryby które lubią "skakać" to jak najbardziej ale skoro lampa nie jest podwieszana i nie ma takiej możliwości to lepsza będzie sama siatka.

Błazenki - jeżeli kupujesz w sklepie gdzie jest ich kilka czy kilkanaście nie ma żadnego problemu - najwiekszy zawsze "zmieni się" w samice, większy zostanie samcem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany postanowiłem coś zmienić. Usunąłem czarne tło z myślą o niebieskim ale jakoś nie specjalnie mi się to spodobało, jak dla mnie zbyt sztucznie.  Bez folii wygląda moim zdaniem jeszcze lepiej ale to kwestia gustu.

IMG_20181109_220639-992x744.jpg

IMG_20181108_195201-992x744.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne tło jest lepsze niż niebieskie. Na czarnym lepiej kontrastują, są widoczne wszystkie zwierzęta w akwarium. Miałem w poprzednim akwarium niebieskie, a w obecnym mam czarne i już nigdy nie będę miał niebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.