Skocz do zawartości
Arrooss1

Reef Max by Stalowa Wola

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi się przytrafiło i to w nocy:)Może te pompy tak mają ;)Ale coraz częściej dochodzę do wniosków, że reefmax jest nie dopracowany no i ta chęć na większe.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mi się przytrafiło i to w nocy[emoji4]Może te pompy tak mają [emoji6]Ale coraz częściej dochodzę do wniosków, że reefmax jest nie dopracowany no i ta chęć na większe.... 
Chęć na większe jest już od momentu zalania...

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pompa nie chce startować sama to już powoli myśl o nowej :)

No niestety RM ma kilka niedopracowań ale można z nimi spokojnie prowadzić ładne akwarium :)

Przerabiałem już w RM awarie oświetlenia, awarie pompy ale to nie były jakieś wielkie problemy :)

no i po ok 1.5 roku zrezygnowałem z odpieniacza w baniaku działał tylko obieg :)


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem się podzielić z Wami 2 ciekawostkami z mojego baniaka. 
Pierwszy to istotny fakt dołożenia dużej ilości życia, tj dokładnie doszło:

-Lysmata Amboinensis                                                                                           x1

-Tectus fenestratus                                                                                                 x1

- stombus luhuanus                                                                                                   x1

-MITHRAX SCULPTUS                                                                                               x1

-calcinus elegans                                                                                                        x1

-Nassarius spp                                                                                                            x2
-Halichoeres chrysus                                                                                                  x1

-PSEUDOCHEILINUS HEXATAENIA                                                                          x1

-SALARIAS FASCIATUS RED                                                                                      x1
-Cerithium Caeruleum                                                                       x1

Wszyscy nowi domownicy bez najmniejszych problemów zaaklimatyzowali się. Korale rosną, co chyba widać po zdjęciu, strat nie zaobserwowałem. Podmianki od 8 do 10 l co 2 tygodnie. Baling AF podawany z ręki. Węgiel wymieniany co miesiąc (jak zapomnę to troszkę rzadziej). "Magiczne" kropelki od AF co 2-3 dni tak samo jak dokarmianie korali również żarełkiem od AF. Czekam na jakieś uwagi, podpowiedzi.

Drugim istotnym faktem jest idea zmiany baniaka na znacznie większe. Póki akwa nie będzie u mnie stało to nie ma co się chwalić. Więcej info wkrótce.
Pozdrawiam,
Arek :)

akwa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie się kończy ten wątek...
Ani cześć, ani zmieniłem na większe ani nic :)

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś dziwnie się kończy ten wątek...
Ani cześć, ani zmieniłem na większe ani nic default_).gif

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Większe jest, narazie jeszcze czeka na prezentację. A RM jest na sprzedaż...

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.