Skocz do zawartości
Gość nanokaczor

Rozmnażanie Amphiprion ocellaris / percula

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Ja mam raczej symboliczne zaplecze. Powoli zaczynam mieć za dużo błazenków. 

Wbrew pozorom to nie jest takie proste. Raz wychodzi, raz nie. Czasem jest lepiej czasem gorzej. Generalnie tym razem znowu źle wyczułem dzień i wylęgła się tylko część ryb. Fakt że jak by było ich więcej to bym ich nie odchował w tym zbiorniku... To nie zmienia jednak faktu że nie jest to tak proste jak na przykład rozmnażanie bojowników, gdzie praktycznie można je odchować bez strat. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skromny człowiek :P każdy sklep pewnie w dobrej hurtowej cenie od Ciebie weźmie nadmiary. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wszystko jest kwestią ceny. Tyle że na przykład gdy hodujesz porzeczki które w sklepie są po 10 - 15 zł za 200 gram a do skupu sprzedajesz po 20 groszy za kilogram to hodowla traci sens. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Znam ten ból. Producent zawsze ma najgorzej. Strzelam - pewnie za jednego błazenka w hurcie chcą dać15-20zł :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Co do cen to nie chcę się wypowiadać - cena jest rzeczą względną. W kapitalizmie cena nie jest ściśle określona i stała - niczym czas we wszechświecie. 

Pamiętam taką sytuację jak mówili mi w jednej z "hurtowni" że oni to nawet i 1000 zwierzaków kupią za jednym razem [no bo oni to nawet po 1000 ściągają]. Jak powiedziałem, że mam 1000 i chętnie im sprzedam to przestali cokolwiek kupować... Jeśli chcesz liczyć to licz na siebie... 

Dla mnie mnożenie zwierzaków to hobby - lubię to robić. Jest to dość pracochłonne i kosztowne ale dzięki wsparciu ludzi można to robić. Bez innych hobbystów nie dało by się zrobić czegokolwiek. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym dniu mniej więcej twoje błazienki przechodzą metamorfozę i nabierają pomarańczowego koloru oraz pojawia im się pierwszy pasek ??

Edytowane przez Artur85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Szczerze mówiąc to nie liczę tego. Zresztą one rozwijają się w rożnym tempie i jedne przechodzą szybciej inne wolniej. Trzeba zerknąć do danych literaturowych - kiedyś ten problem został dokładnie zbadany i opisany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając różne filmiki i to co udało mi się wyszukać to między 7-12 dzień ,moje mają 13 dni i jeszcze nic ,ale dodam że miałem problemy z karmieniem bo to moje pierwsze tarlo które próbuje odchowac.

Ciekawi mnie poprostu czy metamorfozę muszą przejść w jakimś określonym czasie bo jeśli nie to już nic z nich nie będzie czy jak nabiorą sił to przejdą nawet w 20dniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

W przyrodzie wszystko jest względne. Nawet czas jest względny. Żyjemy wielowymiarowej rzeczywistości. Szybkość rozwoju larwy zależy od wielu czynników i nie ma czegoś takiego jak zegarek który mówi że jak minie dany okres czasu, w którym miała ona osiągnąć dane stadium rozwojowe to kaplica. To generalnie są ryby więc nie przechodzą wylinek i oczywiście można określić pewne fazy rozwojowe ale jest to bardziej ciągły proces. 

44414589_1056650131184435_62972158990362

44358223_1056649991184449_44583575285011

44245437_1056650201184428_10274999297585

44324902_1056650417851073_72722476879681

44375402_1056650087851106_58834533182687

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad:)czy możesz powiedzieć ile jest narybku z ikry błazna a ile tak naprawdę przeżyje? są świetne :clap:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Największe straty są przy wylęgu. Najgorszy jest wylęg - trzeba trafić w dzień. Czasem jest to 7 dzień a czasem 8 - 9. To też zależy jaka była temperatura, o której prze dnia było tarło no i zapewne zależy to też od tego jak rodzice byli karmieni itp itd. Jeśli dużo się wylęgnie i nie wkradnie się jakiś głupi błąd po drodze to większość się wybarwia. Tylko trzeba się postarać. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawa wielkie Kondi :clapping


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
6 minut temu, Robert K napisał:

Brawa wielkie Kondi :clapping

Dzięki 

Zrobiłem zupkę:

 

Idę karmić bo żarłoki na pewno zgłodniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Amphiprion percula wybarwiają się. One na początku nie mają białej plamy na środku tułowia... 

 

45387109_1065065363676245_50856752462545

 

 

45278518_1065065380342910_57697020715068

 

 

45288287_1065065367009578_11503221259747

 

Ta biała plama wyłania się powoli. 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wylęgły mi się czarne błazenki 

Z ikry wylęgło się 100% larw.

Dziś się najadły tak że brzuchy się im wypełniły.

Pierwszej nocy padło kilka sztuk, druga noc dzisiaj. 

 

Dzisiaj kolejna ikra się wylęgnie.  A jutro powinna się wylęgnąć kolejna... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dziękuję 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! :clapping :bow

Wyglada to cudnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nonono, hurtem idzie :) życzę 100% odchowu. Najwyższa pora odciąć się od dostaw z inportu :)

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa oby tak dalej!
Jakieś ryby inne niż błazenki masz zamiar rozmnażać w najbliższym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
14 godzin temu, dla syna napisał:

Nonono, hurtem idzie :) życzę 100% odchowu. Najwyższa pora odciąć się od dostaw z inportu :)

Dziękuję. 

Odcięcie od dostaw z importu będzie trudne. Nawet bardzo trudne. Nie chodzi o samą wydajność hodowli i wiedzę jak to zrobić ale głównie o brak zainteresowania. Po co więc się wysilać, skoro na handlu można zarobić wiele razy więcej. Tym bardziej, że dla każdego podstawowym wyznacznikiem jest cena a nie pochodzenie. 

12 godzin temu, sith114 napisał:

Fajna sprawa oby tak dalej!
Jakieś ryby inne niż błazenki masz zamiar rozmnażać w najbliższym czasie?

Dziękuję.

Mam jeszcze kilka gatunków zwierzaków, które umiem rozmnożyć w tym ryby, krewetki.  Błazenki, koniki, pterapogony, krewetki , korale, ślimaki... Problem tkwi w tym że się nie wyrabiam czasowo - wszystko robię sam i nie mam kapitału.

12 godzin temu, sith114 napisał:

Fajna sprawa oby tak dalej!
Jakieś ryby inne niż błazenki masz zamiar rozmnażać w najbliższym czasie?

Dziękuję

Mam jeszcze pary A. percula i Ampriprion barberi [chyba - mają dziwną, wąską białą plamę za oczami], które się wycierają. 

Nie ukrywam, że szukam par błazenków, których jeszcze nie mam. Szukam ich po to żeby je rozmnożyć i po rozmnożeniu wprowadzić do akwarystycznego świata  ale tak żeby móc rozmnażać następne zwierzaki. 

 

pozdrawiam 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.