Skocz do zawartości
Gothmog

Firma klejąca akwarium u klienta

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, szukam firmy ze Śląska klejącej akwaria u klienta. Niestety tam gdzie chce postawić akwa jest bardzo trudno wnieść duże akwarium i szukam kogoś kto skleilby mi je na miejscu.

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pytałem u nich. Koszt samego akwa akceptowalny ale za to ze kleją w domu chcą ponad 1000 zł, co dla akwa 150x50x50 daje ponad 2tyś zł.

Co do samego Mycioka to mam od nich aktualne akwa i jest ok.

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co stanowi problem przy wyniesieniu 150x50 pionowo na wózku wejdzie przez każde drzwi

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
44 minuty temu, Gothmog napisał:

ale za to ze kleją w domu chcą ponad 1000 zł,

czyli dniówka (z dojazdem) dla x osób - tego raczej nie przeskoczysz chyba że mieszkasz "przez ścianę " albo fachowcy wpadną prywatnie po godzinach (bez VAT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

52 minuty temu, Gothmog napisał:

Dziś pytałem u nich. Koszt samego akwa akceptowalny ale za to ze kleją w domu chcą ponad 1000 zł, co dla akwa 150x50x50 daje ponad 2tyś zł.

Co do samego Mycioka to mam od nich aktualne akwa i jest ok.

Nie ma co się dziwić. Stracą sporą część dnia klejąc u Ciebie. 

 

Za akwarium 150x50x60 ze szkła 10mm float płaciłem niedawno 600 zł z odbiorem własnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli dniówka (z dojazdem) dla x osób - tego raczej nie przeskoczysz chyba że mieszkasz "przez ścianę " albo fachowcy wpadną prywatnie po godzinach (bez VAT)
Jeżeli uważasz że 1tys za przyjazd 2-3 osób (do Mikołowa mam trochę ponad 30km) na 2-3 godziny to chciałbym tyle zarabiac, tym bardziej że w cenie samego akwa już jest robocizna za klejenie.

Co do wniesienia to problemem są schody i wąska klatka schodowa a potem drugie strome schody na poddasze.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Gothmog napisał:

Jeżeli uważasz że 1tys za przyjazd 2-3 osób (do Mikołowa mam trochę ponad 30km) na 2-3 godziny to chciałbym tyle zarabiac, tym bardziej że w cenie samego akwa już jest robocizna za klejenie.

Co do wniesienia to problemem są schody i wąska klatka schodowa a potem drugie strome schody na poddasze.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

ano tanio nie jest ... są firmy które za okręcenie ledami gotowego reaktora  (3-5 minut roboty) liczą sobie ... koło 150zł  (szkoda gadać - cały temat w oftopic lezy)

licząc dojazd czyli np. amortyzację auta + wszystko co się da doliczyć do ceny .. bardziej zapłaciłbym ten tys za klejenie w domu niż za ten "reaktor glonowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chyba macie coś nie teges z głowami, to jest firma. Ma od tego 1000 pit, vat i zus! A potem szukasz roboty i dziwisz się, że na czarno oferują albo minimalna krajowa, a reszta do ręki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolejna sprawa to jeszcze muszą szkło dowieźć do ciebie bezpiecznie, wnieść przez jak sam mówisz wąskie przejścia.
Kiedyś chcieliśmy wkleić w przedpokoju lustro 260x180 znajomy przekazał info, że jego szklarz przy takiej robocie 40% ceny to za ryzyko stłuczenia przy transporcie i wnoszeniu sobie dolicza.
Nie wiem czy ten tysiąc to dużo, mało, średnio, trzeba sobie pewne rzeczy przekalkulować.
Możesz podejść inaczej, w tej cenie masz powiedzmy 3 akwaria sklepowe, czyli nawet jak pierwsze się stłuczenia zostaje jeszcze jedna próba aby być do przodu względem klejenia na miejscu. Taka kalkulacja ryzyka

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lukas_gr napisał:

W chyba macie coś nie teges z głowami, to jest firma. Ma od tego 1000 pit, vat i zus! A potem szukasz roboty i dziwisz się, że na czarno oferują albo minimalna krajowa, a reszta do ręki. 

BINGO!  

@Gothmog jak Tobie szkoda tysiaka na klejenie to sklej sam, zarobisz wtedy 1000zl za 3h bez podatków ;) 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, lukas_gr napisał:

W chyba macie coś nie teges z głowami, to jest firma. Ma od tego 1000 pit, vat i zus! A potem szukasz roboty i dziwisz się, że na czarno oferują albo minimalna krajowa, a reszta do ręki. 

Dokładnie, z tysiąca złotych po odliczeniu VATu i podatku dochodowego zostaje w kieszeni 660 zł :/ więc wydaje mi się że tragedii nie ma.

Co do jakości Mycioka to mogę z czystym sumieniem polecić - w maju sklejali dla mnie 130x50x50 z kominem zew. i sumpa. Jestem mega zadowolony z jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten 1000 zł wchodzi sporo rzeczy:

-dowóz szkła do klienta,

-wniesienie do pomieszczenia

-oklejenie podłogi folią i sprzątnięcie mieszkania po robocie

-Czasem nie uda się za jednym razem skleić akwarium na gotowo i trzeba dwa razy przyjeżdżać u mojej córki firma założyła jakieś mocowania na złączeniach szyb (rogach) i dopiero na drugi dzień je rozmontowali - są to takie małe kątowe imadełka i na drugi dzień czyścili akwarium i uzupełniali fugi wewnętrzne silikonem.

-firmy kleją swoje akwaria pistoletami do silikonu na sprężone powietrze  a u klienta trzeba albo przywieźć sprężarkę albo kleić tradycyjnie ręcznie

 

Zwykle klejenie akwarium u klienta obsługują minimum 2 osoby + kierowca

Jak wszystko poskładasz do kupy to 1000zł nie jest zbyt wysoką ceną


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We czwartek przyjechało do mnie 420l + sump od Mycioka kupiony za pośrednictwem E-zoa. Akwarium wykonane super, równiutko, tak samo sump. Co do transportu to liczą 1,2 pln za kilometr, więc taniutko. Jeszcze w gratisie miast float dostałem opti. Po prostu pomyłka szklarza :P

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.