Skocz do zawartości
natan2012

ReefMax Lubuskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaczynam nową przygodę  refmaxem i mam kilka pytań :

1. czy używacie oryginalnego odpieniacza,  czytałem różne opinie a w mojej obecnej kostce nie mam i jestem zadowolony 

2. mam makroglony, które chcę wykorzystać i czy mogę je umieścić  w tej komorze 

received_205926736942985.thumb.jpeg.13dd80331ec7591bfcd829a235e28785.jpeg oczywiście,  odgrodzilbym  jakąś kratką. 

3. Czytając tematy wszyscy polecaja usunięcie  tych patykow,  czy ma to sens i nie zaburzy pracy zestawu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Pomimo iż jestem posiadaczem RM od miesiąca to mogę powiedzieć:

1. Dopiero po miesiącu odpieniacz zaczął coś wyrzucać poza woda. Zaczęła się piana robić jak ta lala. W niedzielę wpadną pierwsze szczepki i ślimaki i wtedy powinno być jeszcze lepiej. 

2. "Ta komora" oznacza ostatnia? Ja również mam zamiar tam je trzymacz, tylko będziesz musiał dołożyć dodatkowe dla nich oświetlenie. 

3 Patyki wywaliłem jeszcze przed zalaniem baniaka. Jak dla mnie to one nie mają sensu. W pierwszej komorze mam wate upchaną na koszyki, a pod płytkę zraszajaca.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2018 o 17:49, Arrooss1 napisał:

Witam, 

Pomimo iż jestem posiadaczem RM od miesiąca to mogę powiedzieć:

1. Dopiero po miesiącu odpieniacz zaczął coś wyrzucać poza woda. Zaczęła się piana robić jak ta lala. W niedzielę wpadną pierwsze szczepki i ślimaki i wtedy powinno być jeszcze lepiej. 

2. "Ta komora" oznacza ostatnia? Ja również mam zamiar tam je trzymacz, tylko będziesz musiał dołożyć dodatkowe dla nich oświetlenie. 

3 Patyki wywaliłem jeszcze przed zalaniem baniaka. Jak dla mnie to one nie mają sensu. W pierwszej komorze mam wate upchaną na koszyki, a pod płytkę zraszajaca.

 

 Hej

Te patyki dla mnie też wydają się nie potrzebne, dlatego usunę je.  Odpieniacz zostawię jak na razie, zobaczymy co czas pokarze. Obecnie czekam na skałę, suchą pukanii będę zabierał się za przekładkę. Niestety z braku miejsca nie mogę sobie pozwolić na dwa baniaki. Całe życie zmuszony jestem przełożyć jednorazowo,

 

Solanka świeża na soli Blue Tresure i z obecnej kostki . Nie planuję też podłoża, choć wcześniej nie wyobrażałem sobie akwarium bez piaseczku:). Teraz jestm przekonany , chyba na 100%.

Mam nadziej, że obędzie się bez strat.

Edytowane przez natan2012
błąd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką automatyczna dolewkę możecie polecić do reefmaxa??? 

Znalazlem używanego hydora levele smart controler i się właśnie nad nim zastanawiam 

Edytowane przez natan2012 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do znawców tematu: jaki pozom wody musi być w panelu ??? Pytam bo to moje pierwsze akwarium panelowe i nie chcę zrobić błędów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, znawcą bym się nie nazwał, ale mogę przedstawić swoje spostrzeżenia ;-)

Może od końca, w ostatniej komorze poziom jest na równi z "akwarium" (zbiornikiem głównym), w sumie podobnie jest w 2 środkowych. Jedyny który jest zmienny to w pierwszej komorze. Ja utrzymuje tam dosyć wysoki poziom, bo odpieniacz (mam orginalny) lepiej mi wtedy pieni. Trzymam tak 5-8cm poniżej poziomu głównego zbiornika. Z prawej strony mam naklejkę wskazującą minimalny poziom, jest tak 6-7 cm nad plasttikiem. Empirycznie możesz sobie dobrać poziom który Ci bardziej pasuje. Mi przy takim najmniej "chlupie" woda wlewająca się do panelu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Cerevisiae napisał:

Hej, znawcą bym się nie nazwał, ale mogę przedstawić swoje spostrzeżenia ;-)

Może od końca, w ostatniej komorze poziom jest na równi z "akwarium" (zbiornikiem głównym), w sumie podobnie jest w 2 środkowych. Jedyny który jest zmienny to w pierwszej komorze. Ja utrzymuje tam dosyć wysoki poziom, bo odpieniacz (mam orginalny) lepiej mi wtedy pieni. Trzymam tak 5-8cm poniżej poziomu głównego zbiornika. Z prawej strony mam naklejkę wskazującą minimalny poziom, jest tak 6-7 cm nad plasttikiem. Empirycznie możesz sobie dobrać poziom który Ci bardziej pasuje. Mi przy takim najmniej "chlupie" woda wlewająca się do panelu :-)

Dziękuję za pomoc :)

Zaczynamy mieszać:DWymarzony ReefMax  zaczyna nowe życie 

IMG_20180915_204705_HDR-1560x2080.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak programujecie wentylatory w waszych zestawach??? Mój ciągle chodzi i nie mogę ustawić. Z oświetleniem sobie poradzilemi 

Czy boczne wentylatory chodzą cały czas??? 

Edytowane przez natan2012 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boczne chodzą tylko jak światło się świeci, a co do tego wentylatora co jest nad pierwszą komorą. To musisz przytrzymać strzałkę w prawą do momentu pojawienia się FUN na wyświetlaczu, wtedy klikasz ponownie "prawą", następnie zmieniasz OFF na ON (góra/dół), ponownie "prawą", ustawiasz temp uruchomienia wiatraka i "prawą ". Tak to mniej więcej wygląda u mnie ;-)

Trzymam kciuki za łagodną przeprowadzkę :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20180918_180510_HDR-1248x1664.thumb.jpg.1aed7310691efa8f3d52333ca3e93d2e.jpg

Druga doba mija bez problemów,  choć nie potrafiłem ogarnąć wentylatorów hehe:D Ale już jest spoko,  chodź już myślę, żeby coś zmienić bo są ciut za głośne.  Zero strat i mam nadzieję, że taki stan się utrzyma:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni już minęło i pojawiają się pierwsze zielone glony i okrzemki.  Dziś poszła kolejna dawka bakterii Specjal-Blend i pierwsza podmianka 5l.

IMG_20180929_123120-1560x2080.thumb.jpg.cca081327f9f306106ff2ffd3df499fc.jpg

Korale zadowolone,  Dunka pompuje się jak nigdy i nowa główka w drodze  

IMG_20180929_123107-1560x2080.thumb.jpg.74ab1666ad347f330065cdf677206563.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, natan2012 napisał:

Parę dni już minęło i pojawiają się pierwsze zielone glony i okrzemki.  Dziś poszła kolejna dawka bakterii Specjal-Blend i pierwsza podmianka 5l.

 

Korale zadowolone,  Dunka pompuje się jak nigdy i nowa główka w drodze  

 

Bakterie ok, ale po co na razie robić podmiankę. Glony Ci się zaczynają rosnąć, a Ty im dodatkowo dostarczasz papu? Czy nie powinieneś się wstrzymać z podmiankami na jakich czas, by dojrzewanie przeszło najspokojniej jak się da. Wiem, że masz przekładkę ze starego, ale w mojej opinii powinieneś zachować się jak przy starcie akwarium od zera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Arrooss1 napisał:

Bakterie ok, ale po co na razie robić podmiankę. Glony Ci się zaczynają rosnąć, a Ty im dodatkowo dostarczasz papu? Czy nie powinieneś się wstrzymać z podmiankami na jakich czas, by dojrzewanie przeszło najspokojniej jak się da. Wiem, że masz przekładkę ze starego, ale w mojej opinii powinieneś zachować się jak przy starcie akwarium od zera...

Właśnie zastanawiałem się czy robić podmiankę, teraz mogę mieć tylko nadzieję, że wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko, trochę za szybko wystartowałeś z życiem w tym akwarium. Według mnie. Ale życzę powodzenia w prowadzeniu akwarium. Mógłbyś jakoś poprzestawiać skały, żeby była trochę wyższa konstrukcja. Wtedy akwarium na pewno by się lepiej prezentowało, a tak jest trochę płasko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło już troszkę czasu i muszę stwierdzić, że w akwarium wszystko ok.  Przesiadka zakończyła się bez żadnych strat.  Jednak po namowie kolegów zaprzestalem podmianek na jakiś czas.  Efektów ujemnych na zwierzakach nie zauważyłem.

Dokarmilem ostatnio grzybki i lpsy Reef-Roids i jestem w szoku. Korale pieknie napompowane i nabrały kolorów.  Jestem mega zadowolony 

IMG_20181028_133115-1248x1664.thumb.jpg.dd9b41157b60c3fa79faa844db897fad.jpg

IMG_20181028_133125-1248x1664.thumb.jpg.12dd3c07b5f3747c150b7a273e606b53.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam dwa błazenki i jeden z nich zaczął "dojeżdżać" euphillię. Czy mogę zastosować jakąś ochronę np. z butelki PET ??? Boję się, że koral padnie bo to tylko dwie małe główki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to nie pomoże, jak tylko zabierzesz osłonę to błazny powrócą, może dokup quadri? 


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie możecie polecić automatyczne dolewki i jak je zainstalować??? Pytam bo muszę kupić.  Grawitacyjna mi się rozszczelnila :mellow: Szukałem na forum ale większość tematów jest dość stara.  Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2018 o 16:10, natan2012 napisał:

Jakie możecie polecić automatyczne dolewki i jak je zainstalować??? Pytam bo muszę kupić.  Grawitacyjna mi się rozszczelnila :mellow: Szukałem na forum ale większość tematów jest dość stara.  Z góry dziękuję za pomoc. 

Mam coś takiego:

Tunze Osmolator Nano 3152.000
https://erybka.pl/product-pol-5803-Tunze-Osmolator-Nano-3152-000.html
Kupiłem od innego użytkownika na forum jako 1,5 - 2 letnią dolewkę. Jeśli chodzi o montaż w RM, to trafiła do pierwszej komory pod płytkę zraszającą, w której musiałem zrobić małe nacięcie, by "przepuścić" kabelek do czujnika (foto1). Pod płytką "zamontowałem" tą zieloną siateczkę zakupiona w sklepie budowlanym (fot2) na której opiera się owata. W pierwszym, górynym koszyku również musiałem wyciąć dość sporą dziurę żeby zmieścił się czujnik :D.

A ponadto to ludzie w RM chwalą Aqua Trend Levelautomatic Eye, Aqua Trend Levelautomatic V3, TMC V2 Auto Top Plus, badź jej uboższą wersję TMC V2 Auto Top.
Ja szukałem używki spośród tej i brałem co się trafiło.
Dolewkę mam podpiętą pod elektroniczną czasówkę, ustawioną co 2, 3 godziny na 1 minutę, w razie zacięcia się dolewki, to przez minute nie doleje całego zasobnika (u mnie 8l plastikowy słoik pod kiszenie ogórów zakupiony w BRICO :))
Pozdrawiam,
Arek

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20190109_161412_HDR-1560x2080.thumb.jpg.2794b268e446d7d51e78ef22e8cc41e8.jpg

Przyszła dzisiaj kurierem.  Dać jej szansę czy do kosza??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższym czasie mojej nieobecności akwarium przeszło niezły kryzys.  Mianowicie No³ skończyło mi do 100 na teście saliferta.  Szybka podmianka  i vsv i udało się zejść do 75. Kilka korali nie przeżyło. Leje obecnie 8ml vsv na dobę i podaję bakterie biodigest.  NIESTETY nie widzę spadku No3.  Co robić dalej??.  Ciągnąć na vsv??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.