Skocz do zawartości
tomaszkg19771977

Zetlight 6400 do refugium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wkoncu zrobiłem zbiornik refugium 1 komora spust i odpieniacz 2 komora około 30litrow gdzie jest groz skałki i około 4 garści zbitej z filtra glonów spaghetti 3 komora wylot moje pytanie jak długo świecić nad ta spageteria i czy lampa nie jest za mocna do tego proszę o jakieś sugestie dziękuję 

https://drive.google.com/file/d/1lf_3lRjQMbBml-ONjG-DZGyg2aQ7L1MF/view?usp=drivesdk.  Co by ewentualnie zmienić czy dołożyć przegrode

Edytowane przez tomaszkg19771977 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tej lampy nad takie refugium. Ja przy podobnych gabarytach mam spagetti i caulerpa i świece 3W żarówką żółtyą 3000K. Po czasie dołożylem 1m taśmy do wzrostu roslin ze starego reaktora i rosną aż miło. Załóż jedną żółtą żarówkę 3000K i jedna czerwona do wzrostu roslin. Można często dostać tanio klosze na regałach ze zdekompletowanym produktem w marketach budowlanych. 

Świecisz w nocy 12-16 h.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a sump z takimi przegrodami jest ok czy coś zmienić dołożyć jakaś szybkę a co do lampy to poprosi mam taką po słodkim i się kurzy więc chciałem tylko info zaciągnąć czy się nadaje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampę pchnij na jakiejś aukcji a kasę zainwestuj w morszczyzne ;).

Moim zdaniem przegrody do przerobienia, a conajmniej dwie ostatnie po lewej przy pompie. Do refugium woda wpływa dołem i wypływa dołem. Ruch wody przez tą komorę jest kiepski, a co dopiero kiedy spagetti zarośnie. Tylko jego dolne części będą miały dostęp do świeżej wody a góra będzie się kisić. W całym sumpie woda stoi na jednym poziomie. Musisz zachować spadki, czyli każda kolejna przegroda ma mieć niższy poziom o 1-2 cm.

 

Ja zamienił bym miejscami te dwie przegrody przy pompie tak żeby woda z refugium do pompy przelewała się górą. Przegroda ta powinna być niższa o 1-2cm od przegrody przez którą przelewa się woda z komory odpieniacza. Na koniec ustaw przepływ przez sump tak aby poziom wody w komorze pompy był niższy niż wysokość przegrody a nie jak teraz ze jest taki jak w refugium.

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no dzięki za podpowiedź tak myślałem że nie bardzo to jest wydawało by się że ktoś o czymś zapomniał ale niestety taki zestaw kupiłem będę przerabiał więc jak najszybciej dzięki za podpowiedzi

 

34 minuty temu, tomaszkg19771977 napisał:

Aha no dzięki za podpowiedź tak myślałem że nie bardzo to jest wydawało by się że ktoś o czymś zapomniał ale niestety taki zestaw kupiłem będę przerabiał więc jak najszybciej dzięki za podpowiedzi

 

Jeszcze kolego jakbyś mógł i miał wiedzę co do tych moich lamp  się wypowiedzieć by łbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampę sprzedaj i daj żarówkę biala ciepłą 3000K albo do wzrostu roslin jak silvia pisze.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.