Skocz do zawartości
Arrooss1

Reef Max by Stalowa Wola

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Leonkrwawy napisał:

Można kupić 2 rodzaje soli od Red Sea. 

- niebieska (podejrzewam że to taka jaką używasz)        https://www.bulkreefsupply.com/aquarium-salt-mix-red-sea.html

- coral pro - która więcej mikro i makro elementów niż zwykła niebieska       https://www.bulkreefsupply.com/red-sea-coral-pro-salt.html

dokladnie to mam ta:

więc trochę inna https://www.redseafish.com/red-sea-salts/red-sea-salt/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli niebieska ;)

Używam tej samej, bardzo dobra sól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na aktualne fotki a szczodrość :) kiedyś inni koledzy z forum mi pomagali i dawali nadprogramowe Szczepki.... Dla mnie to normalne że nie dość że się pomaga to jeszcze się dzieli tym co mamy :). Cieszę się że powstaje nowe akwarium i że cząstka mojego może pomóc stworzyć nowe :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Ciągnąc dalej monolog (wróć: relację) przedstawiam dzisiejsze wyniki testów:

NO2: 0

NO3: 5

PO4: 0,03

Jak widać jest poprawa parametrów, tylko nie wiem, czyja to zasługa. Czy moja i zastosowania ReeFlowers Bioclean I, czy po prostu baniak powolutku się stabilizuje... 

Na koralach, a przynajmniej na Xeni widać że warunki jej pasują, rico też coraz ładniej wygląda, a o ukwiale nawet nie wspomnę, po pierwszym karmieniu myślałem że go rozsadzi, taki był okrąglutki - dostał nawet dzięki temu ksywę: "kiełbasa". I tu pytanie, może pomoże mi ktoś go zidentyfikować... PLS...

Poniżej przedstawiam aktualne ujęcia

Ps.: Woda kryształ, a oryginalny odpieniacz pieni pięknie 

Ps.2: Przestawiłem Pseudogorgonię, ponieważ miała za dużą cyrkulację i zaczęła gubić tkankę, teraz się odradza :) 

 

akwa.jpg

 

ukwaił_rico.jpg

 

parazoa.jpg

xenia.jpg

Edytowane przez Arrooss1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo fajny RM, trzymam kciuki!

Jeśli już NO2 zeszło to warto zainwestować w jakieś ślimaki do przekopywania piasku np Nassarius.

A jeśli chciałbym Turbo to mam trochę do  oddania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2018 o 10:38, Cerevisiae napisał:

Zapowiada się bardzo fajny RM, trzymam kciuki!

Jeśli już NO2 zeszło to warto zainwestować w jakieś ślimaki do przekopywania piasku np Nassarius.

A jeśli chciałbym Turbo to mam trochę do  oddania :-)

NO2 zero i ślimaki już są w zbiorniku, co to turbo to akurat jeszcze nie więc daj znać na priv.

 

W dniu 15.09.2018 o 10:55, natan2012 napisał:

Jaki poziom wody utrzymujesz w panelu????

Staram się cały czas trzymać na maxa, mam w pierwszej komorze naklejkę max(ok 5 cm poniżej poziomu wody w głównej komorze zbiornika) i min (blisko dna 1 komory). PRzy wysokim stanie wody, tak jak u wielu innych osób odpieniacz ładnie pieni :)

 

A poza tym to w środę do akwarium trafiły ślimaki i krabik, a dokładnie:

- 2 tectusy,

- 2 trochusy,

- 1 nerita,

- strobus,

- 2 nassariusy

-Calcinus laevimanus (jak się nie mylę, to ten) - "BATMAN" - patrz foto

Oraz mała szczepka zoasków.

Jak do tej pory całe życie przeżyło transport, aklimatyzację i pełza aż miło. Krabik nie może się zdecydować w którą muszlę się przebrać, raz w oryginalnej, raz w nowej dorzuconej do zbiornika :)

baniak.jpg

batman.jpg

batman2.jpg

nasarius.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dojrzewania ciąg dalszy, glony rosną bujnie (również różowe). Krabik psoci, przestawia nieprzyklejone szczepki, ślimaki robią co mogą... ale chyba walkę z glonami pzegrywają xD

Wyniki  pomiarów:

NO2: 0

NO3: 2,5

PO4: 0,03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie glony z czasem same zanikną

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś (niestety) nastąpiła pierwsza strata zwierzyny, tectus przez 1 może 2 dni siedział w jednym miejscu na szybie, ale coś tam czyścił. Dziś rano patrze, a tu nassariusy pożerają mi bidulke.... i odszedł na wieczną rafę. A tak uważałem, żeby go odwrócić w razie potrzeby jakby się przewrócił. Szkoda zwierzaka, najbardziej ambitna kosiarka w akwa...

Glony nadal się panoszą, strasznie mi siadły na zoaski i tu pytanie, czy mogę im jakoś mechanicznie pomóc je oczyścić, czy podrzucić na nie ślimaka by tym się zajął?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu podejrzewał bym kraba. Miałem takiego i trzeba przyznać że ślimakiem nie pogardził i to nie raz. :) Tak to już bywa z pustelnikami.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Jak dużo glonów to dobrze by było wrzucić zająca morskiego ale wtedy krab do sumpa lub panelu na jakiś czas

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nassariusów, to są to padlinożercy... nie zawahają się zaatakować jeszcze żyjącego stworzenia, gdy tylko jest osłabione. Podczas karmienia mrożonkami, wszystkie wyczuwają mięso, i choćby nie wiadomo jak głęboko były zakopane, zaraz są aktywne i szukają mięsa.... Glonów to one na pewno nie jedzą.  Przez ostatnie dwa lata byłem świadkiem kilku dantejskich scen z ich udziałem. Zaatakowały np dollabelle… która chyba źle się u mnie czuła, były tak agresywne, tak zawzięte, że nie szło ich odpędzić... zachowywały się jak w amoku... Podobnie było z babką kopiąca, której wdała się infekcja płetwy ogonowej, byłem w trakcie jej leczenie, jednak na nic się to zdało, gdy rankiem nassariusy dopadły do jej ogona, to była najstraszniejsza rzecz jaka się u mnie wydarzyła chyba. I jeszcze kilka innych sytuacji. To tak dla przykładu napisałem... bo myślę sobie, że TY na razie tam nic nie karmisz a i ryb co swoje potrzeby do wody załatwiają nie masz, tak więc detrytusu, którym mogłyby się zajadać nie ma. Mogą być głodne. Tak więc, wystarczy im inny ślimak, aby urządzić ucztę. 

Sklepy wymieniają je jako skład ekipy czyszczącej, ale to raczej ekipa grabarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitraxa mogę polecić ale wtedy pustelnika eksmituj. Ogólnie kraby pustelniki w małych akwariach to nie za dobry pomysł bo niszczą spsy przeciskając się przy nich. Miałem ładnie wyrośniętego takiego jak twój i wiecznie robił bałagan. Zamień go za mitraxa lub perkona.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 57

Witam wszystkich i cieszę się, że w końcu na mojej relacji nawiązała się jakąś dyskusja...

Pomiary na obecną chwilę:

NO2: 0,0

NO3: 0,0

PO4: 0,0

pH: 8

KH: 6,3

Ca: 425

Mg: 1350

Dziwnie niskie stany  azotynów (to akurat mile widziane) azotanów i fosforanów. Nie wiem co o tym myśleć. Po ostatnich pomiarach tylko raz użyłem Reeflowers Bioclean I by wyklarować wodę.

Co do padniętego ślimaka to myślę, że bidula się przewróciła i nassariusy wyczuły okazję. Kraba bym nie podejrzewał, ma muszli do wyboru aż w nadmiarze. Poza tym jak karmię ukwiał 2 x w tygodniu mrożonym mintajem to kawałeczek dla kraba i nassariusów też się znajduje. Dodatkowo żeby wspomóc dojrzewanie dorzuciłem odrobinę suchego pokarmu dla ryb. W najbliższym czasie do baniaka wpadnie trochę korali, a jeśli chodzi o pozostałe życie to narazie się wstrzymam. Pierwsza rybcia może za miesiąc, zobaczymy ile wytrzymam bez xD.

Glony oprócz tylnej szyby, której nie ruszam wydaje mi się, że są w odwrocie. Ale żeby nie było tak pięknie to na piachu między skałami pojawiło się piękne poletko cyjano...

akwa.jpg

cyjano.jpg

Edytowane przez Arrooss1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niskie no3 i po4 bo masz sporo glonów i one je pochłaniają. Na glony i wszystko co zielone polecam kraba percnona, kosi jak kosiarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 60

Witam, 

W sobotę w godzinach popołudniowych dzięki uprzejmości kolejnego kolegi z forum, dzięki @TDS do baniaka doszło kilka nowych korali.

Zdjęcie z dziś. Poza tym jak zauważyłem glony w odwrocie, niestety cyjano się powiększa. I tu pytanie: zostawić, czy odessać??

Ps.: Zastanawiam się nad zakupem autodolewki, czy do RM możecie coś polecić, czy Tunze Osmolator Nano 3152 się nadaje?

 

 

akwa.jpg

Edytowane przez Arrooss1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta acropora na dole po środku jest do cięcia. Leci od dołu. Nie wygląda na to żeby dała radę w tak młodym zbiorniku. Co do reszty spsów nie widzę na tym zdjęciu gdyż jakość jest trochę za słaba. Dolewkę proponuje kupić wraz z pompą dozującą jeśli idziesz w spsy. Ja mam at1 plus doposażoną o dolewkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, widzę że walczysz, ja się poddałem niestety. Zarąbista muszla z batmanem, u mnie Tunze Osmolator Nano 3152 się sprawdził jako sama dolewka.


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kraby zżerają ślimaki miałem takiego samego i wiem co mówię. I nie ze względu na muszlę tylko mięsko :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, dla syna napisał:

Ta acropora na dole po środku jest do cięcia. Leci od dołu. Nie wygląda na to żeby dała radę w tak młodym zbiorniku. Co do reszty spsów nie widzę na tym zdjęciu gdyż jakość jest trochę za słaba. Dolewkę proponuje kupić wraz z pompą dozującą jeśli idziesz w spsy. Ja mam at1 plus doposażoną o dolewkę. 

To proponujesz przyciąć bez białego nalotu i przykleić od nowa? Co to za czort ;/

Edytowane przez Arrooss1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arrooss1 napisał:

To proponujesz przyciąć bez białego nalotu i przykleić od nowa? Co to za czort ;/

To jest nalot? Myślałem że tam jest łysa jak kolano tzn sam szkielet. W takim razie zostaw bo nie wiem co się jej stało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś rada bardziej doświadczonego kolegi na cyjano?
Di mam, tds 0, ryb nie mam wiec przekarmienie odpada, podmian jeszcze nie robilem... korali jeszcze nie suplementuje...
Więc pytanie czemu to dziadostwo wyskoczyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 65

Witam,

Wiele wizualnie się nie zmienia, glony zielone dalej w odwrocie, co najlepiej widać na tylnej szybie (coraz więcej tła widać xD), dino też jakby mniej. Po testach widać, że glony nadal pochłaniają całe fosforany i azotany. wszystko kręci się dalej. Z nowości to w refugium (ostatnia komora) doszło oświetlenie - pasek led grow z aledrogo... podłączony do czasówki. Oświetlenie jest już jakieś 2 tyg., ale jakoś zapomniałem się nim pochwalić. 

Wyniki testów:

NO2: 0

NO3: 0

PO4: 0,03

pH: 8

KH: 5,6 ;/ Buffer już zamówiony

Ca: 480

Mg: 1370 I tu zdziwienie, wyszło (Ca i Mg) więcej niż poprzednio (jedyne logiczne wytłumaczenie, że teraz był niższy stan wody w baniaku).

Poza tym idzie do mnie zamówiona paczuszka z żarciem i witaminkami dla korali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.